Hrozí další zhoršení epidemie eboly poté, co WHO docházejí peníze

Světové zdravotnické organizaci (WHO) v polovině února dojdou peníze na boj s ebolou, což ohrozí dosavadní úspěchy tažení proti virové nákaze.

V Ženevě to prohlásil zástupce generální ředitelky této organizace Bruce Aylward s tím, že WHO z plánovaného rozpočtu na příštích šest měsíců ve výši 350 milionů dolarů (8,7 miliardy korun) stále potřebuje získat 260 milionů dolarů (6,4 miliardy korun).

 “V polovině února nám dojdou peníze, to je čtyři či pět měsíců předtím, než by se virus mohlo podle nejlepšího scénáře podařit zastavit,“ řekl na tiskové konferenci Aylward.

Pokud s nemocí vstoupíme do období dešťů, čeká nás výhled na další těžký rok, možná i víc,“ dodal. Období dešťů čeká západní Afriku, která se potýká s dosud nejhorší epidemií krvácivé horečky, v dubnu a květnu.

Celkem se už nemocí v západní Africe nakazilo téměř 22.000 lidí, z čehož více než 8600 nemoci podlehlo. Nejvíce nakažených a mrtvých připadá na Sierru Leone, Guineu a Libérii. Týdenní počet nových případů za poslední měsíc v této trojici nejpostiženějších zemí neustále klesá, což je podle Aylwarda povzbuzující. Virus eboly se dosud podařilo zcela vymýtit v Mali, Nigérii a Senegalu.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele v
  v (anonym)

  http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/sokujici-prohlaseni-zdravotni-sestry-z-ghany-ebola-neni-skutecna.html

  Feb 12, 2015
 • Obrázek uživatele v
  v (anonym)

  http://www.czechfreepress.cz/zdravi/americky-vedec-uz-v-roku-2006-ziadal-vyhubit-ludstvo-ebolou.html

  Feb 12, 2015
 • Obrázek uživatele v
  v (anonym)

  http://www.czechfreepress.cz/zdravi/podvod-menom-ebola-ii-viac-ako-iba-podozrive-pentagon-vyvija-vakcinu-proti-ebole-spolocne-s-monsantom.html

  Feb 12, 2015
 • Obrázek uživatele v
  v (anonym)

  http://www.czechfreepress.cz/amerika/preco-kuba-posiela-do-afriky-na-boj-s-ebolou-lekarov-a-psychopaticka-americka-vlada-vojakov.html

  Feb 12, 2015
 • Obrázek uživatele v
  v (anonym)

  http://www.czechfreepress.cz/daniel-solis/apokalypsa-2015-bola-to-ebola-ci-nebola-krvy-je-tu-troska.html

  Feb 12, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama