5 rad, jak ušetřit v Berlíně

Festivaly, koncerty, dovolená u moře, nějaký ten výlet. Připomíná vám to něco? Co takhle vaše léto? Ty dva měsíce prázdnin jsou náročné po fyzické stránce i pro vaši peněženku. Pokud ještě v létě nebo naopak už na podzim chcete někam za cestovatelskými zážitky, vydejte se do Berlína. Máme pro vás 5 tajných tipů, jak si to tu užít a přitom ušetřit.

1. Cestujte levně, ale komfortně
Za 4,5 hodiny a 3x denně vás do Berlína zavezou autobusy Business Class Eurolines s rozšířeným prostorem na nohy, zásuvkami 220 V, výsuvnými stolky, časopisy, občerstvením, WiFi připojením a 2 zavazadly zdarma. Jednosměrnou promo jízdenku pořídíte od 600 Kč a nově můžete cestovat s mobilní jízdenkou M-ticket, kterou koupíte přes mobil či na Eurolines.cz.  „Na spoji Praha - Drážďany - Berlín - Kodaň přepravujeme na speciálních závěsech kola a vy tak můžete váš výlet ozvláštnit tím, že vyrazíte třeba na jednu z mnoha krásných cyklostezek kolem Berlína,“ doporučuje Pavla Lauermannová z Eurolines.cz.

2. Ubytujte se v klášteře
Chcete levné ubytování, ale hezké nebo třeba rovnou s jedinečnou atmosférou? Ubytujte se U tří malých prasátek (Three Little Pigs Hostel Berlin). Název nezní zrovna vábně, ale historie tohoto místa vás přímo uchvátí. Nejedná se totiž o klasickou betonovou budovu s nudnými místnostmi. Hostel U tří prasátek je totiž bývalý klášter, který v roce 1907 začal budovat Clemens August Kardinal von Galen, jenž byl jedním z nejhlasitějších a nejostřejších kritiků Hitlerova režimu.

3. Poznejte Berlín s průvodcem zdarma
Pokud se bojíte se, že se v některé uličce Berlína ztratíte, pak vám doporučujeme vydat se prozkoumat Berlín s průvodcem. Bojíte-li se, že na to nebudete mít peníze, pak je váš strach zbytečný. V Berlíně mají pravidelné Free Tours (originalberlintours.com) a vy máte hned čtyři možnosti, jak si toto město prohlédnout:
The FREE Original Berlin Walking Tour: 2,5 hodinová tour vás zavede do bojiště 2. světové války, k pozůstatkům Berlínské zdi a k nejznámějším památkám. Dozvíte se také fakta z německé historie a oddechnout si můžete na některé z berlínských atrakcí.
The FREE Original Berlin Alternative Tour: Netradiční tour, na které uvidíte street art a graffiti ve všech jeho formách, squaty, parky i bary. Dozvíte se také o nejznámějších berlínských festivalech a slavnostech, jaké důsledky mělo sjednocení Německa a ještě mnohem víc.
The FREE Original Berlin Royal Potsdam Tour: Tady se budete cítit jako v pohádce, protože se vydáte do nejkrásnějších paláců a zahrad. Nebude chybět ani výuka dějepisu. Tentokrát bude tématem historie Postupimi.
The FREE Original Berlin Concentration Camp Memorial Tour: Tahle prohlídka není pro slabé povahy. Projdete místy, která sloužila jako zařízení pro politické vězně a navštívíte centra nacistické velmoci.

4. Památky, které nesmíte minout
Pokud nemáte rádi, když musíte chodit po pamětihodnostech se skupinou dalších turistů, kteří se neuvěřitelně loudají, pak se vydejte do města na vlastní pěst. Víte, s jakou památkou začít? Když už jednou v Berlíně jste, pak byste měli vidět pozůstatky po Berlínské zdi, jež rozdělila toto město na východní a západní část. Příjemná procházka vás čeká v případě, že se vydáte do Alexanderplatz, což je dnes nejznámější berlínské náměstí, které nese název podle ruského cara Alexandra I. Dříve sloužilo jako dobytčí trh, posléze jako místo pro výstavy a přehlídky, dnes zde najdete řadu zajímavých obchodů. Dominantou Berlína je barokní kostel Berliner Dom, do kterého byly hned po výstavbě přemístěny hrobky panovnické dynastie Hohenzollernů. A opravdu nezapomenutelný výhled na město vám umožní Berlínská televizní věž, která sahá do výšky až 368 metrů.

5. Neumřete hlady!
Pokud nečekáte stravu typu all inclusive, pak se v Berlíně dozajista skvěle a hlavně levně najíte. „Téměř na každém rohu si můžete koupit opravdovou německou pýchu - klobásu, která je k dostání hned v několika variantách. Skvělým místem, kde se chutně a levně najíte je i podnik zvaný Maroush Restaurant. Na tomto místě prodávají ten nejlepší falafel v zemi. A pozor, i vegetariáni se zde dosyta nají! Dalším místem, kde prodávají výtečné jídlo je Konnopke´s Imbiss, který leží v Eberswalder Strasse pod stanicí nadzemky. Místní currywurst s tajnou omáčkou ve čtyř pálivých variantách si jednoduše nemůžete nechat ujít,“ radí Pavla Lauermannová z Eurolines.cz.

+ Tajný tip, jak ušetřit
Pořiďte si hned po příjezdu Berlin Welcome Card, budete mít zdarma jízdné v MHD a až 200 slev na vstupy do muzeí, galerií a paláců. Slevy se vztahují také na hotely a restaurace a k tomu získáte podrobnou mapu města a krásného průvodce do kapsy.

Inspirujte se před cestou: Na www.germany.travel/cz si můžete zdarma stáhnout e-brožury, průvodce pro váš mobil TOP 100 atraktivit v Německu i aplikaci sloužící jako průvodce o všech 38 německých památkách UNESCO. Více na www.facebook.com/NemeckoTuristickaZeme.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele ruda z moravy
  ruda z moravy (anonym)

  Nejezdit tam a zůstat v Bíteši.

  Říj 09, 2015
 • Obrázek uživatele erasonebezpecny
  erasonebezpecny

  A k čemu to budu potřebovat? Nejsem migrant...

  Říj 09, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama