Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Skořice a máta udržuje bdělost řidičů

Zapomeňte na kávu, řidiče prý udrží bdělé při dlouhých přesunech pravidelné čichání skořice a máty. Podle vědců z amerického státu Západní Virginie zvyšují vůně z těchto pochutin rychlost reakcí, snižují únavu a působí i proti úzkosti a frustraci za volantem.

Když je řidič pohotovější, snižuje se riziko nehody. Pokud není tolik frustrovaný, klesá pravděpodobnost, že ze vzteku vyvede nějakou hloupost, řekl agentuře Reuters Bryan Raudenbush z Jezuitské univerzity ve Wheelingu.

Výzkum navazuje na předchozí studii z atletického prostředí, která prokázala, že máta a skořice stimulují nervový systém. Zlepšují tak motivaci a výkon, rychlost reakcí a snižují únavu sportovců.

Test účinků skořice a máty na řidiče prokázal stejné vlastnosti. "I když jsme použili vůně, naše minulé výzkumy nasvědčují tomu, že účinné je také cucání mentolových pastilek nebo žvýkání," uvedl Raudenbush.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele valerianka11
  valerianka11 (anonym)

  zajimalo by me,jestli je mata i skorice i dobry stimulant napr.pred cvicenim a jestli nepatri mezi budive aminy,protoze ty jsou skodlive?

  Pro 08, 2006
 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  A podporují máta a skořice obecně funkci mozku? Nebo doporučili byste mi něco na lepší soustředěnost?

  Pro 16, 2020
 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  A podporují máta a skořice obecně funkci mozku? Nebo doporučili byste mi něco na lepší soustředěnost?

  Pro 16, 2020
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  Opět příprava na reklamu v podobě "zkušeností", kdy se najde druhá smyšlená osoba, která ochotně doporučí nějaký pochybný eshop... Mor dnešních diskuzí.

  Pro 17, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama