Reklama

Pokuta za novou autolékárničku - žádný problém

Představte si následující situaci: Včera jste si koupili nové auto a dnes s ním jedete na projížďku. Všechno je, jak má být, nechali jste si ho plně vybavit, od výstražného trojúhelníku až po autolékárničku. Zastaví vás policie a chce vidět povinné vybavení. A tak se chlubíte - všechno musí být přeci v naprostém pořádku. Ale ouha - když dojde na autolékárničku, policista vytáhne z kapsy bloček a vy vyfasujete pokutu 2000 korun.

Zdá se vám to přitažené za vlasy? Ale vůbec ne. Drtivá většina autolékárniček, a to i těch, kterými vám automobil vybaví prodejce, totiž podle nejnovějšího testu MF Dnes ze 30. května 2007 nemůže kvalitně posloužit v případě poskytnutí jakékoli pomoci. Některé jsou navíc vybaveny prošlými obvazy a nebo naopak nemají latexové rukavice, které jsou vyhláškou považovány za nezbytné, a tudíž hrozí majiteli těchto lékárniček pokuta až 2000 korun.

Jak si tedy dát pozor na to, že kupujeme kvalitní a předpisovou lékárničku? V českém prostředí je situace až překvapivě přehledná. A nezáleží přitom na ceně, kterou budete muset za lékárničku zaplatit. Cena totiž v tomto případě kvalitě neodpovídá. Podle loňských testů MF Dnes vyrábí kvalitní a samotnými lékaři doporučovanou lékárničku společnost HARTMANN-RICO. HARTMANN-RICO je tradičním výrobcem zdravotnických materiálů a tak se za jejich kvalitu může skutečně zaručit.

Zajímavé přitom je, že vyhláška ministerstva dopravy č. 341/2002, která stanovuje povinnou výbavu vozidla, se o kvalitě autolékárniček nezmiňuje. Řidiči tak nadále zůstává dle vyhlášky povinnost ve svém vozidle lékárničkou mít a pravidelně obměňovat její obsah, za její funkčnost ale neodpovídá. V případě nekvalitních materiálů nedovybavené lékárničky však jde především o lidské životy, a proto je zodpovědnost každého řidiče, aby svou autolékárničku vybavil funkčními zdravotnickými materiály.

Reklama
Reklama

Komentáře

občan (Pá, 22. 6. 2007 - 08:06)
Tak to by chtělo v první řadě trestat výrobce těch lékárniček, ne?! Je to přece trestný čin, stejně, jako by vám prodali nové auto s nefunkčními brzdami!
Vlastík (Pá, 22. 6. 2007 - 08:06)
Proč by někdo u nás trestal výrobce autolékárníček, když je jednoduší potrestat řidiče.
.. (Pá, 22. 6. 2007 - 09:06)
co to tu melete?...proc by zato mel mit vinu nekdo jiny nez vy?..snad lekarnicka neni technicka soucast vozidla-to je jen vase vina,jak to muzete prirovnavat k brzdam?-kdyz si kupujete auto tak si kupujete auto a ne autolekarnicku-kdyz ji tam pri koupi mate je to jen vec navic
Martin (Pá, 22. 6. 2007 - 10:06)
Dvoutečkový anonym je mírně řečeno trouba. Pokud se to jmenuje autolékárnička, má být vybavena podle platných předpisů. Jenže v současném celorepublikovém bordelu si každý výrobce skutečně může vyrábět co chce a policie jde cestou nejmenšího odporu, odnese to řidič. Je to pravá česká skutečnost.
Zdeněk2 (Pá, 22. 6. 2007 - 11:06)
Nevím, čemu se tak moc divíte. Kdybychom žili v právním státě, tak by nás úředníci všeho druhu šikanovat nemohli. Bohužel máme zde příliš mnoho "nezávislých" a to zřejmě vládnoucí skupině vyhovuje, protože si pak může dělat, co se jí zlíbí.
Návštěvník (So, 23. 6. 2007 - 18:06)
Pěkná reklama na firmu Hartmann-Rico
Z. (Ne, 24. 6. 2007 - 16:06)
Jj. Taky bych to nazval skrytou reklamou.

Já to už léta řeším trochu jinak. Protože už jezdím dlouho, tak mám v jednom autě krabičku a v druhém takový rozepínací polštářek na lékárničku. Každé dva roky zastavím někde před lékárnou, vyndám obsah lékárničky a vezmu ho do té lékárny s prosbou o překontrolování prošlých věcí a doplnění podle předpisu. Zatím vždy řekli zastavte se tak za půl hodiny. Po návratu mám v jednom pytlíku připravený obnovený obsah lékárničky a v druhém prošlé věci. Pak řešíme co tím prošlým. Něco si nechají na likvidaci a třeba obvazy si vezmu. Občas se hodí. Je to otázka pár desetikorun.
tata (Čt, 23. 10. 2008 - 09:10)
Kdyby nezmizely všechny oborové normy,které
řešily nejen složení ale i z čeho mají být
jednotlivé komponenty vyrobeny,nemuseli jsme s
kvalitou výrobků ,obecně,tam kde jsme
Jinak už mně docela štvou podobné články,které
vyzdvihujou kvalitu jedné firmy,která má tolik peněz,že si může zaplatit i ty úředníky,kteří navrhují složení autolékárniček.Věřím,že i novela nové vyhlášky bude dle předlohy této firmy
Zbyšek (Út, 18. 5. 2010 - 14:05)
S novou vyhláškou si policie zase připoměla kouzlo kontrol autolékárniček. Staré se sice mohou vozit do konce roku ale nesmí nic chybět a být prošlé. Měl jsem a platil. Novou autolékárničku jsem si objednal na http://www.e-safetyshop.eu jen za 239 korun. Stejně jsem potřeboval novou reflexní značku rychlosti /musí být na autech od září/ a tu zatím ve kšeftech nemají.
Jo až budou muset být ty nové autolékárničky to se jim bude fajn vybírat tisícovky.
Kontrolovat lé… (St, 19. 5. 2010 - 16:05)
je to jediné, na co se naše policie zmůže. Chytat padouchy, co se na silnicích prohánějí 200 km/hod rychlostí, to se jim nechce a ani na to nemají.
Oblíbená je také buzerace (případně odtažení vozidla) za špatné parkování.
Petr
to je pravda (St, 19. 5. 2010 - 17:05)
na kraviny se soustředí,ale podstatné prohřešky jim unikají,což je jim stejně jedno.Lékárnička stejně poslouží k ošetření drobnějšího poranění a z těch vážnějších pouze stavění krvácení tlakovým obvazem,ještě snad je důležitá maska k dýchání z úst do úst.Snad tam je,nejsem řidič.Prý jsou nutné nůžky,už vidím,jak má někdo čas na nějaké pižlání.
Kdyby fakt ti policajti hlídali,co je důležité a ne kraviny.Chlap dostane pokutu 10litrů za to,že nemá prohlídku v 60letech a minus 5 bodů a srá.,který vytlačí ženskou z dálnice a málem ji zabije,podmínku.Fakt Kocourkov.
(Čt, 20. 5. 2010 - 08:05)
Co chceš od Volů víc než kus hovězího?!?!?! A naši poslanci ? Jsou jako holubi, vše poserou ale střílet se nesmějí!
Jan (Čt, 20. 5. 2010 - 21:05)
Nenadávejte, za chvíli přijde doba kdy budeme vozit i umělou ledvinu a malý operační sál na přívěsu. Pan Hanzelka z min. dopravy by byl pro všemi deseti, je to ještě horší pako než ten skřet za Julínka.
Petr (Pá, 21. 5. 2010 - 12:05)
POVINNÁ VÝBAVA AUTOMOBILU OD ROKU 2010

Od půlky letošního roku se má změnit povinná výbava:
Má ubýt rezerva, klíč na kola.
Přibude papír pro sepsání pojistné události, tužka, reflexní barva a pásmo, to aby si řidiči sepsali sami nehodu, protože PCR jezdí k nehodám nad 100 000 Kč nebo k nehodám s účastí aut v držení třetí osoby.

Od roku 2010 přestane jezdit záchranka k méně než dvěma zraněným, tak k povinné výbavě přibude anestetikum, převozní lůžko a resuscitační jednotka.

Od června 2010 přestane jezdit pohřební služba k tragickým nehodám o méně než 3 mrtvých a k povinné výbavě přibude lopata, krompáč, 2x černý pytel se zipem, mramorová deska 1x1m a 2x svíčka.
!!!! (Pá, 21. 5. 2010 - 18:05)
Jó a ještě kropička se svěcenou vodou!!Na tu nezapomínej!!
Reklama