Reklama

Mariánky zvou v zimě i k lyžování

Jedny z nejznámějších západočeských měst, Mariánské Lázně, jsou už tradičně spojování s minerálními vodami, v poslední době i s golfem. Ale kdo sem zavítá v zimě, může si klidně vzít s sebou kromě lázeňského pohárku i sjezdové lyže či běžky.

Hlavním lákadlem Mariánek samozřejmě zůstávají zdejší léčebné prameny, studené uhličité kyselky o teplotě 7?10°C, používané jako pitné kůry nebo koupele. Nejznámější jsou Křížový pramen, Ferdinandův pramen, Lesní pramen, Rudolfův pramen, Ambrožův pramen, Karolinin pramen a Mariinin pramen. Většina z nich je volně přístupná v centru města a jejich ochutnávku lze spojit s prohlídkou zdejší slavné Zpívající fontány a třemi hlavními kolonádami. Unikátní je ta hlavní, kterou podpírá zvláštní litinová konstrukce a zdobí zajímavé fresky Jana Vyleťala z roku 1979.

Když napadne sníh
Málokdo si uvědomuje, že toto lázeňské město se díky poloze na úpatí Slavkovského lesa a okolním náhorním plošinám v nadmořských výškách 800-850 metrů hodí i k zimním sportům. Již druhým rokem je zde v provozu lyžařský areál se sjezdovkami o délce 1 450 metrů, lanovkou a dvěma vleky. Lyžovat lze i večer a samozřejmě zde funguje i lyžařská a snowboardová škola. Pro milovníky běhání na lyžích je zde hotový ráj. Je zde téměř 40 km upravovaných lyžařských okruhů, většina z nich se dvěma stopami. Značené trasy začínají většinou na golfovém hřišti a vedou například k vývěru Farské kyselky či k hájence Králův kámen. Běžně jsou upraveny stopy kolem Golfu a okolními lesy, tedy žlutá a modrá stopa. Pro motoristy je nejlepší místo k parkování právě u golfového hřiště, ale z města sem jede i autobus.

Po námaze zábava
Po sportu je příjemné si odpočinout. V měste je samozřejmě plavecký bazén, příjemná je ale především procházka po centru města s ochutnávkou zdejších, celkem chutných, pramenů a lázeňských oplatek, které se zde vyrábějí už od roku 1856. U hotelu Krakonoš pak nevynechejte daňčí oboru, kde můžete pěkně zblízka pozorovat srnčí a dančí zvěř. Určitě ji potěšíte tvrdým rohlíkem, zatímco vy sami můžete večer zajít na dobrou večeři, třeba na suši, zvěřinu či mexický steak a potom hurá do zdejšího vyhlášeného Casina. Je to navzdory názvu především koncertní sál, kde můžete naslouchat vážné hudbě, ale pokud chcete holdovat hazadru, nevadí. Pro vás je tu zase Casino Bellevue.V roce 1996 byl po rekonstrukci znovu otevřeno a znalci je kladou na roveň nezjznámějším luxusním hazardním doupatům Evropy.

Zdroj: Plus

Reklama

Reklama

Komentáře

Reklama