Do Tater i na vozíku

Další čtyři turistické trasy pro tělesně postižené letos přibyli do sítě turistických chodníků Tatranského národního parku. Štátné lesy TANAP a HARTMANN - RICO totiž od minulého roku spolupracují na projektu Tatry bez bariér. V jeho rámci je již tělesně postiženým zpřístupněno více než 30 km horských cest.

Ke čtyřem trasám z minulého roku, označených známým symbolem tělesně postižených, přibyli v tomto roce označené chodníky na Popradské pleso, v Bobroveckej doline, Tichej doline a na Lesnej ceste na Zverovke. Trasy mají různou náročnost. Po některých mohou jet hendikepovaní sami, na některých se doporučuje doprovod.

Náročnost a další doplňující informace jsou součástí nové informační brožury. Její součástí jsou nejen mapy a informace o turistických trasách, ale také intormace o možnsotech bezbariérového ubytování, stravování, přístupu k sociálním zařízením apod. Všechny potřebné informace jsou také zaneseny na informačních tabulích před vstupem na každou z tras.

"Pozitivní ohlasy tohoto projektu v minulém roce nám potvrdily, že jsme se rozhodli pro správnou věc," komentoval letošní otevření chodníků Ing. Peter Líška, ředitel Štátnych lesov Tatranského národného parku.


"Potěšil nás zájem a ohlas projektu TATRY BEZ BARIÉR. Potvrdilo se nám, že jde o projekt, který odstraňuje překážky - jak fyzické, tak v informovanosti. Lidem, kteří jsou tělesně postižení, ale chtějí žít aktivně se otevírají nové možnosti," uvedl Ing. Ľubomír Páleník, generální ředitel HARTMANN-RICO.

ROK TRASA - PARK - KM - NÁROČNOST

2007 - Starý Smokovec - Hrebienok - Reinerova chata - TANAP - 4,2 - potřebný doprovod

2007 - Tatranská Javorina - Podmuráň - TANAP - 1,9 - doporučujeme doprovod

2007 - Prielom Dunajca (Červený kláštor - Lesnica - PIENAP - 8 - doporučujeme doprovod

2007 - Lysá Poľana - Bielovodská dolina TANAP - 2,5 - doporučujeme doprovod

2008 - Zastávka TEŽ - Popradské pleso - Popradské pleso - TANAP - 4,5 - doprovod nezbytný

2008 - Lesná cesta Bobrovecká dolina - TANAP - 3,2 - doporučujeme doprovod

2008 - Lesná cesta Tichá dolina v Oraviciach - TANAP - 3,4 - doporučujeme doprovod

2008 - Lesná cesta Roháčska dolina - TANAP - 3,1 - doprovod nezbytný

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Kolda
  Kolda (anonym)

  Ať cestuju kamkoliv, vždycky si kupuju léky, aby mě nic nepřekvapilo, a zjistil jsem, že přes internet je to levnější. Tak to všude píšu, aby lidi ušetřili http://eshop.farmax.cz/

  Čer 28, 2010
 • Obrázek uživatele lemra
  lemra (anonym)

  Táhni s tou svou šmelinou k čertu a neotravuj na všech možných tématech!

  Čer 28, 2010

Přidat komentář

Reklama

Reklama