Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Čína - země, kde se alternativní lékařství snoubí s moderní medicínou

Moderní lékařství nám v dnešní době nabízí mnohé zázraky. Složité operace nám vymění ucpané části věnčitých cév srdce, dokážeme transplantovat i životně důležité orgány, čteme si v lidském genetickém kodu. Tato lékařská péče je však dostupná sotva 20% obyvatel této nádherné "modré" planety.

V chudých zemích tak žije 80% populace Země, kterým však zbývá jen 30% jejího bohatství a pouze 44% potravinářské produkce, takže jsou vlastně z nutnosti částečnými vegetariány. Dokonce ani ty nejbohatší státy na světě nemají léky pro všechny natož pak zajištění i těch nenáročných lékařských zákroků.

Přitom existují i vědecky dokonale ověřené studie, že ucpávání věnčitých cév srdce lze zastavit i vyléčit přísnou vegetariánskou stravou spojenou s cvičením. Jak nazvat tuto propast, kde na jedné straně umírají lidé na "přejídání" a na druhé podvýživou?

A přitom tu máme nejlidnatější stát na světe, kde se zástupci alternativního, tradičního lékařství dokáží domluvit se svými moderními kolegy. V Číně mají totiž dva směry lékařství. Oba se studují šest let na vysokých školách, které si v ničem nezadají s těmi našimi a kde se všichni studenti seznámí i s možnostmi a úspěchy oboru "protilehlého". Tradiční čínské lékařství tu totiž má třitisíce let trvající písemné záznamy a rozsáhlá díla systematizující jeho zkušenosti na základě jedné starověké teorie.

Pokud by jste ho však chtěli v čínštině nazvat alternativním, nikdo by Vám nerozuměl, toto slovo jsme totiž marně vysvětlovali, zřejmě ho nemají. Tam je zcela normální, že na zubní operaci Vás pošlou do nemocnice "západní" ale na revmatizmus do stejně moderní, přístroji vybavené nemocnice ale tradiční čínské medicíny, s odborníky na akupunkturu, dietu, bylinky, masáže i cvičení. Nemocnice tradiční čínské medicíny jsou totiž ve svém provozu až desetkrát levnější se stejnými léčebnými výsledky jako zařízení západního typu. Přitom lékaři obou typů mezi sebou čile spolupracují a pro blaho a zdraví svého nemocného zkoumají srovnávací studie účinnosti. Podaří se někdy něco takového u nás?
Zdroj: www.tcm.cz

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele markéta
  markéta (anonym)

  chci abyste se uzdravili

  Bře 01, 2006
 • Obrázek uživatele paroubek
  paroubek (anonym)

  To je od tebe hezké...

  Bře 02, 2006
 • Obrázek uživatele Kolda
  Kolda (anonym)

  Ať cestuju kamkoliv, vždycky si kupuju léky, aby mě nic nepřekvapilo, a zjistil jsem, že přes internet je to levnější. Tak to všude píšu, aby lidi ušetřili http://eshop.farmax.cz/

  Čer 28, 2010
 • Obrázek uživatele Kolda nebo Katka
  Kolda nebo Katka (anonym)

  Ať cestuju kamkoliv,...to jméno se tu v diskusích vyskytuje často a pořád to má ten samý podtext - reklama na webovky s prodejem, nepřijde Vám to ubohé?

  Pro 19, 2010

Přidat komentář

Reklama

Reklama