Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!

Dovolená na jachtě

Trendem posledních let se totiž stává dovolená na jachtě, na které můžete brázdit své oblíbené středomořské destinace na lodi a poznat je z jiných pohledů a úhlů. A také toho za týden či dva vidět výrazně více než na klasické dovolené na břehu.

Chorvatsko je velmi populární a má to své důvody: pobřeží patří k nejkrásnějším místům pro jachting v celé Evropě. Je lemované stovkami ostrovů, kde se uvolněné kouzlo středomořské přírody prolíná s bohatou historií země. A spolehnout se můžete na výbornou jachtařskou infrastrukturu - mariny, městské přístavy, bójová pole i ostrovní restaurace.

Řecko je jachtařsky unikátní. Zažijete zde stabilně silný vítr, křišťálově modré moře je osázené bezpočtem ostrovů, vysoko nad tyrkysovými zátokami se tyčí bílé kostelíky s modrými kopulemi. Řecké pláže jsou pověstné, stejně jako místní gastronomie a víno. Starověká kultura je všudypřítomná a lidé jsou tu velmi milí a přátelští. Ideální 14denní dovolená.

Itálie je krásná destinace, kde si na své přijdou opravdu všichni. Jak nároční sportovní jachtaři, tak i výletníci s rodinou. Je zde spousta krásných zátok, přístavů, historických památek či přírodních zajímavostí. Zkrátka, když se rozhodnete pro Itálii, litovat nebudete. Přinášíme i jeden konkrétní tip, Liparské ostrovy.

Liparské ostrovy ve Středozemním moři jsou doslova magické. Může za to unikátní kombinace činných vulkánů, přírodních termálních koupelí, možnosti vyrazit na horskou túru a také pohostinnosti místních lidí. Lipary tvoří sedm sopečných ostrovů. Každý z nich je vrcholem podmořského vulkánu, dva jsou stále aktivní: světoznámá Stromboli a Gran Cratere na ostrově Vulcano. Liparům se říká také Aiolské ostrovy (Aiolos byl bájný vládce větrů) a najdete je pouhých 35 námořních mil od pobřeží Sicílie. Třetím největším městem Siciílie je blízká Messina. Její přístav stráží zlatá Madona, jasnou dominantou města je katedrála Duomo di Messina, a pro neopakovatelný výhled na Messinskou úžinu se vydejte do panteonu Cimitero Monumentale.

Přidat komentář

Reklama

Reklama