Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Ruský recept proti chřipce - vodka a česnek

Rusko zachvátila epidemie chřipky. Ve městech jsou vyhlášeny karantény, zavřeny jsou školy, tělocvičny, restaurace i kina. Lékaři varují obyvatele, aby nejezdili hromadnými dopravními prostředky a aby se vyvarovali návštěvy divadel či diskoték. Provinčním lékárnám chybí léky a tak lidé bojují s chřipkou tradičními recepty.

Nemoc vypukla již v devatenácti ruských regionech. Moskva, Petrohrad, Astrachaň, Omsk, Kazaň nebo Uljanovsk hlásí denně tisíce nemocných. Choroba řádí v centrální části země, na Urale i na Sibiři. Jen v metropoli onemocnělo 109.000 lidí.

V několika regionech byly uzavřeny všechny mateřské, základní i vysoké školy. Hygienici doporučují podnikům veřejného stravování, aby do jídelníčku přidaly v rámci prevence česnek a cibuli. Hlavní moskevský hygienik dokonce doporučil zdržet se polibků i na den svatého Valentýna.

Provinčním lékárnám se nedostává léků. Zdravotníci konstatují, že většina nemocných je postižena virem skupiny B, který vyvolává nejtěžší formu nemoci.

Ruští obyvatelé se tisku svěřují, že s nemocí bojují převážně tradičními způsoby. Vyzkoušeným prostředkem je nejen horký čaj, ale také sklenička vodky s černým pepřem a také hojná konzumace čerstvého česneku a cibule. V Čeljabinsku byl česnek nasazen jako hlavní prevenční prostředek ve všech mateřských školkách. Děti vyfasovaly provázek s krabičkou naplněnou stroužky česneku, který si pověsí na krk a mají celý den vdechovat jeho výpary. To jim prý pomůže ubránit se nákaze.

Zdroj: Alexandra Malachovská - ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama