Abyste v zimě nenastydli, oblékejte se jako cibulka

Známé pravidlo tří vrstev u oblečení, tzv. cibulový efekt, funguje spolehlivě ve městě i na horách. Díky němu se budete za každé situace cítit dobře a žádné změny počasí vás nepřekvapí.

Správnou kombinací různých vrstev materiálů na oblečení můžeme dosáhnout ideálního stavu, kdy je zaručena perfektní prodyšnost a zároveň ochrana proti promáčení. I v silném dešti nebo sněžení tak máte jistotu, že za jakéhokoli počasí zůstanete v suchu a teple.  

„Třeba kvalitní membránová bunda s vodním sloupcem 10 000 mm a více vydrží i silný intenzivní déšť, podobně jako pláštěnka, ovšem s tím rozdílem, že se v ní při pohybu nebudete potit. Tyto vlastnosti jsou ale zaručeny pouze za předpokladu, že bunda splňuje i další požadavky - především má podlepené švy, voděodolné zipy a dobře vyřešené odvětrávání.

Ovšem důležité je, nezapomenout zároveň na tzv. cibulový efekt, tedy správné vrstvení oblečení, které zaručí dokonalý komfort při nošení. Jako 1. tedy oblečte funkční prádlo, jež tvoří transportní vrstvu, na ni pak patří 2. izolační vrstva, tedy například fleecová mikina, a končí se 3. ochrannou vrstvou, kterou představuje bunda. Pokud toto pravidlo dodržíte, bude výsledný efekt funkčních materiálů dokonalý,“ doporučuje Vít Hruška z 4camping.cz.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Pavlína
  Pavlína (anonym)

  Taky jsem v zimě nabalená, že se sotva pohnu. Ale aspoň mi není chvíli zima. Oblečení nakupuji z https://www.onlinesekac.cz/ , kde mají velký výběr pěkného, teplého zimního oblečení. Letos tam musím ještě před zimou taky nakoupit.

  Říj 16, 2018
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Děkujeme za reklamu.

  Říj 16, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama