Reklama

Na cestu do ciziny lze zdravotně pojistit psa, kočku a fretku

Nevidomí a lidé na vozíčku, kteří se neobejdou bez pomoci vodícího psa, si na cestu do ciziny mohou své zvíře zdravotně pojistit. Pojistku mohou uzavřít i chovatelé, kteří cestují do ciziny na závod či výstavu. Stejnou možnost mají i lidé, kteří si nedovedou představit dovolenou bez svého psa, kočky či fretky. Pokud by se zvířeti v zahraničí něco stalo, uhradí zdravotní péči z pojistky.

"Pojištění nákladů na veterinární léčbu zvířete v zahraničí je možné uzavřít v rámci komerčního cestovního pojištění, které nabízejí pracoviště Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) ČR," informuje v rubrice otázky týdne na www.vzp.cz mluvčí VZP Jana Víšková.

Komerční cestovní pojištění je společným produktem dceřiné společnosti Pojišťovna VZP, a. s. a České podnikatelské pojišťovny, a. s. Jejich hospodaření je od peněz VZP ČR, která spravuje peníze občanů z povinného zdravotního pojištění, odděleno, ujišťuje mluvčí.

Připomíná, že pojištění nákladů na veterinární léčbu zvířete v zahraničí lze uzavřít jen jako součást cestovního pojištění osob, tedy ne samostatně. Asistenční služba není poskytována.

Pojištění se uzavírá na základě veterinárního osvědčení a platného pasu zvířete v zájmovém chovu. "Pojistit lze pouze zvířata starší tří měsíců, musejí být označena tetováním nebo čipem," upřesňuje mluvčí.

Reklama

Pojištění kryje "účelně a neodkladně" vynaložené náklady na léčbu zvířete u veterináře. Náklady na ošetření proplatí pojišťovna po předložení platebních dokladů. "Limity plnění jsou od 10.000 do 30.000 korun, spoluúčast je stanovena na 500 korun a minimální pojistné činí 50 korun na pojistnou smlouvu," vyčísluje mluvčí. Pojištění lze sjednat on-line a může je uzavřít kdokoli.

Zdroj: ČTK

Reklama

Komentáře

Jenom blbost n… (Pá, 22. 3. 2013 - 23:03)
http://diskuse.doktorka.cz/unos-ceskych-turistek-v-pakistanu/archiv/30/
Default User Image
Jitka (So, 13. 1. 2024 - 18:01)

No celkem zajímavé pojištění teda. Víte někdo, která pojišťovna nabízí výhodné cestovní pojištění? Kde se prosím zajít zeptat, když ji potřebuje člověk vyřídit? 

Default User Image
Karel Poláček (Út, 16. 1. 2024 - 01:01)

Tohle se nedá takhle říct, protože pojišťovny své nabídky pořád mění. Jestli chcete získat aktuální porovnání, tak se vyplatí využít online porovnávač pojištění. Za sebe bych mohla doporučit Klik.cz 

Reklama