Autosedačky pro děti, které neposkytují dostatečnou ochranu

Některé dětské autosedačky prodávané na českém trhu dostatečně nechrání dítě při bočním a čelním nárazu. Toto riziko podle spotřebitelského časopisu dTest hrozí zejména u nafukovací autosedačky českého výrobce Gumotex. Po stránce bezpečnosti v aktuálním testu 29 autosedaček neuspělo celkem pět výrobků.

Nafukovací autosedačka Gumotex Bedi je určena dětem od 15 do 36 kilogramů a časopis dTest před ní varoval už před třemi lety, kdy se začala prodávat. “Výsledky zkoušek, které probíhají při rychlosti 50 kilometrů za hodinu, naše tehdejší obavy potvrdily,“ uvedl redaktor dTestu Václav Beneš.  Podle něj se při čelním nárazu figuríně zastupující tříleté dítě zařízl bezpečnostní pás do krku, figuríně velikosti desetiletého dítěte se pás zařízl do břicha. Při bočním nárazu je v ohrožení jak hlava, tak i ramena dítěte. U sedačky je téměř nemožné zajistit správné vedení bezpečnostních pásů, uvedl časopis

    Rovněž varoval před autosedačkami, u kterých lze podle návodu oddělit zádovou opěrku a děti lze vozit jen na podsedáku. “Při takové přepravě existuje velmi vysoké riziko vážného zranění hlavy dítěte při nárazu na spodní hranu okénka dveří,“ uvedl časopis. Z testovaných se to podle něj týká například výrobků Graco Junior Maxi a Graco Logico L.

 
    Podle dTestu nezaručí bezpečnost dítěti ani sedačky Kiddy Guardianfix Pro a Peg Pérego Viaggio convertible, která je pro děti do 18 měsíců.

    Na druhou stranu časopis ocenil, že v testovaných výrobcích nezjistil vysoké obsahy škodlivých chemických látek.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele walero
    walero (anonym)

    Mě osobně zaujaly pro dítě autosedačky od http://www.kojenecke-obleceni.eu/zbozi/3/82/autosedacky/ kde mají zajímavý výběr a i další potřeby pro dítě.

    Čer 29, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama