Na safari do Maďarska

József Richter musel kvůli opatřením přijatým v boji s koronavirem uzavřít svůj cirkus. Našel ale způsob, jak zabavit návštěvníky a zachovat přitom bezpečnostní rozestupy, informovala agentura Reuters. Východně od Budapeště, ve městě Szada, otevřel pro veřejnost safari park.

V safari parku o rozloze dvou hektarů mohou návštěvníci obdivovat z pohodlí svých aut asi stovku cirkusových zvířat. Jsou mezi nimi velbloudi, sloni, žirafy i zebroidi, kříženci zeber a oslů.

"Dlouho jsem snil o tom, že vytvořím takový park, ale bylo by velmi těžké ho provozovat spolu s cirkusem," říká Richter. "Teď jsme museli zavřít na několik měsíců, tak jsem si řekl, že nastal ten pravý čas," dodává.

Návštěvníci už před branami parku nedočkavě čekají, aby si prohlédli zvířata, která jsou podle Richtera zvyklá na lidskou přítomnost i pozornost. Velbloudi se přes okénka do aut natahují pro mrkve. Pro zeleninové pamlsky se sklánění i žirafy a sloni.

"Lidé zůstávají v autech, člověk s člověkem do kontaktu nepřijde," říká Richter. "Zvířata jsou krotká a na lidi zvyklá," dodává.

Park dává Richterovu Maďarskému národnímu cirkusu naději na finanční přežití. Vstupné pro dospělé na safari je 2000 forintů (156 Kč), pro děti jen 1500 forintů (117 Kč). "Pomáhá nám to přežít. Úspory by mohly dojít... Je to lepší než se spoléhat na charitu nebo prosit o pomoc. A naše návštěvníky dál bavíme," říká Richter. "A myslím, že i zvířata si užívají, že dostávají pamlsky a jsou zase v centru pozornosti," dodává.

Mezi prvními návštěvníky parku je i sedmiletá Ildikó Nándoriová, která si podle svých slov výlet do parku moc užila. "Bylo to dobré, protože jsme mohli blízko a mohli jsme se dokonce zvířat dotknout," říká malá návštěvnice.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama