Nejdůležitější věci, které si nesmíte zapomenout na dovolenou

Těšíte se, že si v létě trochu odpočinete od stereotypu a starostí? Ze zkušeností víme, že přípravy na dovolenou nebo odjezd dítěte na tábor se mohou místo pozitivního duchu vést spíš v napětí a stresu.

Sepsali jsme proto několik zásadních bodů, které vám přípravy ulehčí a díky kterým budete mít jistotu, že jste na nic nezapomněli.

Každý si svou dovolenou představuje jinak. Pro někoho odpočinek znamená týden v horách s krosnou na zádech, pro jiného 14 dní na pláži v přímořském středisku. A každý tak musí myslet na úplně jiné věci, které mu umožní prožít příjemnou, odpočinkovou dovolenou.

Ideální je proto začít s přípravami ještě v období, kdy je volno daleko. V klidu si sedněte a sepište si seznam věcí, které na dovolenou vždy vozíte a bez kterých se neobejdete. Nechte si ho pak na stole ještě pár dní či klidně týdnů a připisujte, kdykoli vás něco dalšího napadne. Nakonec udělejte revizi – snažte se minimalizovat počet položek na to nejnutnější množství, nechat jen to, co je opravdu důležité a co vám cestování usnadní a zpříjemní.

Máte hotovo? Zkontrolujte si, jestli vám náhodou nechybí něco z těchto podstatných věcí:

Cestovní doklady

Občanský průkaz, pas, vízum – vždy si zkontrolujte, co se požaduje v zemi, kam se vydáváte a udělejte si pro jistotu na cestu kopii. Tu můžete mít vždy při sobě, zatímco originály budou bezpečně schované.

Cestovní pojištění

Komplexní cestovní pojištění by měla být ještě o něco větší samozřejmost než cestovní lékárnička. Nonstop asistenční služba vás v případě nehody nasměruje a pomůže vám. Nezapomeňte mít její číslo a případné užitečné informace o pojištění vždy u sebe. Nejjednodušší cesta, jak pojištění sjednat je prostřednictvím online kalkulačky cestovního pojištění.

Očkování a léky

Lékárnička by vám neměla chybět na žádné dovolené, ani pokud neplánujete žádné velké dobrodružství. Pokud jedete do exotičtějších nebo rizikovějších krajin, vždy se před cestou poraďte se svým praktickým lékařem o doporučené vakcinaci.

Co by měla obsahovat cestovní lékárnička?

  • Ibalgin či jiné léky jako první pomoc při bolestech a horečce
  • Černé uhlí
  • Náplasti
  • Obvaz
  • Desinfekce
  • Nůžtičky
  • Vazelína pomůže proti suché kůži, prasklinám, odřeninám
  • Pokud trpíte na alergie, vezměte s sebou také antihistaminika
  • A jestli se vydáváte do krajin, kde nemáte jistotu pitné vody, přibalte si také filtr

 

Komerční sdělení

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama