Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

LUPENKA KONEC TRÁPENÍ ?

O lupence se říká, že je nejvěrnější milenkou. S trvalým odstraněním jejích kožních projevů si medicína dodnes neví rady.
Lupenka je řazena mezi choroby civilizační. V severním mírném pásmu, ve kterém se naše republika nachází, trpí zjevnou psoriázou 2% populace a další téměř 3% k ní mají dědičné dispozice, a víceméně nevědomky čekají na impuls který je zařadí do zprvu zmiňované 2%ní skupiny. Lupenka se může projevit v každém věku a spouštěcích mechanismů může být celá řada, od virových onemocnění až po přepracovanost a stres. Lidé postižení touto chorobou však dnes již mají šanci. Na nejníže položeném místě naší planety vytvořila příroda unikátní slané jezero - Mrtvé moře.

Mrtvé moře je 70 km dlouhé, jeho hladina leží v "hloubce" 400 metrů pod úrovní oceánů a je sevřené z východu horami Jordánu a ze západu horami Judeanské pouště. Jeho léčebné účinky byly známé už v dávných dobách, nalezené zbytky římských lázní jsou toho důkazem. U Mrtvého moře se úspěšně odstraňují nejen problémy s kůží ale i kloubní, respirační, srdeční, oční a jiná onemocnění. Abychom objasnily proč právě zde se tak úspěšně léčí tolik chorob, musíme si toto unikátní prostředí popsat několika čísly.

Voda Mrtvého moře obsahuje 345g minerálních solí na 1 litr a je tedy přibližně 10krát slanější než voda v oceánu, od které se navíc velmi liší svým složením. Hlavní soli v ní obsažené jsou magnesium, sodium, potassium a kalcium. Pozoruhodnou vlastností je také její vysoká specifická hmotnost, díky které můžete na hladině bez námahy ležet. Vzduch v kotlině mezi oběma pohořími obsahuje o 5% více kyslíku než na úrovni hladiny středozemního moře a o 10% více než v Jerusalemě. Unikátnost atmosféry nad Mrtvým mořem však nejvíce využívají sluneční paprsky. Opar aerosolů nad hladinou Mrtvého moře spoluutváří efekt zvaný "řídnutí". Při průchodu slunečních paprsků atmosférou se snižuje intenzita ultrafialového (UV) záření. Kratší a škodlivější UVB paprsky jsou odfiltrovávány více než UVA paprsky. Dodatečných 400 metrů společně s permanentním oparem způsobuje, že škodlivé UVB záření na zem téměř nedopadá. Oslabení UVB paprsků umožňuje vystavení se slunci na delší dobu bez rizika spálení i dlouhodobých potíží jako je rakovina kůže. Posledním faktorem, který by jakoby stmeloval všechny tři předešlé je počasí. Letní teploty 25 až 40 stupňů celsia, téměř 330 slunečných dní v roce a neustálý lehký denní i noční vítr.

Jak zde léčba lupenky probíhá? Léčebná sezóna pro pacienty s kožními chorobami je od začátku března do počátku prosince (s přestávkou v červenci a srpnu kdy teploty vzduchu a vody jsou nesnesitelně vysoké) a po celý rok pro onemocnění kloubní a respirační. Denní kostru léčebné terapie tvoří 2 až 3, 20ti až 30ti minutové koupele v Mrtvém moři a především slunění po dobu až 6ti hodin (v prvních několika dnech je doba slunění kratší aby si kůže zvykla na intenzivní sluneční záření). Během koupelí se odehrává mnoho hormonálních a fyziologických změn. Mechanizmus, pomocí kterého mnoho nemocí a konkrétně autoimunitních poruch bylo zmírněno, nebyl dosud dostatečně objasněn. Pravděpodobně ale spolupracuje několik faktorů, včetně kombinací mechanických, termálních a chemických efektů. Hlavní přínos pro léčbu kožních onemocnění však má jednoznačně slunce. Při samotné sluneční terapii byla léčba úspěšná ze 73%, vhodnou kombinací s koupelemi se úspěšnost zvýšila na 83%. Další, již méně razantní zlepšení, lze dosáhnout doplňkovou léčbou. Tvoří ji bahenní terapie, což je mazání se unikátním peloidním bahnem které zde jako svou usazeninu zanechalo prehistorické moře, kdysi se rozprostírající v této oblasti. Protože lupenka je nemocí, jejíž projevy jsou silně vázány na psychiku člověka, nesmíme opomenout také relaxační účinek klimatoterapie u Mrtvého moře, způsobený nejen silnou koncentrací bromu v ovzduší, ale především kontaktem s lidmi postiženými stejnou chorobou, mluvení s nimi a sledování úspěchů v léčbě, kterých dosáhli. Toto pozitivní smýšlení má bezesporu kladný vliv na léčbu každé nemoci a u lupenky to platí dvojnásob. Izraelské ministerstvo zdravotnictví měřilo úspěšnost 4 týdenní léčby lupenky a atopického ekzému.

Terapie na léčbu onemocnění kloubních a respiračních jsou ve svém principu obdobné, u každé se však jednotlivé složky podílí jinou měrou. Například u kloubních onemocnění je intenzivnější bahenní terapie a koupele, zatímco slunce působí pouze doplňkově. Největších úspěchů se však dosahuje u léčby kožních chorob. Vždy je dobré nejprve požádat o radu svého odborného lékaře.
Rčení "zdraví se nedá koupit" pozbývá dnes na svém významu. Ano, lupenka je tou nejvěrnější milenkou, ale zkuste dva roky po sobě strávit příjemnou dovolenou u Mrtvého moře a je vysoká pravděpodobnost že svou milenku nějaký čas vůbec nespatříte.
 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (80)

 • Obrázek uživatele Alterna
  Alterna (anonym)

  Jezte Zdrave Pijte vcas a ne Zavadne piti (alkohol,kava ,bublinky,)koureni.Pokud nejste uzdraveni Neplodte dalsi nestastne deti ,ale snazte se vcas uzdravit at z nich potom mate radost.Dale si uvedomte ,ze jde i o nemoc DUSE nejenom tela .Vedte spise asketicky zivot a neublizujte vice svemu telu,toje prvni predpoklad k uplnemu uzdraveni .Duse - Motlitba ale opravdova ne ta povrchni.Tot vse

  Bře 07, 2006
 • Obrázek uživatele bo2bob"seznam.cz
  bo2bob"seznam.cz (anonym)

  chtěl bych požádat o informaci(na výše uvedenou mailovou adresu), kde byh mohl získat kontakt, na CK, či konkrétní osobu, která by mě blíže seznámila s terapií u mrtvého moře. děkuji.

  Bře 17, 2006
 • Obrázek uživatele bohuš
  bohuš (anonym)

  dělejte vše jako ostatní zdraví lidé, a pak poznáte že lupenka je pouze nemoc jako každá jiná. I jiní nemocní jsou nešťastní a mají svá trápení. Nebojte, oni lékaři na to přijdou. Ale co pak? Hodně zdaru a humoru i při nemoci.

  Dub 13, 2006
 • Obrázek uživatele Magda
  Magda (anonym)

  Jak tohle mohl nekdo napsat /neplodte deti/je mi zle kdyz jsem si precetla tenhle clanek jelikoz mam taky lupenku co fetaci to je v poradku ja vim ze je to nemoc ne moc prijemna ale to by co 2 clovek nesmel mit dite alergici, diabetici,atd.ten kdo ten clanek napsal si asi neuvedomuje ze zrovna timhle ublizuje je to nefer ja jsem lupenku nechtela klidne si ji vem a zij s ni

  Kvě 04, 2006
 • Obrázek uživatele Markéta
  Markéta (anonym)

  Mám lupenku a nikdy se nevzdám přsvědčení, že se uzdravím a že mám právo na normální život jako každý člověk.Mám baječnýho partnera takže vím,že je to možné žít naplno a přeji to všem s tímhle problémem.

  Kvě 11, 2006
 • Obrázek uživatele Lena
  Lena (anonym)

  Alterna je asi nějaká pánbíčkářka(nebo pánbíčkář),který asi moc radosti ze života nemá.TY neploď děti,protože by museli žít s tebou!! Já sama lupenku nemám,ale má ji můj otec od svých 17-ti let.Lupenka prý může být dedičná,většinou přeskočí generaci.Jak říkám-já ji nemám,ani mé dvě dcery,ani sourozenci.Ale bohužel jsem onemocněla jinou autoimunitní nemocí(lupénka je autoim.nemoc) a to systémovým lupusem,který mám rok.Je to pěkně hnusná nemoc.Starší dcera má astma a mladší velmi mírný atopický ekzém. Myslím si,že u těchto nemocí je strašně moc důležitá psychika,jak je člověk v pohodě-mluvím z vlastní zkušenosti. Prý je dobrě na lupenku sluníčko(což já jako lupusačka nesmím ani pomyslet),nedráždivá strava,omezit sůl a koření,nejíst čokoládu mám kamaráda s lupenkou,nepije alkohol,nekouří,maže se Indulonou a má pouze malé flíčky na loktech(a má dvě děti-zdravé!!!!!) Všem vám přeju jen to hezký a slunce v duši ahoj

  Kvě 12, 2006
 • Obrázek uživatele Iris
  Iris (anonym)

  AHOJ Já trpím lupenkou od svých 14ti let.Teď mi je 30 let.Názor jako nemějte děti je dost hnusný.Já mám zatím jedno dítě a lupenku nemá.A tomu dotyčnému chci jenom říct tedy spíše upozornit že jsou daleko horší nemoci než je lupenka.A nikde není psáno že ona/on bude vždy zdravý.Já dělám na plicním oddělení.A tam denodenně vidím lidi s rakovinou plic!To je trápení.Kéž bys jí onemocnel/a taky a pak si budeš říkat lidi s lupenkou maj holt štěstí!!!

  Čer 23, 2006
 • Obrázek uživatele Iris
  Iris (anonym)

  AHOJ Já trpím lupenkou od svých 14ti let.Teď mi je 30 let.Názor jako nemějte děti je dost hnusný.Já mám zatím jedno dítě a lupenku nemá.A tomu dotyčnému chci jenom říct tedy spíše upozornit že jsou daleko horší nemoci než je lupenka.A nikde není psáno že ona/on bude vždy zdravý.Já dělám na plicním oddělení.A tam denodenně vidím lidi s rakovinou plic!To je trápení.Kéž bys jí onemocnel/a taky a pak si budeš říkat lidi s lupenkou maj holt štěstí!!!

  Čer 23, 2006
 • Obrázek uživatele leni
  leni (anonym)

  chraň bože aby měli tito lidi děti, přenesou na ně svou chorobu,která je bude trápit též. Hlavně běžte všichni na hydrocolon, stejně jako ekzém i lupénka z vás spadne...přeji úspěch a veselou mysl. ahojky

  Srp 23, 2006
 • Obrázek uživatele Helena
  Helena (anonym)

  Lupenku mam od 17 let,po angine se mi objevila.Nikdo jiny tim v rodine netrpel!Je to uz par desitek let,nerada vidim,jak jsem stara:-))Asi poslednich 10let skoro zadne projevy lupenky nemam.Nekdy v te dobe,jsem zacala brat ruzne cistici prostredky na jatra.Taky se hodne opaluji v lete.Obcas mam v zime na noze flicek,asi v prumeru 3mm.Proste od te doby,co mam v poradku jaterni testy,lupenka temer zadna!Jim korenena jidla,piji vino,sodovky litry denne,kourim a piju hodne kafe.Casto jim tak ostra jidla,ze je jiny clovek nesnese.Hlavne kayensky pepr pouzivam,leci zaludecni vredy a vubec,koreni jsou bylinky a je to zdrave.Kdyz jsem byla plna lupenky,drzela jsem dietu a nekorenila..no a nic mi to nebylo platne.Myslim,ze nejvice zalezi na kvalite jaternich testu.To je moje zkusenost. Jsou opravdu daleko horsi nemoci!Tato je taky moc o psychice.Kdyz se tim trapite,jen si vse zhorsujete.Preji vsem,aby tu potvoru meli tak,jako ja nyni.Snad jsem to nezakrikla?!

  Srp 23, 2006
 • Obrázek uživatele leni
  leni (anonym)

  Heleno,ty ale riskuješ. Zkoušíš co to dá!Běž raději na hydrocolon, fakt to nepokoušej,jinak se ti to vymstí. Já sem měla ekzém, a když poruším dietu(bezlepkovou,nízkobilkovinnou)a jím třeba jen sýry, tak se osypu. Neopaluj se moc,vysušuje to kůži.To taky není moc ok!ahoj

  Srp 24, 2006
 • Obrázek uživatele Helena
  Helena (anonym)

  leni,kdybych tolik riskovala,jiste bych radu let nebyla bez potizi.Na lupenku plati opalovani,proto ji jizni narody maji podstatne mene.Vis,on ekzem je v tomto jiny a ma jine duvody.U mne je lupenka predevsim o jatrech.Alespon tak jsem to vypozorovala.Memu znamemu delaji dobre dieta a litry mleka denne.To me by vubec nepomohlo.A na kafe nedam dopustit.Vsak uz i rada odborniku se priklani k pozitivnim ucinkum kavy.Drive se taky rikalo,ze rajcata zpusobuji rakovinu a dnes se o nich baji,jak jsou zdrava.Kazdy musi sam na sobe poznat,co mu skodi.V tomto nejde generalizovat! Hydrocolon nepotrebuji.Nejmene 15 let znam zpusob z jogy,jak se pomoci 4 cviku vyprazdnit tak,az jde ze strev cista voda.Ted se z toho dela novinka,kterou znali pred staletimi jogini. Vidis a syry mi delaji dobre a maso taky-tedy cervene nejim.Kdyz to tu ctu,tak mam ve vsi te smule vlastne stesti,ze mi mnoho veci neskodi.Naopak nemohu moc pecivo a sacharidy vubec.Ze zeleniny a ovoce mi nevadi,jinak ano.

  Srp 24, 2006
 • Obrázek uživatele Lenka.....
  Lenka..... (anonym)

  Také mám mírnou lupenku, každopádně strava ji velmi ovlivňuje, taktéž fyzické vyčerpání. Nikdo v rodině ji také neměl. Možná by byl přístup druhých jiný, kdyby pochopili, že není nakažlivá.

  Srp 24, 2006
 • Obrázek uživatele leni
  leni (anonym)

  Heleno, ta diskuze mezi náma dvěma by byla asi dost zajímavá, ale děláš to v podstatě asi dobře, i s tou jogou, já chodím zas na colon.myslím, že jsme pochopily správně, že tu jde o očistu. Mě trápí jen už vyrážky, ale nemůžu se jich zbavit. Půjdu na účinnější hydrocolon, s tlakem 120 mbarů-hotové!Ten to ze mě vyžene!Mějse fajna a napis Lenka

  Srp 25, 2006
 • Obrázek uživatele Pro Alternu
  Pro Alternu (anonym)

  Nevím co víš o Lupence, ale tvuj přispěvek je hezky blabol!!! Lupenka je nevylečitelna, takže i když potlačím vysev Lupenky a pak počnu dítě je mi to prd platné protože to dítě tu dispozici k Lupence stejně získá.

  Srp 25, 2006
 • Obrázek uživatele leni
  leni (anonym)

  nejlepší je snést vajíčko jako ta slípka od kosíka a odletět někam dál....a vysmolit se na debilní přízemní lidské problémy...jdu čumět na bednu..Vraždy podle Jídáše...humus snad se po tom neosypu....děsem a hrůzou....at žijou kosíci a medvídci

  Srp 25, 2006
 • Obrázek uživatele Dáša
  Dáša (anonym)

  Mám informaci, že na lupénku pomáhá pít aloe veru. Je to prý otázka 12 až 14 měsíců. Máte-li někdo zájem, dám vám telefonní číslo na lékaře, který vám k tomu řekne víc. Vím jen, že aloe vera čistí játra, a jak už to tady někdo napsal, je to právě otázka zanesených jater. Takže držím všem palce.

  Zář 10, 2006
 • Obrázek uživatele Hana
  Hana (anonym)

  Dostala se mi do ruky konopná kosmetika, s úspěchem ji dcera používá na ekzém. Jsou tu i výrobky na lupénku. Mrkněte na stránky www.parenteral.cz Je to dostupné v lékárnách.

  Zář 10, 2006
 • Obrázek uživatele MARTA
  MARTA (anonym)

  najdete si www.psoriasis-cure.eu

  Zář 11, 2006
 • Obrázek uživatele Vlaďa
  Vlaďa (anonym)

  Lupenku jsem dostal v 35 letech po použiti TETRACYKLINU. Nejlepsi vysledky dosahuji aplikaci akupunktury u pana MUDr. Szarowského

  Říj 01, 2006
 • Obrázek uživatele marcia
  marcia (anonym)

  Ahojky lidičky.Mám lupenku 13let,komentáře některých lidí k ní,však člověka trápí víc než nemoc samotná.Lidé k sobě dokáží být docela krutý.Neztrácejte naději!Mě pomohl OINTMENT od Dr.Michaels.Jsem rok bez lupenky!

  Pro 16, 2006
 • Obrázek uživatele marcia
  marcia (anonym)

  Ahojky lidičky.Mám lupenku 13let,komentáře některých lidí k ní,však člověka trápí víc než nemoc samotná.Lidé k sobě dokáží být docela krutý.Neztrácejte naději!Mě pomohl OINTMENT od Dr.Michaels.Jsem rok bez lupenky!

  Pro 16, 2006
 • Obrázek uživatele lupenka
  lupenka (anonym)

  čtěte více na http://www.lupenka.net

  Led 25, 2007
 • Obrázek uživatele Zdenka
  Zdenka (anonym)

  Milá Marcio, to je ta mast už rok na našem trhu? Divím se, že jsem se o ní dozvěděla až nyní, když hltám všechny informace o této, mě již dlouho trápící nemoci. Dík za odpověď.

  Bře 01, 2007
 • Obrázek uživatele Zdenka
  Zdenka (anonym)

  Milá Marcio, to je ta mast už rok na našem trhu? Divím se, že jsem se o ní dozvěděla až nyní, když hltám všechny informace o této, mě již dlouho trápící nemoci. Dík za odpověď.

  Bře 01, 2007
 • Obrázek uživatele Janka
  Janka (anonym)

  ahojky opravdu někomu pomohli přípravky od Dr. Michaelse_ poraďte prosím !!!!!

  Bře 03, 2007
 • Obrázek uživatele Janka
  Janka (anonym)

  Ještě prosím zda z Vás nebyl na očistné kůře tzn. HYDROCOLON_ očistí to střeva tak se ptám zdali je to bezbolestné a jestli Vám to někomu pomohlo dík. Jana

  Bře 03, 2007
 • Obrázek uživatele adela
  adela (anonym)

  ahoj,nevim zda mi nekdo poradi,ale .. na lokti se mi pred kratkou dobou udelala cervena skvna. je to sucha kornatejici kuze,nebo spis vrsvujici se.. kazdopadne nekdy to ani necitim a jindy to boli,co s tim? lupenku mame v rodine,prenasi se obgeneracne, teoreticky to mohu byt ja.. ale snad ne. prosim poradte wadela"seznam.cz

  Bře 19, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Ahoj Janka, mam vyborne zkusenosti s pripravky Dr.Michaels.Ze zacatku jsem byla skepticka, odrazovala me i cena,ale presvedcila me ma lekarka a ostatni pacienti.Podivej se na str.www.drmichaels.cz,kde je forum pro pacienty a v rubrice reference najdes potrebne informace a nebo jestli chces zavolej mi na c.739 168 204.Jana

  Bře 30, 2007
 • Obrázek uživatele len
  len (anonym)

  Lupenku mam druhym rokem. Letos o neco horsi, nez loni, ale prozatim zadna velka kalamita, az na to, ze se mi rozliza po obliceji. Zkousela jsem mast biogama, ktera priznaky mirne zmirnila, ale fleky nemizely a stale se objevovaly nove. Po pripravcich s obsahem konopi jsem se navic osypala vyrazkou. Pak jsem zkusila Dr Michaels a fleky zacaly pomalu, ale jiste mizet, za pet tydnu vypadala kuze velmi dobre. Kdyz jsem se jim ale mazat prestala, lupenka nastoupila znovu. Dotaz: jak osetrovat kuzi, ktera je prave v klidovem stavu - ma nekdo zkusenost s lupenkou na obliceji? + DOchazi casto u lupenky s kazdym novym obdobim vysevu k horsimu stavu, nez u predchoziho obdobi? dekuji

  Dub 05, 2007
 • Obrázek uživatele Vladimír
  Vladimír (anonym)

  Lupénku jsem měl třicet let a léčba donedávna s menším či větším efektem. Konečně se karta otočila a lékaři nad lupénkou vítězí,poprvé za třicet let zmizela!I když je tato léčba v plenkách a finančně náročná,jsem za ni rád a nikdo si nedovede předstvit jak.Věřím že nezústane jen u jedné vlaštovky a zdravotní pojišťovny pomohou.

  Kvě 20, 2007
 • Obrázek uživatele Pavla
  Pavla (anonym)

  Lupenku jsem si vyléčila stravou.Mastě a zase mastě...nic nepomáhalo.Jedla jsem pouze to co roste.Ovoce,zelenina ořechy ne pistácie a buráky.Potom dýnova a slunečnicová semínka.Stačilo měsíc pokusu.A dnes už vím,že třeba jakákoliv trvanlivá uzenina vyprovokuje lupénku zpět.Měla jsem lupenku ve vlasech,děs.Při učesání padaly chuchvalce i s kůží.

  Čer 02, 2007
 • Obrázek uživatele Monika
  Monika (anonym)

  Je to pravda s tou stravou,ale dobry je solarko a zinek.Akorat s loktu a kolen to nejde.Nevemu si v lete sukni ani kratky rukav.Lidi jsou zly.

  Čer 03, 2007
 • Obrázek uživatele monika
  monika (anonym)

  Chci se zeptat jestli pomaha pri detoxikaci napoj y kombuchy.dekuji

  Črv 02, 2007
 • Obrázek uživatele Zuzka
  Zuzka (anonym)

  ja mam lupenku zhruba 5 let ale porad jen ve vlasech...byva to tak ze se projevuje pouze v lete a po zbytek roku ji nemam. Je mozne ze postupem casu zmizi uplne? nechci uz resit tyto problemy...

  Črv 17, 2007
 • Obrázek uživatele Zdena
  Zdena (anonym)

  Lupenkou trpím již 41 let. Před čtyřmi lety mi začala ustupovat a vrazila se mi do kloubů. Nyní trpím psoriatickou artritidou. Tělo, ruce a nohy mám čisté, ale bolesti kloubů na rukách a nohách jsou někdy k nevydržení. Doufám, že Vás toto nepostihne. Když mám velké bolesti, raději bych měla ty nehezké fleky po těle.

  Črv 19, 2007
 • Obrázek uživatele BelaKostkova"seznam.cz, tel.721 091 983
  BelaKostkova"se... (anonym)

  Dobrý den, sice se zabývám výkladem karet a následným psycholigickým poradenstvím, zabývám se však také zdravotními otázkami klientů - spojení alternativy,přírodní lékárnou s alopatickou medicínou. Konkrétně kožní onemocnění - ekzémy, lupénka, bércové vředy - zde se dá dosáhnout výrazného zlepšení aý úplného vymizení příznaků lupénky. Každou neděli jezdím za klienty do Prahy, výklad karet+výše uvedené poradenství. Tento víkend odjíždím už v sobotu 21.7., jsem v Praze přes noc, pro zájemce o konzultaci mám ještě volný prostor od 17 hodin, další možnost po 20. hodině. Místo upřesním telefonicky(3 min. od st.metra Můstek, výstup v Rytířské ulici. Pokud by se někomu hodil tento termín, prosím, pouze volejte, zítra a do sobotního odjezdu se nedostanu na mail. Hezký den či večer.

  Črv 19, 2007
 • Obrázek uživatele Lucka
  Lucka (anonym)

  Lupenkou trpím 10 let je opravdu věrná, jezdím k moři vždy je to ok tak dva týdny ještě po pobytu u moře a pak je opět zpět ....v létě nevylezu v triku s krátkým rukávem....lidé jsou opravdu zlý a otázky fůj co to máš??? už mě vážně nudí ...

  Srp 07, 2007
 • Obrázek uživatele Zuzana
  Zuzana (anonym)

  Lupenka se u mě ukázala asi před 15-ti lety a to na loktech,v podpaží, kolenou a hlavně ve vlasech, kde se to kolikrát rozšířilo až do půl čela. Nijak se to nezhoršovalo, ale ani žádné mastičky to nikdy nezlepšily. Před 3 lety jsem otěhotněla a od té doby mám od lupenky pokoj, zato po porodu jsem získala jinou, ještě "lepší nemoc" - Crohnovu chorobu a to bych opravdu nikomu nepřála. Jenže proč se tím trápit. Mám doma malé dítě a myslet na to, že mi je zle není čas. Prostě každému je něco souzeno a myslím, že jsou lidé, kteří jsou na tom mnohem hůř a jsou horší nemoci, takže pokud ráno můžeme vstanout z postele, vidět, slyšet a moct se postarat sám o sebe, tak nějaké bolesti jdou stranou. Jen když mi je opravdu zle, tak doufám, že se ztratí i má současná nemoc tak, jako se ztratila lupenka...

  Zář 21, 2007
 • Obrázek uživatele sarka
  sarka (anonym)

  Lupenku mam od detstvi,bohuzel jsem ji zdedila,k me smule mam vsak typ,ktery nesnasi slunce a morskou vodu.Ale da se s tim zit,na svete jsou horsi veci.

  Lis 01, 2007
 • Obrázek uživatele vendula
  vendula (anonym)

  JA mam lupenku od puberty je to opravdu stašny mam ji na kloubech kolena lokty a kotníky je to strašne opravdu v lete lide koukaji a me to už opravdu štve,

  Dub 17, 2008
 • Obrázek uživatele Bohumil
  Bohumil (anonym)

  Paní Zuzano. Pokud máte zájem, mohu Vám pomoci zlepšit zdravotní stav s Crohnovou chorobou a zvýšit kvalitu života. Kontaktujte mne prosím na adrese:bjaeger"tiscali.cz

  Kvě 27, 2008
 • Obrázek uživatele AK a EK
  AK a EK (anonym)

  Pokud mate zajem o jakoukoliv radu, konzultaci Vaseho zdravotniho stavu, ci nasazeni 100% prirodnich a ucinnych preparatu podivejte se na www.energy-nature.blog.cz nebo napiste na eva.jm"seznam.cz

  Kvě 27, 2008
 • Obrázek uživatele Marie
  Marie (anonym)

  Já mám lupenku od šesti let a za čtrnáct dní mi bude 59 let. Moje dcera ji má také od šesti let (je v rodině dědičná, měl ji můj tatínek i babička). Co jsem jako dítě vyzkoušela za preparáty a mastičky, o tom se nikomu nezdá. Mrcha se stáhla ve chvíli, když jsem si asi v osmnácti letech řekla, že se na ni mohu vykašlat. Teď ji mám jen na loktech a kolenou, někdy se objeví i jinde, ale já si jí nevšímám. Moje dcera dala na mé rady až po dvacítce a dopadla stejně. Teď se tomu jen smějeme a jezdíme k moři. S lupenkou se dá žít docela dobře. Jen vám nesmí záležet na tom, co řeknou lidé. Ti, co vás mají rádi, tak na nějaký ten flek nereagují a ti, kteří reagují, vás asi moc rádi nemají. Pryč od nich. Buďte veselí, žijte, jako byste ani žádnou lupenku neměli. A kdo má druh, který snáší slunce a slanou vodu, hurá k moři. Máte klid nejméně půl roku. Hlavu vzhůru a s lupenkou se smiřte. Ono vám stejně nic niného nezbude. Vtek ji jen přikrmuje. Ahoj.

  Čer 02, 2008
 • Obrázek uživatele Martin
  Martin (anonym)

  ja ju mám tiež síce µahkú formu ale viem sa jej zbaviť vždy tak na jeden rok a to kúpeµom kupujem ho v lekárni SOLFATAN sa volá stačí tak tri dni za sebou a do troch dní mi úplne zmizne a za rok je späť vyskúšajte možno vám pomôže MNE POMÁHA

  Čer 09, 2008
 • Obrázek uživatele Martin
  Martin (anonym)

  ja ju mám tiež síce µahkú formu ale viem sa jej zbaviť vždy tak na jeden rok a to kúpeµom kupujem ho v lekárni SOLFATAN sa volá stačí tak tri dni za sebou a do troch dní mi úplne zmizne a za rok je späť vyskúšajte možno vám pomôže MNE POMÁHA

  Čer 09, 2008
 • Obrázek uživatele Martin
  Martin (anonym)

  ja ju mám tiež síce µahkú formu ale viem sa jej zbaviť vždy tak na jeden rok a to kúpeµom kupujem ho v lekárni SOLFATAN sa volá stačí tak tri dni za sebou a do troch dní mi úplne zmizne a za rok je späť vyskúšajte možno vám pomôže MNE POMÁHA

  Čer 09, 2008
 • Obrázek uživatele Blanka
  Blanka (anonym)

  Udelala jsem zkusenost, ze rychle mi vyrazka zmizi na hrbetu rukou, protoze jsem maserka a nemasiruji masaznimi pripravky ale normalnim olejem, kterym pecujeme v domove duchodcu o kuzi pacientu.A prave to neustale promazavani fakt pomaha. Tak v pripade potreby jsem mastna jak spekacek.

  Čer 26, 2008
 • Obrázek uživatele Kora
  Kora (anonym)

  Blanko a jaký je to olej, nějaký z lékárny?

  Čer 26, 2008
 • Obrázek uživatele Marcela
  Marcela (anonym)

  Lupenku mám od 15 let.Teď už jen na loktech a kolenách. První roky byly strašné, nechtěla jsem chodit v krátkých rukávech, sukni. Jít na koupaliště? Nemyslitelné. Někteří lidé jsou opravdu omezení.. Na druhou stránu chápu, že ten který neví o co jde, je zděšený. Asi bych taky byla... Bránila jsem se zuby nehty. Po špitálech naložená v dehtu... Fuj, ještě teď ten smrad cítím :-))) Ale mé zjištění je, nebránit se a přijmout ji. Uleví se vám jak na těle, tak na duši... Vyléčit nejde, pouze utlumit projevy. Prevít je alkohol a únava. Zažila jsem skvělý pocit být "čistá" po 14 dnech dovolené v Řecku. 5let ani šupinka, pak se zas vrátila :-)) Teď používám kosmetiku z konopí a moc se jí to nelíbí..., že by ??? ....aspoň na chvíli :-)))

  Čer 26, 2008

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama