Podzimní výlety do Berlína

Letos na podzim můžete německou metropoli poznat hodně netradičně. Co byste řekli na to nahlédnout do památek, které jsou jinak veřejnosti nepřístupné, pokochat se velkolepými světelnými show, poznat německou historii při tajemné procházce podzemním bludištěm, na chvíli se stát slavným sportovcem nebo filmovou hvězdou?

1. Den zpřístupněných pokladů: Brány valné většiny berlínských památek, včetně těch nejvzácnějších a jinak nepřístupných monumentů, se veřejnosti zdarma otevřou 7. a 8. září. A i jejich prohlídky v tyto dny budou výjimečné: k dispozici návštěvníkům budou se zajímavými výklady historici, archeologové, ale také třeba hudebníci, kteří předvedou své umění v jedinečných koncertních sálech.

2. Berlínský Festival světel: Každý podzim se německá metropole na několik dnů ocitne v záplavě barev - letos se Festival světel koná od 9. do 20. října. Speciální nasvícení čeká zejména hlavní turistické atrakce a památky, včetně Brandenburské brány, Televizní věže, kathedrály Dom a mnoha dalších. Noci jsou však tady zasvěceny především děchberoucím světnélným show v celém městě, vystoupením umělců a hlavně hudebníkům.

3. Vzhůru do podzemí! Tohle je tip pro všechny, kdo mají rádi historii a zejména tajemno. I s dětmi (staršími 8 let) se v Berlíně můžete vydat do zajímavého podzemního bludiště. Velice netradiční formou tak poznáte německou historii: procházet budete kolem pozůstatků obydlí nejstarších obyvatel, kolem válečných úkrytů a pokud budete mít štěstí, možná se dostanete na koncert současných umělců, kteří zde poměrně často pořádají akce.

4. Zahrada Ekoprincezny v centru Berlína: Děti, dospělí, amatérští i profi zahradníci si přijdou na své v berlínské Princeznině zahradě. Nejenže je tady k vidění velká spousta výjimečných rostlin a květin, ale také se tady ve velkém pěstuje zelenina a návštěvníci se dokonce mohou v rychlokurzu stát včelaři, pěstiteli brambor anebo třeba floristy. To vše v centru města a v zázemí Zahradní ekokavárny, která pořádá spoustu zábavných programů pro malé i velké.
 
5. Filmový svět Babelsberg: Ve světě filmu a televize se ocitnete v parku Babelsberg. Vyzkoušet si můžete vše, o čem jste kdy snili: práci moderátora, herce, kameramana, režiséra, anebo se můžete obléct do nejrůznějších kostýmů či si prohlédnout rekvizity ze známých filmů. A pozor: tohle je stále funkční studio, takže můžete nahlédnout na reálná natáčení populárních německých seriálů a třeba ve vás ještě někdo objeví hvězdu...

6. Olympijský park kultury: Právě tady se koná většina velkých německých sportovních, ale také kulturních událostí. Z multifunkčního sportoviště pro více než 100 000 diváků, které je domovem fotbalového klubu Hertha BSC Berlín, je úchvatný pohled na město a místo samotné si můžete na speciální prohlídkové trase prohlédnout očima sportovců: nahlédnete také do zákulisí, včetně šaten, „rozehřívací haly“ a VIP zón.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Gaya
  Gaya (anonym)

  Aféra watter gattes má vstupní bránu.Budete se divit,ale...v mozkovém centru člověka jsou mikro čipy-malinká vlákénka,ta nabíjejí vysokou inteligencí celé tělo.Mnoho těchto mini vláken je fyzicky podobno vstupní bráně,na obrázku nahoře je jednak obrys,a i barva s nimi shodná.

  Zář 05, 2013
 • Obrázek uživatele Dušan
  Dušan (anonym)

  Já mám rád Berlin ze tří důvodů .. pro osvětu,že má inteligentní pasáže v tisku,pak,je tam klid a neznám tam tváře,čili neosobnost,a dobře uměj guláš.

  Zář 05, 2013
 • Obrázek uživatele pro Gaya
  pro Gaya (anonym)

  Bohužel, má to asi svoje omezení. U tebe to zřejmě nefunguje. Na nějaké velké nabíjení vysokou inteligencí to nevypadá.

  Zář 05, 2013
 • Obrázek uživatele Anna
  Anna (anonym)

  Jedem naplněná duše má atribut jen jeden! Otrávit vše na zemi i mimo ni! Pak ta duše zemře,na zemi v jisté chvíli doufá,že Bůh je idiot!

  Zář 15, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama