Indie chce do roku 2012 skoncovat s vyměšováním na veřejnosti

Vybudovat záchody pro stovky miliónů svých obyvatel a skoncovat tak s všeobecně rozšířenou praktikou vykonávání velké potřeby na veřejnosti, zamýšlí indická vláda. Tento plán chce uskutečnit do roku 2012, oznámily oficiální zdroje.

Na celém světě nemá možnost využívat záchod odhadem 2,6 miliardy lidí, tedy zhruba třetina celosvětové populace. Více než polovina z tohoto počtu žije v Číně a Indii, přičemž na Indii připadá asi 700 miliónů lidí bez záchodu, uvádějí odborníci.


Vyměšování na volných prostranstvích může kontaminovat vodní zdroje a šířit především průjmová onemocnění, na která ročně umírají tisíce lidí. Indie na vybudování záchodů v rámci projektů sanitace venkovských oblastí vyčlenila asi deset miliard rupií (255 milionů dolarů).


V Indii se v současnosti zhruba půl milionu lidí živí ručním vybíráním septiků z toalet bez odpadního systému. Lidské splašky odtud odnášejí v nádobách na hlavě, anebo odvážejí na vozících na skládky. Tato praktika je sice zakázaná, ale stále velmi častá.


Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele hygiena
  hygiena (anonym)

  Tak to je nářez!Já mám ale za to,že to byla právě Indie,která "vynalezla" kanalizaci,ne?

  Led 08, 2008
 • Obrázek uživatele gygiena
  gygiena (anonym)

  To je úúúúúúúžasnáááá zpráváááááá!!!!!!hurááááá!!!!!!!

  Led 08, 2008
 • Obrázek uživatele Perverzka
  Perverzka (anonym)

  Jsem velmi zklamaná!Byla to jedna ze tří kardinálních věcí,které mne tam táhly.Plánovala jsem,že tak do dvou let se tam usadím natrvalo...Víte,v ČR. s tím chlapi nadělají teátru,normálního,močícího,aby na ulici pohledal,krom ožralů,kteří se u toho buď ksichtí,nebo chrápou..a to mě nevzrušuje.

  Led 09, 2008
 • Obrázek uživatele ADISHANTI
  ADISHANTI (anonym)

  JSEM ŠTASTNÝ,ŽE JSOU TO ALESPON 1.VLAŠTOVKY.PO TOM,CO JSEM NA CESTÁCH PO JIZNI INDII ZHLÉDL PŘEJI INDŮM,ABY SE VSE OPRAVDU USKUTEČNILO,A TAKE ZDE ZAVÉST SVOZY ODPADU PO CELÉ TÉTO KRÁSNÉ ZEMI,KTEROU MÁM TAK RÁD.MNOHO LIDI BY MOHLO TÍMTO VYĚLÁVAT ALESPON NA POTRAVU.ADISHANTI.

  Dub 23, 2008

Přidat komentář

Reklama

Reklama