Reklama

Pampeliška proti rakovině

Taraxacum officinale- smetanka lékařská neboli pampeliška je po dlouhá léta využívaná v medicíně amerických indiánů, v čínské medicíně i v arabském světě k léčbě mnoha onemocnění včetně rakoviny. Nejnovější studie naznačují, že může být opravdu účinná proti mnoha typům rakovinového bujení.

Studiemi ověřené působení extraktu z listů pampelišky na rakovinu:

-       prsu - studie publikovaná v roce 2008 v časopise International Journal of Oncology naznačila, že pouze hrubý extrakt má schopnost ničit rakovinné buňky. Roztok ve vodě tuto schopnost neměl.

-       vaječníků - ve studii publikované v roce 2009 v časopise Food and Science Biotechnology  alkoholový extrakt působil smrt rakovinných buněk

-       melanomu - dle studie z roku 2011 zveřejněné v Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine pampeliška působí na k chemoterapii rezistenstní melanom

Reklama

Chronická monocytická myeloidní leukémie i jiné typy rakoviny dle studie prováděné na univerzitě ve Windsoru pozitivně reagují na léčbu extraktem z kořene pampelišky

Pozitivum pampelišky je, že neničí zdravé buňky, ale pouze buňky rakovinné. Nicméně může narušit léčbu chemoterapií či jinými protirakovinnými léky. Proto je nutné se při užívání pampelišky poradit s lékařem.

Reklama

Komentáře

dituše (Po, 30. 4. 2012 - 12:04)
Jééé, to jsem ani nevěděla, přitom smetanku kdejaký zahrádkář chemicky hubí. Mám pocit, že dokud bude lidstvo zneužívat chemii ve velkém tak jako dosud, rakoviny se jen tak nezbavíme. Pampeliškové listí určitě zařadíme do jídelníčku a jako prevenci jsme taky nechali dětem uchovat kmenové buňky z pupečníkové krve- tady: http://www.cordbloodcenter.cz/ - pro případ, že by pampelišková dieta nezabrala. :-)
Lidi, neblbněte a přestaňte s tou chemickou genocidou, nebo to tu nikdo nepřežijem! Vynikající inspirace jak vytvořit nechemickou zahrádku je třeba tady: http://www.ekozahrady.com/ Celé naše civilizované jedovaté zemědělství by mělo následovat. Pokud se to rychle nezmění, bude pupečníkovou krev potřebovat úplně každý - zatím to je jen každý čtvrtý z nás.
jx001 (Po, 30. 4. 2012 - 16:04)
Když pampelišky kvetou, je...A to já zas občas jím ty květy. Samotný lístky bez středu jsou sladký.
helenabezpalcova (Pá, 8. 6. 2012 - 20:06)
Již jsem to kdysi četla,nedělá mi potíže konzumovat stonky,prý aspon 4 deně a výborný je prý sušený kořen na pročíštění jater,také jsem vyzkoušela,ale je to dost pracné
honzek (So, 30. 6. 2012 - 10:06)
http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/732-objevte-bezny-plevel-ze-dvora-ktery-prokazatelne-zabiji-rakovinne-bunky
Martin (So, 30. 6. 2012 - 11:06)
Již jsem to kdysi...Ano je to poněkud pracné., ale ne víc než si třeba ugrilovat flákotu. Ale protože lidé jsou líní, tak si budou pampelišku kupovat v kapslích a nebo si šlehnou bezpracnou chemoterapii, kterou jim lékaři naordinují.
kuli (Pá, 26. 10. 2012 - 03:10)
vyhledejte rakovina a homocystein
jarry (Po, 30. 4. 2012 - 15:04)
Když pampelišky kvetou, je vhodná a pohodlná konzumace stonků bez květů. Stačí 3-4 ks denně nebo více u menších. Je možné je konzumovat přímo, na hořkou chuť se brzy zvykne.
Reklama