Dovolená na jachtě

Trendem posledních let se totiž stává dovolená na jachtě, na které můžete brázdit své oblíbené středomořské destinace na lodi a poznat je z jiných pohledů a úhlů. A také toho za týden či dva vidět výrazně více než na klasické dovolené na břehu.

Chorvatsko je velmi populární a má to své důvody: pobřeží patří k nejkrásnějším místům pro jachting v celé Evropě. Je lemované stovkami ostrovů, kde se uvolněné kouzlo středomořské přírody prolíná s bohatou historií země. A spolehnout se můžete na výbornou jachtařskou infrastrukturu - mariny, městské přístavy, bójová pole i ostrovní restaurace.
Řecko je jachtařsky unikátní. Zažijete zde stabilně silný vítr, křišťálově modré moře je osázené bezpočtem ostrovů, vysoko nad tyrkysovými zátokami se tyčí bílé kostelíky s modrými kopulemi. Řecké pláže jsou pověstné, stejně jako místní gastronomie a víno. Starověká kultura je všudypřítomná a lidé jsou tu velmi milí a přátelští. Ideální 14denní dovolená.
Itálie je krásná destinace, kde si na své přijdou opravdu všichni. Jak nároční sportovní jachtaři, tak i výletníci s rodinou. Je zde spousta krásných zátok, přístavů, historických památek či přírodních zajímavostí. Zkrátka, když se rozhodnete pro Itálii, litovat nebudete. Přinášíme i jeden konkrétní tip, Liparské ostrovy.

Liparské ostrovy ve Středozemním moři jsou doslova magické. Může za to unikátní kombinace činných vulkánů, přírodních termálních koupelí, možnosti vyrazit na horskou túru a také pohostinnosti místních lidí. Lipary tvoří sedm sopečných ostrovů. Každý z nich je vrcholem podmořského vulkánu, dva jsou stále aktivní: světoznámá Stromboli a Gran Cratere na ostrově Vulcano. Liparům se říká také Aiolské ostrovy (Aiolos byl bájný vládce větrů) a najdete je pouhých 35 námořních mil od pobřeží Sicílie. Třetím největším městem Siciílie je blízká Messina. Její přístav stráží zlatá Madona, jasnou dominantou města je katedrála Duomo di Messina, a pro neopakovatelný výhled na Messinskou úžinu se vydejte do panteonu Cimitero Monumentale.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama