Mnichov: Za romantikou (nejen) na Valentýna

Málokdo to ví, ale Mnichov je ideálním místem, kam vzít svou drahou polovičku na romantický výlet. Po neodmyslitelné procházce tímto krásným městem se můžete vydat do nejkrásnějších lázní v Evropě, dát si delikatesy, lahodné víno či pár koktejlů ve vyhlášených restauracích a barech, anebo si dopřát jedinečné koupání pod hvězdami. Na všechny zamilované i ty, kdo prostě raději cestují ve dvou než sami, nyní myslí autobusový dopravce Eurolines.

Vodní radovánky pro zamilované
Nejkrásnější lázně v Evropě jsou pro mnohé Lázně Müller´sches. Dříve sem nemohli muži a ženy společně, a tak byly 31 metrů a 18 metrů dlouhé bazény rozděleny na pánskou a dámskou část. Nebojte, tento zvyk se zde dnes již nedodržuje, zato cestu v čase zde rozhodně podniknete: tyto secesní lázně přinášejí blaho svým návštěvníkům od roku 1901 a vy ho poznáte v celém jejich historickém vývoji.
Trochu moře v bazénu si můžete dopřát v Lázních Westbad, kde na vás čeká také vířivka, masáže, finská i parní sauna, vnitřní bazén pod skleněnou kopulí. Největší raritou je tady však právě venkovní bazén se slanou vodou. A pokud neradi jen tak poleháváte, pak se můžete zúčastnit lekcí zdravotní gymnastiky.
Koupání pod hvězdami zažijete v Dante-Winter-Warmfreibad, kde mají v unikátních venkovních prostorách wellness bazénu s teplotou vody až 34°C.

Kde prochází láska žaludkem
Miluje vaše drahá polovička masitá jídla? Pak nesmíte při návštěvě Mnichova minout restauraci Zwickl - Gastlichkeit am Viktualienmarkt, na jejímž jídelním menu najdete dlouhý list všech druhů masových kuliček, které na světě existují. Za zkoušku rozhodně stojí kachní kuličky, ke kterým se hodí 3 druhy hořčicových omáček ochucených medem, citrónem a bylinkami. A která bude nejvíce chutnat vám? Tradiční bavorská restaurace s přátelskou obsluhou vytvoří skvělou atmosféru pro váš romantický večer ve dvou.
Nejste-li příznivci luxusních restaurací, zato jste ale znalci dobrého jídla, pak Naxos Taverna je tím pravým místem. Ačkoliv není v samotném srdci Mnichova, jsou její kuchaři považováni za mistry středomořské kuchyně, a to zejména řecké. O příjemnou domáckou atmosféru se stará sám majitel, který se během večera určitě na kratičký moment zastaví i u vašeho stolu. Skvělé jídlo, velké porce, dobrá cena a příjemné prostředí udělají z vašeho večera nezapomenutelný gurmánský zážitek.
Vinpasa je malá, ale krásná restaurace s mladou, zato skvěle vyškolenou obsluhou, která vám poradí, jaké víno se nejlépe hodí k vašemu jídlu. Pokud si z menu zvolíte domácky připravované těstoviny, pak se vám o nich bude ještě měsíc ve snech zdát.

Kam za nápoji lásky
Rumové mámení v Mnichově prožijete v Pusser's Bar, kde podávají ty nejlepší koktejly a milovníci dobrého pití navštěvují tento podnik již od roku 1974.
V Zoozie'z si dejte kapku něčeho silnějšího, koktejlový lístek je tady téměř nekonečný. Skvělý název, stylový interiér, neodolatelné drinky s názvy jako Jack Sparrow, Novinář či Zombie.
To nejlepší víno teče proudem v  Geisel's Vinothek, která nabízí 20 odrůd vinné révy a téměř 500 druhů lahvových vín z celého světa.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama