Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!

Evropa pro gurmány

Vydejte se v zimě na punčem vonící vánoční trhy, do netradičních restaurací v tramvaji nebo v divadle a nezapomeňte, že pořekadlo Láska prochází žaludkem, platí na svatého Valentýna dvojnásob!

Stále více Čechů cestuje za gurmánskými zážitky, proto i cestovní kanceláře či dopravci pro své klienty zjišťují ty nejlepší akce tohoto druhu v Evropě. „Na našich internetových stránkách jsme zřídili novou sekci nazvanou Evropa na talíři, kde lidé najdou spoustu gurmánských akcí, festivalů ale také nových netradičních restaurací, kam je pak rádi zavezeme,“ říká Pavla Lauremannová zastupující autobusového dopravce Eurolines.

Prosinec
22. 11. do 23. 12. 2013., Bratislava: Vánoční trhy pro gurmány,
Vánoční trhy v Bratislavě, to je něco pro gurmány! Především na Františkánském náměstí si můžete dopřát tradiční slovenské lahůdky, jakými jsou tradiční lokše s oříšky, se zelím či se škvarky, výborný punč a jablka v karamelu. Více na www.slovakia.travel. Autobusy Eurolines vás do Bratislavy zavezou za 640 Kč za obousměrnou jízdenku.
 
22. 11. do 23. 12. 2013., Drážďany: Tradice na talíři
Vánoční trhy v Drážďanech jsou vůbec ty nejstarší v celém Německu a vy tady ochutnáte nejstarší tradiční pokrmy této země, například drážďanskou štolu. Neodjíždějte bez malých figurek kominíků Pflaumentoffel ze sušených švestek. Více na www.germany.travel. Autobusy Eurolines vás do Drážďan zavezou za 840 Kč za obousměrnou jízdenku.

1.12.-31.12.2013, Mnichov: Vánoční tramvaj plná dobrot
Kolem centra projíždí v tuto domu vánoční tramvaj, ve které si můžete dát svařené víno, perníček a další vánoční pochutiny. Více na www.germany.travel. Autobusy Eurolines vás do Mnichova zavezou za 1400 Kč za obousměrnou jízdenku.

1. 12. do 31. 12. 2013., Kodaň: Vánoční opojení v zábavním parku
Své chuti můžete na Vánoce podráždit v zábavním parku Tivoli, kde se vaří tradiční nápoj „gl?gg“ (svařené víno smíchané s likérem a kořením), smaží se tady „aebleskiver“ (jablkové koblihy) nebo pražené mandle s nejrůznějšími příchutěmi. Více na www.visitcopenhagen.com. Autobusy Eurolines vás do Kodaně  zavezou za 2.630 Kč za obousměrnou jízdenku.

22. 11. do 23. 12. 2013., Budapešť: Divoké město i chutě
Na budapešťském náměstí Vörösmarty nabízejí ve více než stovce dřevěných stánků maďarské vánoční, ale také hutné zimní speciality. Neodjíždějte bez ochutnání tradičního maďarského pečiva Kürtös kalács. Více na www.budapestinfo.hu. Autobusy Eurolines vás do Budapešti zavezou za 950 Kč za obousměrnou jízdenku.

Leden
1. 12. 2013 až 19. 1. 2014, Brusel: Špičková restaurace v tramvaji
Nestíháte ráno snídat a musíte si tak jídlo dopřát až cestou do práce v tramvaji? Že je to nepohodlné a nevhodné? S tím by zřejmě nesouhlasili v Bruselu, kde se již druhým rokem koná Tram Experience. Za jízdy je pasažérům servírováno tříchodové menu od tří michelinských kuchařů. Gurmánskou jízdu Bruselem by si neměli nechat ujít milovníci jídla, kteří chtějí ochutnat něco netradičního. Zážitkem bude pouhá snaha, aby vám nějaká ta dobrota za jízdy nepřistála na košili. Pokud se toužíte projektu Tram Experience zúčastnit, pak byste si měli jistě pospíšit, protože zájemců je mnoho a počet míst je omezený. Heslo akce zní: „Všichni gurmáni se sejdou v tramvaji.“ Více na http://visitbrussels.be/bitc/BE_en/content/6631/tram-experience.do#PRACT.... Autobusy Eurolines vás zavezou do Bruselu od 3.100 Kč za obousměrnou jízdenku.

1.1.- 31. 12. 2014, Vídeň: Skuteční gurmáni chodí do divadla!
V rakouské metropoli bude otevřeno hodně unikátní divadlo: Reinhard Gerers teatro je totiž určeno všem milovníkům jídla! Gerer, který předtím vedl mimo jiné restauraci Korso v hotelu Bristol, Magadalenenhof a divadlo pro gurmány Palazzo, kombinuje ve svém vlastním projektu vídeňskou pohostinnost s šarmem mezinárodního varieté a s exkluzivním menu o čtyřech chodech. K revue složené z magie, komedie a akrobatických čísel v zrcadlovém paláci s elegantním secesním interiérem se servírují šťouchané brambory se slaninou z vepřů uherského plemene Mangalica a se svatojakubskými mušlemi, srnčí na bílé polentě a trio ušlechtilých čokolád. Více na www.eurolines.cz a www.wien.info. Autobusy Eurolines vás zavezou do Vídně za 990 Kč za obousměrnou jízdenku.

Únor
14. února 2014, Londýn, Mlsný svatý Valentýn
Pokud chcete svému protějšku dopřát skutečně krásná svátek zamilovaných, vezměte ho do Londýna. V tento den tady totiž velká většina zajímavých restaurací a hospůdek nabízí nejen chutná menu, ale především unikátní zážitky. Co byste řekli na výhled na celé město z výšky  třeba ve vyhlášené Oxo Tower restauraci na břehu Temže. Levnější, ale o nic horší, je romantický oběd o čtyř chodech s šampaňským na výletní lodi Bataeux. Neopakovatelným zážitkem pak jistě bude přípitek v oblacích ve slavném London Eye. Více na www.visitlondon.com. Autobusy Eurolines vás zavezou do Londýna za 3.100 Kč za obousměrnou jízdenku.

1.1.- 31. 12. 2014, Brusel: Zářící město s vůní pralinek
Pokud se chystáte do Bruselu, nechejte se na chvíli unést vůní kakaa. Města znalí průvodci vás doprovodí do těch nejlepších obchodů s čokoládovými pochutinami, cestou se dozvíte, jak se taková pravá belgická pralinka vyrábí a možná se vám podaří si jednu pralinku vlastníma rukama vytvořit. Při vzpomínkách na dvouhodinovou cestu s nádechem čokolády se vám ještě po návratu domů budou sbíhat sliny. Více na http://visitbrussels.be/bitc/BE_en/guided_tour/2947/walk-tasting-belgian.... Autobusy Eurolines vás zavezou do Bruselu za 3.100 Kč za obousměrnou jízdenku.

Zdroj: https://www.elines.cz/cz/evropa-na-taliri

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele AntiEvro
  AntiEvro (anonym)

  Evropa je odporná, smradlavá, marxistická kundodíra, Evropané jsou nemytá prasata a Evropanky jsou hnusné, tlusté, vulgární kurvy. Do hajzlu s celou Evropou! Fuj.

  Kvě 29, 2018
 • Obrázek uživatele a
  a (anonym)

  Evropa je odporná,...Co tím chce autor říct?

  Kvě 29, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama