10 tipů na dovolenou na Valašsku pro rodiny s dětmi

Zvlněné kopce a pasoucí se ovečky už dnes dětem mnohdy ke spokojenosti na výletě nestačí. Ve Velkých Karlovicích na Valašsku proto vymýšlejí aktivity v přírodě, na nichž se děti pobaví a také mnohému naučí. Vydat se můžete na Kulíškovu stezku, hledat poklad na Galiku, vyzkoušet golf pro rodiny, a když vám počasí nebude přát, je ideální skočit do ?valašského moře?, jak tady přezdívají unikátním slaným termálům.

1. Kulíškova naučná stezka

Nenáročná 2,5 km dlouhá trasa kolem hotelu Horal ve Velkých Karlovicích zábavnou formou představuje faunu CHKO Beskydy a je určena i těm nejmenším dětem. Průvodcem stezkou je kulíšek - vzácný druh sovy hnízdící ve Velkých Karlovicích. Stezku lemuje 11 zastavení s informačními tabulemi a zábavnými prvky. Jedno z nejoblíbenějších zastavení je u pastviny oveček. Je vybaveno automatem na granule, jimiž mohou děti ovečky krmit. A kulíška si mohou odvézt i s sebou na památku - v restauraci hotelu Horal na konci trasy je malý plyšák jako dárek součástí dětského menu.

 

2. Hledej poklad na Galiku

Turistická trasa dlouhá 6 km, vedená kolem rozhledny Miloňová, se inspirovala geocachingem a nadchne zejména děti školního věku. Cestou plníte úkoly a sbíráte čísla, po návratu s takto získaným kódem otevřete trezor - schránku s pokladem. Tištěné instrukce obdržíte v recepci hotelu Galik.

 

3. Dětský zábavní park Razulák

Tento zábavní areál pod širým nebem najdete na úpatí sjezdovky Razula, pod Spa hotelem Lanterna. Nabízí spoustu atrakcí pro malé i větší děti - nejoblíbenější je lanáček, tubing nebo trampolínový svět. Každý den v 11 hodin (pro děti 3-6 let) a v 15 hodin (pro děti 3-11 let) probíhají v parku animační programy, každý den na jiné téma! Rodiče si mezitím mohou odpočinout na terasách pod slunečníky, odkud mohou mít potomky stále na očích, a pochutnat si na šálku kávy nebo čerstvém valašském frgálu upečeném přímo v areálu parku.

 

4. Golf pro začátečníky i pro děti

Ve Velkých Karlovicích nabízejí zábavný program pro golfové začátečníky i rodiny s dětmi. Krásy golfové hry budete poznávat na Golfovém hřišti Horal. A co vás čeká? Procházka v délce zhruba 90 minut po golfovém hřišti s průvodcem, který vám vysvětlí základy golfu. Pod jeho vedením si zkusíte základní údery, chipování, patování i samotnou hru a dozvíte se i řadu zajímavostí o tomto sportu. Vše je přizpůsobeno jak dospělým, tak i dětem, které se mohou seznámit s golfem hravou a zábavnou formou díky tzv. SNAG golfu.

 

5. Kolo nebo segway?

Přímo ve Velkých Karlovicích můžete vyrazit na cyklostezku Bečva a vypravit se podél řeky směrem ke Vsetínu, který je odsud vzdálený necelých 30 kilometrů, nebo i do vzdálenějších míst - třeba ke skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Pojedete krásnou přírodou Beskyd, většinou po asfaltu, budete míjet valašské dřevěnice, pastviny s ovcemi a jinými zvířaty, a na tuto nenáročnou trasu údolím Vsetínské Bečvy můžete vyrazit i s in-liny! Pokud chcete vyzkoušet populární segwaye, u hotelu Horal je jejich půjčovna - a vzít s sebou můžete i děti vyšší 140 cm.

 

6. Valašské moře

Vodní radovánky po celý rok a bez ohledu na počasí zajistí termální bazény a zábavní vodní svět termálních bazénů ve Wellness Horal. Mají tady slanou vodu vyhřívanou v plaveckém bazénu na 28 °C a v relaxačním a dětském bazénu až na neskutečně příjemných 36 °C. Po aktivně prožitém dni v přírodě tak můžete relaxovat v příjemně vyhřáté horské vodě bohaté na minerální látky. Děti ocení vodní jeskyni, divokou řeku i dětský bazén s vodním hřibem, rodiče zase hydromasážní lavice. Anebo mohou zajít relaxovat do vyhlášeného saunového světa či na masáže (komornější prostředí s unikátními Fiji rituály a masážemi z celého světa pak nabízí blízký Spa hotel Lanterna).

 

7. Saunovací rituály pro celou rodinu

Saunování není jen záležitostí chladnějších měsíců a dospělých. V saunovém světě Wellness Horal jsou dětem vyhrazeny každý den první dvě hodiny otevírací doby - od 8 do 10 hodin, kdy se sauny teprve zahřívají a prostředí je tak pro děti příjemnější. Vždy v 9 hodin se koná v Sauně Dome saunový rituál „Dětské čarování“, jehož délka a průběh jsou přizpůsobeny potřebám malých hostů. Mají vaše děti rády masáže? Dopřejte jim speciální orientální masáže hammam ve Wellness Horal. Trvají 20 minut, jsou pestré, zábavné a dětem se rozhodně budou líbit!

 

8. Upečte si s dětmi valašský frgál

Baví vaše ratolesti pečení a vaření všeho druhu? Vezměte je na kurz pečení frgálů - tradičního valašského koláče, který k tomuto regionu neodmyslitelně patří. Kurzy se konají pod vedením místní zkušené pekařky o prázdninách dvakrát týdně v Gril srubu Razula. Odnesete si z nich nejen originální zážitek, ale i vlastní frgál a zástěru na památku.

 

9. Sportovat můžete i za nepříznivého počasí

Ani za nepříznivého počasí se ve Velkých Karlovicích nebudete nudit. Golf Club Horal nabízí špičkový golfový trenažer Aboutgolf s dokonalou simulací hry a přehledným znázorněním švihu, rychlosti míčku a jeho trajektorie na třiceti reálně zobrazených hřištích světa. Trénovat můžete i odpaly na třech indoor driving range, pro správnou trefu do jamky slouží čtyři jamky putting green. V hotelu najdete navíc dvě bowlingové dráhy a můžete se tak s celou rodinou pustit do bowlingového turnaje!

 

10. Dětský koutek, kam se podíváš

Pokud si chcete dopřát trochu dospěláckého odpočinku bez dětí, tady to není problém (romantické chvilky zažijete například v blízkém Spa hotelu Lanterna s wellness světem na špičkové světové úrovni nebo v zážitkové restauraci Vyhlídka, kde vaří gastronomické lahůdky). Dětské koutky totiž najdete všude - ve všech třech hotelech, které patří do Resortu Valachy - Lanterna, Horal a Galik - v prostorách termálních bazénů. Nabízejí tady tematické animační programy i individuální hlídání dětí, kdy „hlídací tety“ s vašimi ratolestmi dle vašeho přání vyjdou na procházku po okolí nebo třeba pohlídají dítko spící na hotelu. Dětské postýlky, přistýlky, dětská jídla, nápoje a další věci, bez kterých se spokojená rodinná dovolená neobejde, jsou tady samozřejmostí a děti jsou všude vítány.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Radek
    Radek (anonym)

    Nadpis máte špatně, toto je reklama pouze na obec Velké Karlovice.

    Črv 06, 2017

Přidat komentář

Reklama

Reklama