10 tipů, kam s dětmi vyrazit na jaře!

Redaktoři portálu o cestování s dětmi www.malydobrodruh.cz pro vás vybrali zajímavá místa v Česku i Evropě, kam se vydat, doporučí skutečně vychytané outdoorové oblečení pro nejmenší a mají pro vás už i malou prázdninovou inspiraci: co letos strávit dovolenou na lodi?

1. S Pohodou jarní přírodou kolem Prahy!

Jaro je tady! Přesvědčte se o tom v sobotu 9. března na 2. ročníku turistického pochodu „S pohodou jarní přírodou“, který pořádá Klub Českých turistů. Trasa povede z Týnce nad Sázavou do Jílového u Prahy, start v 6:30 až 11:00 a její délku můžete přizpůsobit svým schopnostem (případně nožičkám vašich dětí nebo jejich váze v krosně). Právě pro rodiny je určena skutečně krásná trasa dlouhá 15 km. Tenhle výlet je navíc doslova za hubičku: děti do 15 let platí 5 Kč, ostatní 20 Kč a ještě na jeho závěru získáte „pohodový“ diplom!

 

2. Podblanický ráj dětí a zábavy
Od soboty 27.dubna bude zpřístupněn Farma-park u Vlašimi. Rodiny s dětmi zde najdou všechna domácí zvířata ve velkých výbězích, drůbež na skutečném venkovském dvorku, divoká handicapovaná zvířata v klecích a mnoho atrakcí - od jízdy na poníkovi a oslovi, přes obrovskou trampolínu, Keltský dřevěný hrad se skokem do sena, lanovku pro děti, tajemnou jeskyňku, brnění Blanických rytířů, dlouhou skluzavku z Blaníčku, Les nočních skřítků, Blanický poklad, Keltského druida s laserovýma očima atd. Každý den kromě pondělí se tady můžete zúčastnit interaktivního Blanického desetiboje o ceny a každou sobotu shlédnout svatbu zvířat (27.4. si bere oslík Ramisan osličku Nelli) a každou neděli křest nově narozených zvířátek (28.4. křest jehňátek a králíčků).

 

3. S dětmi po Evropě autobusem

Přemýšlíte, jak překvapit vaše ratolesti a zároveň si dopřát i s nimi trochu pohodlného poznávání? Máme pro vás tip: Vydejte se luxusními autobusy Business Class autobusové společnosti Eurolines do těch nejzajímavějších zoologických zahrad v Evropě! Zkušení rodiče z této firmy je za vás už navštívili a teď pravidelně autobusy (i s dětskými atusedačkami!) vyrážejí do ZOO v Berlíně, Drážďanech, Bratislavě, Brně, Budapešti, Vídni nebo v Mnichově.

 

4. Kulíškova stezka místo přírodopisu

V údolí Dynčák v Beskydech najdete Kulíškovu naučnou stezka, která dětem zábavně přibližuje zajímavosti této CHKO. Je dlouhá 2,5 kilometru (takže to ujdete i s těmi nejmenšími či dokonce s kočárky) a vy se zastavíte na 10 místech, kde si můžete odpočinout i se něco dozvědět. Průvodcem vám bude kulíšek - vzácný druh u nás vůbec nejmenší sovy. Představí vás kuňce, ještěrce veverce, rysovi, černému čápovi... Poví vám, jak žijí, čím se živí a mnoho dalšího. Můžete si vlézt do zvětšeniny kulíškova domečku, vyzkoušet si rovnováhu na kladině, anebo nakrmit ovečky.

 

5. Rodinná dovolená? Na čínské džunce!

Toužíte po zcela výjimečné, dobrodružné dovolené, a to i s dětmi? Co byste řekli tomu, plavit se po evropských mořích i řekách na plavidle, jehož kolegyním se po 2000 let přezdívalo lodě pokladů? Kapitán Petr Žáček se svou ženou Lucií zrekonstruovali nádhernou džunku Esperanzu (mimochodem podobné brázdí vody starého kontinentu už jen tři) a právě se vydávají na pětiměsíční expediční plavbu, během níž urazí 7200 kilometrů! Začnou na holandských kanálech, pak se přes Belgii přesunou do Francie a nakonec zakotví 7. září 2013 v italském Garganu. A vy můžete být při tom! Celá plavba je rozdělena do týdenních pobytů a vy se sem můžete vydat i se svými blízkými, včetně dětí starších 10 let Jen pozor: do dvoulůžkové a čtyřlůžkové kajuty se vejde šest osob, takže pozorně vybírejte, komu takový krásný dárek dáte... Více na http://www.dzunka.cz/

 

6. Pohlédněte rybám do očí!

Viděli jste už někdy, co se odehrává v českých rybnících? Tento neobvyklý zážitek si můžete dopřát v Modré u Uherského Hradiště. Nedávno tam otevřeli expozici Živá voda s proskleným tunelem 6,5 metrů pod vodní hladinou, při jehož návštěvě se můžete rybám podívat přímo do očí!

 

7. Zavolejte si fotografa na kurz domů

Nechce se vám trmácet nikam na kurz fotografování, toužíte po individuální konzultaci či to máte komplikované se sháněním paní na hlídání? Zkuste soukromý workshop fotografa Jana Rybáře, vítěz soutěže Czech Press Photo. Vyberte si místo, které by se vám líbilo nejvíc - může to být u vás doma, anebo ve vaší oblíbené kavárně a pak vyrazíte někam do města či přírody. Začátečníci se naučí základní fotografické dovednosti a s několika praktickými triky budou doslova přes noc schopni fotit ještě mnohem lépe. Pokročilí se zase mohou zdokonalovat v složitějších technikách, či prostě zkoumat přesně to, co zkoumat chtějí. Více na http://www.amaze.cz/

 

8. Pohádková odpoledne v divadle Palace

Taky jste právě začali se svými dětmi číst slavnou knihu Ondřeje Sekory Ferda Mracenec? Pak jsou pro vás krásným doplňkem nedělní stejnojmenná divadla, která začínají ve 14 hodin v pražském Divadle Palace. Dobrodružství šikovného mravence s červeným šátkem, jeho popleteného přítele Brouka Pytlíka i krásné Berušky jistě nadchne děti i dospělé.

 

9. Pohádkový muzikál pro celou rodinu

A ještě jeden pražský kulturní tip na volné neděle: V Divadle Hybernia dávají oblíbený rodinný pohádkový muzikál Kapka medu pro Verunku. Vydat se na něj můžete, dle akčnosti (nebo spíše spánkových termínů) vašich dětí v 11 nebo v 15 hodin. Všechny generace prý dojme příběh o lásce, přátelství, o modré planetě a o tom, jak to bylo anebo mohlo být dál v království Popelky, Zlatovlásky a Hloupého Honzy, jestli uměli vládnout a jestli náhodou neudělali někde chybu.

 

10. Člověče, pohni se, než bude pozdě!

Chcete i se svými dětmi poznat naši metropoli trochu jinak? Pojďte jí tedy letos již po dvanácté putovat s Klubem českých turistů a jeho projektem „Prahou turistickou po celý rok“. Hned v dubnu se můžete vydat na Procházky jarní Prahou (úterý 17:00 - 19:00, čtvrtek 16:30 - 18:00 hod.). Program: 4.4. Po stopách zrušených tratí: Vlečka ČKD a Vítkovská trať, 9.4. Keltskou stezkou do Komořan, 11.4. Z Čimic do Čimic přes Brnky, 16.4. Památné stromy 2, 18.4. Jarní výšlap okolím Uhříněvsi, 23.4. Pražskými tunely do protiatomového krytu, 25.4. Po cestách Prahou 12, 30.4. Pražské potoky - Botič. Více na www.prahouturistickou.cz.

 

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele dobrá práce
  dobrá práce (anonym)

  www.revolucni-prijem.cz/1DD866

  Dub 10, 2013
 • Obrázek uživatele Viki
  Viki (anonym)

  u nás je jasno zůstáváme v Čechách http://www.slevohit.cz/team.php?id=23

  Kvě 30, 2013
 • Obrázek uživatele Aniette
  Aniette (anonym)

  Pokud ještě nemáte plány na první červencový týden, pak Vám doporučuji navštívit sportovně-relaxační areál v Hluboké nad Vltavou, ve kterém se bude konat „Týden žen a Víkend mužů aneb společná cesta k harmonii“. Projekt, jehož je VZP tradičním partnerem, se zaměřuje na seznámení s řadou tradičních i méně obvyklých sportovních aktivit, s různými formami relaxace a s novými trendy v oblasti zdravé výživy a životního stylu. Program celé akce je tematicky rozdělen do čtyř kategorií: sport, relaxace, kultura a vzdělání a životní styl. Pro maminky s malými dětmi je celý týden k dispozici „miniškolka“, ve které bude zajištěn celodenní zajímavý program. Zaregistrovat se či získat informace o akci můžete na webových stránkách www.tydenzen.cz.

  Čer 30, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama