Cestovní pojištění na exotickou dovolenou

Těšíte se na léto? Pokud navštívíte jeden z exotických rájů plných slunce, můžete si ho dopřát již nyní. Běloskvoucí pláže, vzrostlé palmy a průzračné moře lákají v sychravých dnech nejednoho cestovatele. Před cestou si ale nezapomeňte sjednat cestovní pojištění do exotické země. Jak na to a před čím vás pojistka může ochránit, zjistíte v článku.

Exotická dovolená a cestovní pojištění

Sjednáním cestovního pojištění se ochráníte při jakékoliv zahraniční cestě. Jeho základem je pojištění léčebných výloh – pojišťovna za vás zaplatí případné poplatky za léčbu. Že se vám při exotické dovolené na pláži nemůže nic stát? Představte si bosou procházku po pláži, při které vás překvapí střep v písku. Nebo kurz potápění, který se může snadno zvrtnout v boj o vynoření. Potkat vás také může popálení od slunce, požahání mořským tvorem nebo obyčejný vymknutý kotník a tím výčet nepříjemných situací zdaleka nekončí.

Pokud budete potřebovat neodkladné ošetření, může vás stát tisíce korun. Částka ale může narůst klidně stonásobně (podle komplikovanosti zranění nebo nemoci). V Dominikánské republice například jednodenní hospitalizace kvůli střevním obtížím vyjde na 100 000 Kč. Pokud nebudete mít takovou částku připravenou na účtu, může být z obyčejného průjmu i několikaletý závazek vůči bance. Díky cestovnímu pojištění si však z takových situací nemusíte dělat hlavu.

Podle čeho vybírat „cestovko“?

Cestovní pojištění do exotiky vybírejte podle rozsahu služeb a výše pojistných limitů. Limit značí hranici, do které vaše lékařské výdaje hradí pojišťovna. Do vzdálených destinací kvůli případnému nákladnějšímu transportu do vlasti vyberte produkt s limitem alespoň 5 000 000 Kč.

Ve službách pojištění pak hledejte asistenční linku, sporty, na které se pojištění vztahuje, a výluky. Většina pojišťoven také nabízí možnost připojištění – pojistku můžete navíc uzavřít na rizikové aktivity (potápění, vodní atrakce, pěší túry), proti krádeži nebo ztrátě zavazadel či na vaši odpovědnost. Pojištění odpovědnosti je natolik oblíbené, že jej instituce často zahrnují do svých balíčků pojištění na cesty. Díky němu ochráníte svou peněženku v případě, že někomu omylem způsobíte materiální nebo zdravotní škodu. Hodí se třeba v případě, že nechtěně strčíte do nadšeného amatérského fotografa, který leknutím upustí svůj drahý fotoaparát do mokrého písku.

Dovolená v exotice s lehkou hlavou

I během krásné exotické dovolené se může přihodit mnoho nepříjemností. Za obyčejné potíže se zažíváním pak můžete v nemocnici nechat velké peníze. Nenechávejte své zdraví a finance náhodě, raději se před cestou do zahraničí ochraňte cestovním pojištěním. S jeho výběrem vám pomohou internetové kalkulačky, které nabídky pojišťoven přehledně srovnají.

 

Komerční sdělení

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Hanka
    Hanka (anonym)

    nejen cestovní pojištění, ale hlavně probiotika, abych to cele neodseděla na WC s prujmem a kčečemi v břiše

    Čer 28, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama