Uzdravující cesta kolem světa

15.6.2004 00:00
Cestování

Děsivé skutečnosti museli čelit manželé Hastelovi z britského Cheltenhamu, šestapadesátiletá Megan a její o deset let starší muž Patrick. Skoro současně se dozvěděli, že jejich dny jsou sečteny. Ženě lékaři diagnostikovali neléčitelnou rakovinu, muži nedávali příliš velkou naději, že přežije nutnou operaci srdce. Stal se však téměř zázrak.

Místo naříkání nad krutým a neúprosným osudem se pár rozhodl, že si vychutná čas, který jim zbývá. Sepsali si seznam padesáti věcí, které by ještě chtěli stihnout a vybrali si nejlákavější možnost. Celoživotní úspory ve výši 60 000 euro pak investoval do cesty kolem světa.

Megan a Patrick se zúčastnili safari v Jižní Africe, prošli se po slavné pláži Copacabana v Riu de Janeiro, navštívili Falklandské ostrovy, Uruguay a Senegal. Obnovili si slib manželské věrnosti při plavbě na Queen Elizabeth 2.

A stal se zázrak, v nějž nikdo nevěřil. Rakovina, jež ohrožovala Megan, zcela ustoupila, a to bez chemoterapie. Patrick po šesti týdnech po složitém voperování by-passu je znovu pravidelným návštěvníkem fitness centra. Lékaři jenom kroutí hlavou.

"Seznam přání, jež jsme si nestačili vyplnit, nás vlastně znovu postavil na nohy. To, co nedokázala špičková medicína, se povedlo cestování, jenž nám vlilo novou chuť do života. Jsme přesvědčeni o tom, že se jsme se uzdravili díky našemu pozitivnímu přístupu, jehož zásluhou se cítíme daleko lépe než kdykoli předtím," vysvětlili manželé Hastelowi.

A protože se jim nepodařilo rozfofrovat všechny peníze, plánují další putování za poznáváním nových krajů. Těší se na návštěvu Niagarských vodopádů a Velkého kaňonu, chtějí v Kanadě na vlastní oči pozorovat lední medvědy a zaskočit si kvůli orangutanům na Borneo.

Zdroj: Plus

Související články

Štěstí je dobrý lék

11.9.2003 00:00

Zdraví a individualita

8.7.2002 00:00

Psychologické aspekty rakoviny

29.11.2001 00:00

Rakovina prsu - esoterický pohled

9.4.2000 00:00

Dostanete-li rakovinu

16.2.2000 00:00

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

http://diskuse.doktorka.cz/unos-ceskych-turistek-v-pakistanu/archiv/30/
vvv  |  22.3.2013 23:10

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *