Reklama

Proti bolestem při cestování vám pomůže i obyčejný ručník

Trávíte-li příliš mnoho času v automobilu, můžete mít problémy se zády, a to zvláště tehdy, jste-li postiženi osteoporózou. Obyčejný srolovaný ručník podložený za záda vám může pomoci k daleko pohodlnějšímu řízení.

Když máte problémy s oslabenou kostní soustavou, může pro vás být dlouhodobé sezení v autě více než nepohodlné. Představuje totiž nadměrné tlakové zatížení páteře.

"Skutečně nejvhodnějším řešením potíží při dlouhých jízdách automobilem je občasné zastavení spojené s protažením nebo s krátkou procházkou," uvádí profesor Robert Uebele. Zároveň však i on uznává, že to pokaždé není možné, a to především v těch případech, kdy jedete v hustém provozu nebo potřebujete na místo rychle dorazit. V takových případech může být srolovaný ručník za zády tím nejvhodnějším řešením vedoucím k rychlé úlevě.

Srolujte si tedy obyčejný ručník a vodorovně si jej podložte za bederní část páteře (spodní partie zad, kde je páteř zakřivena). Pak se znovu opřete o opěradlo sedadla. Budete nyní sedět vzpřímeněji. Výsledkem bude menší tlak na páteř, a tedy samozřejmě i menší bolesti.

"Srolovaný ručník stejně použijete i na kancelářské židli nebo na sedadle v letadle. Kromě toho je lacinější a snáze upravitelný než komerčně nabízené polštářky pro oporu zad, nemluvě o daleko snazším praní", ivádí profesor Uebele.

Reklama

Robert Uebele, P.T. je klinický koordinátor rehabilitačního oddělení nemocnice Bayhealth Medical Centre v Milfordu v Deleware
Zdroj: Mějte zdravé a solné kosti, nakladatelství Pragma

Reklama

Komentáře

Reklama