Homeopatie na cesty

12.2.2009 00:00
Cestování

V dnešní době mnoho lidí cestuje do rozličných zemí světa, kde hrozí různá onemocnění. Též samotné cestování dopravními prostředky může způsobit nepříjemné zdravotní stavy. Zde může být homeopatie účinnou pomo

V případě, že se chystáte navštívit Egypt a arabské země, doporučujeme užívat po celou dobu pobytu lék Oscillococcinum 1 krát denně 1 dávku. Tento lék výrazně posiluje obranyschopnost organismu a působí jako prevence průjmových onemocnění, viróz a také infekční žloutenky.

Lidé, kteří se vypravují do Afriky a musejí užívat "antimalarika" jako prevenci malárie, by měli užívat lék Nux vomica 9 CH (výrazně zlepšuje vstřebávání "antimalarik" a snižuje jejich vedlejší účinky) a lék Phosphorus 9 CH (podporuje a chrání funkci jater). Léky užíváme 1 krát denně 5 granulí od každého.

Pokud letíte do ciziny letadlem a špatně snášíte samotný let, velmi dobře působí lék Borax 9 CH (užívá se při špatném snášení výšek, houpaček a kolotočů či rychlé změny polohy těla). Podáváme 5 granulí večer před odletem, ráno a během letu; podle obtíží a pocitu stísněnosti dávku opakujeme.

Pacienti, kteří mají panickou hrůzu z letu letadlem a jsou velmi netrpěliví a neklidní před jakýmkoli cestováním, budou lépe reagovat na lék Argentum nitricum 15 CH ve stejném dávkování jako u Boraxu.

Nevolnost při cestování- kinetóza neboli nemoc z pohybu postihuje jedince při cestování. Vyvolávají ji rozličné pohyby dopravních prostředků.
Kinetózy mohou mít různé projevy: ochablost, bledost v obličeji, studené pocení, nevolnost se sliněním, zvracením, závratě, bolesti hlavy atd. Poruchy se zlepšují a zpravidla zcela mizí, jakmile dopravní prostředek zastaví.

Cocculus indicus 9 CH -Postižený pociťuje prudké závratě zhoršené zrakovými vjemy a silnými pachy, stav se zlepšuje teplem. Dávkování: 5 granulí každé 2 hodiny.

Tabacum 9 CH - Postižený je bledý, v ústech má hodně slin, trápí ho nevolnost, bušení srdce. Zlepšení nastává na čerstvém vzduchu nebo při zavření očí. Dávkování: 5 granulí každé 2 hodiny.

Borax 9 CH - Potíže se zhoršují posuvným pohybem dopravního prostředku shora dolů a nakloněním dopředu - mořská a letadlová nemoc. Sebemenší pohyb stav zhoršuje. Dávkování: 5 granulí každé 2 hodiny.

Ipecacuanha(lpeca)9CH - Potíže jsou provázeny silnou nevolností, zvracením, sliněním. Pacient má čistý jazyk a nemá žízeň.Dávkování: 5 granulí každé 2 hodiny.

Zdroj: Poznáváme homeopatii - nakladatelství Grada

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Před dovolenou si vždycky kupuju léky, aby mě nic nepřekvapilo, a...
Kolda  |  28.6.2010 09:38

Táhni s tou svou šmelinou k čertu a neotravuj na všech možných tématech!
lemra  |  28.6.2010 11:56

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *