Na cestu do ciziny lze zdravotně pojistit psa, kočku a fretku

Nevidomí a lidé na vozíčku, kteří se neobejdou bez pomoci vodícího psa, si na cestu do ciziny mohou své zvíře zdravotně pojistit. Pojistku mohou uzavřít i chovatelé, kteří cestují do ciziny na závod či výstavu. Stejnou možnost mají i lidé, kteří si nedovedou představit dovolenou bez svého psa, kočky či fretky. Pokud by se zvířeti v zahraničí něco stalo, uhradí zdravotní péči z pojistky.

"Pojištění nákladů na veterinární léčbu zvířete v zahraničí je možné uzavřít v rámci komerčního cestovního pojištění, které nabízejí pracoviště Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) ČR," informuje v rubrice otázky týdne na www.vzp.cz mluvčí VZP Jana Víšková.

Komerční cestovní pojištění je společným produktem dceřiné společnosti Pojišťovna VZP, a. s. a České podnikatelské pojišťovny, a. s. Jejich hospodaření je od peněz VZP ČR, která spravuje peníze občanů z povinného zdravotního pojištění, odděleno, ujišťuje mluvčí.

Připomíná, že pojištění nákladů na veterinární léčbu zvířete v zahraničí lze uzavřít jen jako součást cestovního pojištění osob, tedy ne samostatně. Asistenční služba není poskytována.

Pojištění se uzavírá na základě veterinárního osvědčení a platného pasu zvířete v zájmovém chovu. "Pojistit lze pouze zvířata starší tří měsíců, musejí být označena tetováním nebo čipem," upřesňuje mluvčí.

Pojištění kryje "účelně a neodkladně" vynaložené náklady na léčbu zvířete u veterináře. Náklady na ošetření proplatí pojišťovna po předložení platebních dokladů. "Limity plnění jsou od 10.000 do 30.000 korun, spoluúčast je stanovena na 500 korun a minimální pojistné činí 50 korun na pojistnou smlouvu," vyčísluje mluvčí. Pojištění lze sjednat on-line a může je uzavřít kdokoli.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Jenom blbost nelze pojistit
    Jenom blbost ne... (anonym)

    http://diskuse.doktorka.cz/unos-ceskych-turistek-v-pakistanu/archiv/30/

    Bře 22, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama