Čeští senioři mohou cestovat díky EU až o 30% levněji

Většina starších 55 let v ČR netuší, že Evropská unie pomáhá seniorům cestovat levněji. V rámci dotovaných zájezdů programu Europe Senior Tourism ušetří až tisíce korun. Stačí, aby kontaktovali specializované cestovní agentury, kde jim poradí, jak slevu využít. Jako bonus může senior vzít na dovolenou za stejných podmínek jednoho neseniora.

Kolik zvýhodněný zájezd stojí? „Obecně lze říci, že sleva činí přibližně 30 % z běžné ceny. Jako příklad lze uvést zájezd na Sardinii, kam standardně týdenní zájezd s polopenzí do 4* hotelu stojí kolem 20 000 Kč. Senior ho však může pořídit již za 13 500 Kč. Navíc má v ceně ještě nápoje k večeři a výlet po ostrově,“ upozorňuje Lucie Čambálová z cestovní agentury ČambiTour.

Proč Evropské dotace seniorům pomáhají? Jedná se o iniciativu v rámci tzv. sociální turistiky, kterou se začala zabývat nejprve španělská vláda. Španělsko má za cíl umožnit evropským seniorům aktivně trávit svůj volný čas za rozumné peníze. Obě strany mají z aktivity výhody - seniorům program umožňuje cestovat se značnou slevou mimo hlavní turistickou sezónu. Španělská ekonomika tak může řešit vážný problém cestovního ruchu, a to sezónnost. Fungující cestovní ruch i v zimních měsících by částečně řešil problémy nezaměstnanosti, se kterými se Španělsko potýká. Program Europe Senior Tourism má jasně evropský dosah a aktuálně se snaží zahrnout i ostatní země tvořící Evropskou unii. V zemích, kde zatím nefunguje program dotací, se české cestovní kanceláře domlouvají s místními touroperátory na speciálních podmínkách pro seniory.

Kam tedy senioři mohou vycestovat za zajímavých podmínek? „Nejširší nabídka zájezdů je do Španělska, a to konkrétně na Baleárské ostrovy a do Andalusie. Zvýhodněné podmínky pro seniory nabízí však také Kypr, Sicílie či Sardinie. Ve všech těchto destinacích je v jarních a podzimních měsících krásné počasí vhodné pro aktivní dovolenou seniorů, které jim umožňuje poznávání místních kultur a přírodních krás“, zmiňuje Lucie Čambálová.

Jak takový zájezd pro seniory vypadá? V ceně je vždy ubytování v kvalitním hotelu se stravou, většinou s plnou penzí, která zahrnuje i nápoje. Součástí zájezdů bývá také výlet po okolí pohodlným autokarem s českým průvodcem. Senioři se tak nemusí o nic starat. „Stačí, aby nás klient kontaktoval, a my už nabídneme ten nejlepší zájezd dle jeho požadavků. Právě v těchto dnech lze kupovat zvýhodněné zájezdy na jaro 2014“, říká Lucie Čambálová.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (40)

 • Obrázek uživatele EL
  EL (anonym)

  Jaká je ale výše důchodu českého důchodce s porovnáním s EU?

  Pro 10, 2013
 • Obrázek uživatele Důchodkyně
  Důchodkyně (anonym)

  To je novina, já takhle jezdím přes tři roky. Naposled Malta - týden (po sezoně) s polopenzí 4.800,-

  Pro 10, 2013
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Jaká je ale výše důchodu...Čeští důchodci zase tak chudí nejsou, až na výjimky... Vždyť to vidím, ty fronty a plné vozíky.

  Pro 10, 2013
 • Obrázek uživatele Jano
  Jano (anonym)

  Čeští důchodci zase tak...Mají dva žaludky, to nevíš? A doma nejméně dvě ledničky.

  Pro 10, 2013
 • Obrázek uživatele ?
  ? (anonym)

  Která kráva tohle mohla napsat? Běžte se optat důchodců, jak si mohou vyskakovat! Nevědí co roupama, zda si mají zaplatit z důchodu léky a jít prohrabávat popelnice nebo se pást a nebo si koupit jídlo a chcípnout na to že nemá potřebné léky! Na to že jsme si celý život na důchod platili a nějaký modrý svině nám důchody rozkradli a ještě proti nám štvou mládež! Ti z našich peněz vyrostli, vychodily školy, dostávaly rodiče příspěvky, paragryf a léčení a ještě je proti štvou! Není vám ani trochu hanba? Co vám nato asi říkají vaši rodiče? Asi vás málo řezali!

  Pro 10, 2013
 • Obrázek uživatele sepak
  sepak (anonym)

  Která kráva tohle mohla...At žije KSČ neměl by tento deboš jít manifestovat za návrat hodných komunistů???

  Pro 10, 2013
 • Obrázek uživatele Anna
  Anna (anonym)

  Paní Jano,měla by jste se za to co jste napsala stydět,protože vůbec nic nevíte o životě důchodce,až týden před důchodem,nebudete mít za co si koupit rohlík,tak potom bychom spolu o tom mohli diskutovat.Ale teď běžte někam za roh a dejte si tam pořádnou facku.

  Pro 10, 2013
 • Obrázek uživatele Také důchodkyně
  Také důchodkyně (anonym)

  A jéje, bývalí komunisti dnes v důchodu se ozývají. A kdo Vám brání si přivydělat, když nemáte na rohlík (čemuž nevěřím) od každého léku je vždy ta samá alternativa, kterou hradí pojišťovna. Takových možností, jak ušetřit nebo si vydělat je tolik. Stačí se jen rozhlédnout a myslet.

  Pro 10, 2013
 • Obrázek uživatele SLEVY NA CESTY EVROPOU...
  SLEVY NA CESTY ... (anonym)

  KOLIK SENIORŮ V ČR MÁ NA CESTY????!!!

  Pro 10, 2013
 • Obrázek uživatele Vážení důchodci (ty levicový)
  Vážení důchodci... (anonym)

  A jéje, bývalí komunisti...Většina z vás má byty, které si koupila za pakatel od obce, bydlí na chaloupce a byt ve městě pronajímají. A ještě se vztekají, nechápu. Chtěl bych je vidět, s hypotékou na krku a starostmi, které se dnes řeší.. ať jsou rádi za "smrádek a teploučko"

  Pro 10, 2013
 • Obrázek uživatele re
  re (anonym)

  KOLIK SENIORU MŮŽE VYCESTOVAT, PANEBOŽE ŽVÁSTY OPRAVDU VŽDYT NEMAJÍ ANI NA LEKY KTERE POVAŽUJI ZA JEDY!!!! NELÉČÍ ALE ŠKODÍ. ALE AMERIKA A LÉKAŘI KTEŘÍ DOSTÁVAJÍ PROVIZI OD DITRIBUTORU TAK SI MNOU RUCE. JDE POUZE O MAMON. LIDI SE ZAČNOU LEČIT SAMI. OPĚT BYLINAMI A STRAVOU.A ČEKÁRNY ZUSTANOU PRÁZDNÉ.SKUSTE SERVERY ORGONET OSUD. ASPON TROCHU PRAVDY USUDEK SI UDĚLÁTE SAMI.

  Pro 10, 2013
 • Obrázek uživatele re
  re (anonym)

  A jéje, bývalí komunisti...TY JSI NESOUCITNY ČLOVĚK, Z ČEHO UŠETŘÍ??? SI NORMÁLNÍ??? VÍŠ VUBEC JAK DUCHODCI ŽIJÍ?? JDI DO PRDELE NEJSEM SPROSTÁ ALE TOHLE MUŽE NAPSAT HOVADKO. NEMAŠ SOUCIT SE STARYMA LIDMA HOVADKO!!!!!!!!!!!!!

  Pro 10, 2013
 • Obrázek uživatele RE
  RE (anonym)

  TO MNĚL ZUSTAT KOMUNIZMUS NEŽ ABYCHOM SE DOČKALI KATALIZMU A AMERIKÁNSKÉHO!!! CO TED MÁTE ŽE NĚKDO STÁLE NADAVA KAM TED MUŽU VYCESTOVAT KDYŽ NA TO NEMAM A PUJČOVAT SI NEBUDU TO DĚLAJÍ LIDI KTEŘÍ SE VYTAHUJÍ KDE, BYLI.

  Pro 10, 2013
 • Obrázek uživatele RE
  RE (anonym)

  PROČ MNĚ MAŽETE????????????!!!!!!!!!!!!!!

  Pro 10, 2013
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  PROČ MNĚ...Blázen, hoďte na něj sít!!!!!!!!!!:-) :-) :-)

  Pro 10, 2013
 • Obrázek uživatele Ludánek
  Ludánek (anonym)

  TY JSI NESOUCITNY ČLOVĚK, Z...Ale vy na tom nebudete až tak špatně, že máte internet a hafo času psát kraviny, co?

  Pro 10, 2013
 • Obrázek uživatele Vysvětlete mi
  Vysvětlete mi (anonym)

  TO MNĚL ZUSTAT KOMUNIZMUS...Co je to KATALIZMUS AMERIKÁNSKÝ?????

  Pro 10, 2013
 • Obrázek uživatele pan
  pan (anonym)

  tady v naší střední Africe, aby se jeden měl líp, musí okrást jiného případně dva i více.Vykořisťování člověka člověkem bylo konečně odstraněno. Nyní je to naopak.Vy, co se vám podařilo okrást ty druhé si po přečtení můžete alespoň kousnout do prdele.

  Pro 10, 2013
 • Obrázek uživatele paulus
  paulus (anonym)

  KOLIK SENIORŮ V ČR MÁ...Každý který umí šetřit a neprožere důchod za pár dní v hovadinách.

  Pro 10, 2013
 • Obrázek uživatele ?
  ? (anonym)

  Vymyté mozky bez vlastního názoru ! Nemáte v těch hlavách nasráno?

  Pro 10, 2013
 • Obrázek uživatele vapanc
  vapanc (anonym)

  Tady ,jak tak čtu, není nouze o duševní mrzáky.Ono to často tak je,že důchodci po zaplacení nutných výdajů,musí hodně skromně hospodařit,aby vůbec měli na jídlo, nutné léky.Ta Jana ,jsk jsem to tak přelétl zrakem,skutečně moc inteligence nepobrala.Jen tak namátkou,jak si může důchodce přivydělat,když práci neseženou ani nedůchodci,jak může pracovat ten,který trpí nemocí,která by práci nedovolila a p.Je skutečně na pováženou.kam se ta netolerance a úcta člověka k člověku dostalaa která produkuje,takové tvory,jak jsem v úvodu uvedl.Samozřejmě,neočekávám,že by můj příspěvek lidi tohoto druhu nějak ovlivnil,neboť oni nejsou schopni jakékoliv sebereflexe. Lidem dobré vůle přeji hezké Vánoce.

  Pro 10, 2013
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Tady ,jak tak čtu, není...Ja jsem dělala celý život a beru důchod 7800kč kdybych neměla manžela který má 14500 tak bych nezaplatila ani nájem který je8000kč.tak dobře si žijí důchodci.Je to na zamyšlení i pro vás mladé,jednou budete na naších místech vy.

  Pro 10, 2013
 • Obrázek uživatele Krista
  Krista (anonym)

  duchodci by radi na vylety ale nemaj na to tak jako moja babi a děda.Mají malou penzi a velké vydaje na leky aspon to řikaji.

  Pro 10, 2013
 • Obrázek uživatele Ble
  Ble (anonym)

  Já jsem byl osobně svědkem v Lékarně, jak babička asi tak 80 roků šla vyzvednout léky a ta podavačka požadovala doplatek 2000 Kč. Babička otevřela peněženku a tam měla dvě dvoustovky a dala se do breku, že víc nemá.Nakonec se otočila a s brekem odcházela.Podavačka s určitou arogancí za ní volala ale paní vy ty prášky nutně potřebujete? Od pověděla ji ještě ode dveří, k čemu mě budou, když nebudu mít ani korunu na jídlo? Nemyslíte, že za celoživotní práci musí chcípnout hlady a nebo, že nemá na léky? Neměl by se konečně někdo chytnou za hlavu? To musí u nás tak hrabat farmaceutický průmysl? To je největší zlodějina jaká může být! Vydělávat na bolesti a nemocech starých lidí! Fuj styďte se ! Chce se mě s celého zdravotnictví blejt!

  Pro 11, 2013
 • Obrázek uživatele paulus
  paulus (anonym)

  Ja jsem dělala celý život...Najděte si levnější byt a budete v pohodě Zůstane i na to cestování

  Pro 11, 2013
 • Obrázek uživatele ...
  ... (anonym)

  Ty jseš chytrej jak rádio! Běž za roh, koukni se jestli se někdo nekouká a dej si tam pár po hubě, možná, že se ti uleví!

  Pro 11, 2013
 • Obrázek uživatele taky
  taky (anonym)

  Čeští důchodci zase tak...z těch zlevněnejch sraček často živí i mladé!To tě asi nenapadlo,viď.

  Pro 11, 2013
 • Obrázek uživatele Jan Hus
  Jan Hus (anonym)

  Čeští důchodci zase tak...Hloupost některých nemá meze.Ano také jdu jednou za měsíc s plným košíkem,aby hlupák neměl připomínky,že chodím i 2x.V této tzv.demokracii jsem byl naposled u moře do r.1989 každý rok.

  Pro 11, 2013
 • Obrázek uživatele Důchodce
  Důchodce (anonym)

  z těch zlevněnejch sraček...Klídek,dotyčná Jana je patrně přímo chorobně posedlá nenávistí k důchodcům. Se svými bláboly o plných nákupních vozících důchodců prudí tady na Doktorce hned na několika diskusích.

  Pro 11, 2013
 • Obrázek uživatele ...
  ... (anonym)

  Plně s tebou souhlasím ! A ještě bych dodal, že skoro všem důchodců je úplně u Pr... jestli může jet do Kanady nebo do Karibiku když musí počítat, jestli si může ráno na celý den koupit jeden rohlík a nebo jest-li si může mimořádně dovolit dva! A taková slepice by potřebovala pořádně proplesknout když to zanedbali její rodiče!

  Pro 11, 2013
 • Obrázek uživatele důchodkyně
  důchodkyně (anonym)

  Budou dva. Dostaneme od nového roku přidáno. Právě na ten jeden rohlík navíc.

  Pro 11, 2013
 • Obrázek uživatele Marie
  Marie (anonym)

  Jsem důchodkyně. Mám 2 zaměstníní každé na půl úvazku. 3 x ročně malou dovolenou mít musím. Vyrážíme s důchodci. Nikdo si, ale takhle nestěžuje, jako vy tady.

  Pro 11, 2013
 • Obrázek uživatele Marie
  Marie (anonym)

  A buďte rádi za to co máte, vaše vnoučata se důchodu nedožijí a když ano, tak ho mít nebudou.

  Pro 11, 2013
 • Obrázek uživatele Důchodce
  Důchodce (anonym)

  Plně s tebou souhlasím ! A...Ona patrně své rodiče či prarodiče nikdy ani nepoznala, pochází odněkud z děcáku a proto je tak nenávistná k tzv. dříve narozeným. Zajímalo by mne, jak podle ní babička nebo dědeček naskládá ten plný nákupní vozík do pojízdné tašky. :-)

  Pro 11, 2013
 • Obrázek uživatele Kája
  Kája (anonym)

  Naše CK mi vloni nabídly Andalúzii na 2 týdny v květnu za 18 000 Kč. Prý velká sleva. A my jsme koupili za 9000 Kč Andalúzii od německé CK s odletem z Vídně také na 2 týdny. A to prosím nebyla žádná seniorská sleva, ale obyčejný last minute. Takže české CK vynecháváme.

  Kvě 22, 2014
 • Obrázek uživatele M.
  M. (anonym)

  To je nepříjemný řidič umračený nespokojený ,brejlatý blondák .br

  Čer 24, 2020
 • Obrázek uživatele Jan
  Jan (anonym)

  Vrátí to zase zpátky na původní ceny. Kolik toho vzali když se nikam nemůže ? Skoro celý sedí doma všichni i děti.

  Lis 26, 2020
 • Obrázek uživatele Gr.
  Gr. (anonym)

  Komunisti zasrany

  Lis 26, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama