Cestovní pojištění - nejčastější otázky

Uzavření cestovního pojištění je naprostou samozřejmostí i v případě, že jedete za hranice byť na jeden den. Co byste měli vědět, než pojistku uzavřete?

Proč je důležité mít cestovní pojištění, když cestujete po území EU?

Přestože hranice Evropské unie garantují ošetření všem občanům z partnerských států v případech, kdy je ošetření nutné a neodkladné, v mnoha situacích mohou vznikat náklady, které byste si museli hradit sami. Částka za tyto náklady mnohdy převyšuje finanční rezervu, kterou máte k dispozici, a tak je nezbytné mít tyto situace podchycené právě cestovním pojištěním. Z toho je ve většině případů hrazena lékařská péče, převoz do nemocnice, léky, či pobyt v nemocnici. Díky cestovnímu pojištění navíc máte možnost využít asistenční služby poskytovatele pojištění, která se hodí při jednání se zdravotníky v zahraničí a při vyřizování všech potřebných záležitostí při úrazu.

Jak postupovat, pokud se vám v zahraničí stane úraz či onemocníte?

Pokud budete nuceni vyhledat lékaře, kterému je nutno se prokázat dokladem o uzavření cestovního pojištění, je třeba počítat s tím, že částku za ošetření může ošetřující lékař vyžadovat okamžitě. Abyste však pojišťovně po návratu domů mohli dokázat, že ošetření vážně proběhlo, nezapomeňte si od doktora vyžádat účtenku. To platí i v situaci, kdy si jen v lékárně koupíte kupříkladu léky na předpis.  Nemáte-li u sebe dostatečnou hotovost, spojte se s vaší asistenční službou, která se s lékařem může spojit přímo a prokázat garanci platby za pojištění. Pokud byste byli hospitalizováni, nemocnice se s asistenční službou spojí rovnou sama, a vy tak nemusíte nic řešit.

Jak cestovní pojištění uzavřít?

Dnešní doba naštěstí poskytuje množství příležitostí, jak uzavřít cestovní pojištění, aniž byste ztráceli drahocenný čas či platili více, než je třeba. Na stránkách společnosti Top-Pojištění.cz je nutné zadat základní údaje o všech pojištění osobách, jako je jméno a příjmení, datum narození, cílová destinace a doba pobytu v zahraničí. Po zadání těchto údajů se vám zobrazí nabídka pojišťoven, se kterými portál spolupracuje společně s finální částkou, kterou zaplatíte a s výší limitu krytí. Podle vašich osobních preferencí si vyberete, u které pojišťovny smlouvu uzavřete a následně zvolíte pouze způsob platby. Nejrychlejší způsob, jak za pojištění zaplatit, je kartou přes internet, přičemž vám obratem přijdou všechny potřebné dokumenty, které při své cestě budete potřebovat. Pojištění pak nabývá platnosti od půlnoci toho data, které jste zvolili.

Co cestovní pojištění nezahrnuje?

Cestovní pojištění se většinou vztahuje pouze na nezbytné náklady, které vznikly při ošetření nemocného. Mezi ty patří pobyt v nemocnici, lékařské ošetření, předepsané léky, přeprava do zdravotního zařízení a náklady repatriace pojištěného. Cestovní pojištění naopak nezahrnuje škody způsobené zapůjčenými vozidly, fotoaparáty, notebooky, apod. Každá pojišťovna má však podmínky pojištění jinak a je proto třeba si důkladně prostudovat nabídku a porovnat, co která pojišťovna nabízí a za kolik. Na webu top-pojisteni.cz jsou však kromě kalkulace pojištění i profily jednotlivých pojišťoven, které jsou naprosto transparentní a přesně potenciálním zákazníkům ukazují veškeré podmínky, limity apod. Uzavřít smlouvu o cestovním pojištění tedy není nezbytnou nepříjemností před cestou, ale otázkou pěti minut, které vám mohou výrazně pomoci ušetřit vaši peněženku.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele Dalenor
  Dalenor (anonym)

  Nám docela pomohl s nízkou cenou srovnátor a přitom zachoval kvalitu. http://www.srovnator.cz/cestovni-pojisteni/

  Kvě 09, 2016
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  Přijde mi, že cestovní pojištění šlo teda v poslední době hodně nahoru oproti tomu, na co jsem byla zvyklá. Nebo se i teď dá někde rozumně vyřídit pojištění?

  Zář 18, 2022
 • Obrázek uživatele Veronika
  Veronika (anonym)

  To máte pravdu. Ale i tak se dá sehnat za dobré peníze. Ideální je podívat se na srovnávač pojištění, kde si vlastně můžete online sehnat tu nejlepší nabídku.

  Zář 23, 2022
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  Kde přesně? Na kterém srovnávači pojištění?

  Zář 26, 2022
 • Obrázek uživatele Veronika
  Veronika (anonym)

  Pojištění vždy řeším už jen přes srovnávač pojištění Klik .cz. Najdete tam totiž vždy nejvýhodnější nabídku a srovnání i vyřízení je tam jednoduché.

  Zář 28, 2022

Přidat komentář

Reklama

Reklama