Slunečný podzim na Maltě

Máte-li chuť vyrazit někam za sluníčkem na podzim, můžete navštívit ostrov Malta. Nachází se ve Středozemním moři pod Sicílií, nedaleko od břehů Afriky. Můžete se tam prohřát až do konce října a ideální příjemné teploty pro poznávání ostrova kolem 20°C přetrvávají i během listopadu.

Výhody Malty:
Na Maltu se lítá přímo z Prahy, let trvá kolem 2 a půl hodiny.
Do svého hotelu se taxíkem dostanete z letiště většinou do půl hodiny.
Cestování po ostrově je velmi snadné a levné díky síti autobusových linek - celodenní jízdenka stojí 2,60 Euro

Mezi hlavním městem Vallettou a přilehlými městy funguje pravidelná trajektová doprava.
Valleta je krásné starobylé město, které lehce prochodíte pěšky.
Všude se perfektně domluvíte anglicky.
Z 365 dnů je na Maltě více než 300 dnů, kdy svítí slunce.
I v zimních měsících teploty neklasají pod 10°C.
Lze se zde procházet po dlouhých pobřežních promenádách či posedět na lavičkách, v kavárničkách, pozorovat lodě a nasávat mořský vzduch.
Malta je vhodná a bezpečná pro cestování lidí se zdravotnmí handicapem, důchodce či pro rodiny s malými dětmi.


Na chuť si přijdou gurmáni, jelikož na Maltě můžete ochutnat kromě maltské kuchyně, rozličná indická, italská, turecká, čínská či arabská jídla.
Určitě stojí za to ochutnat nealkoholický, přírodní, osvěžujícíc nápoj Kinnie, který má hořko - sladkou chuť a je na Maltě velmi oblíben. Hlavní složkou jsou hořké pomeranče a je dochucen kořením a bylinnými přísadami, díky nimž má mít léčivé účinky.
Malta je rájem pro potápěče. Tři ostrovy maltského souostroví Malta, Gozo a Comino nabízí nejrůznější zážitky pro začínající i zkušené potapěče. Moře na Maltě patří k nejprůzračnejším na světě. Viditelnost je až do hloubky 30 metrů.
Na Maltu se jezdí kvůli zlepšení angličtiny. Angličtina je na Maltě úředním jazykem a naleznete zde velký počet jazykových škol pro cizince.
Na Maltě se nachází 364 kostelů. Malta patří k nejkatoličtějším zemím na světě.
Na Matlě můžete též navštívit Mediterranea Marine Park a splnit si sen o plavání s nejinteligentnějšími mořskými savci - s delfíny.

Nevýhody Malty:
Pokud si chcete projet ostrov sami autem, tak si musíte rychle zvyknout na to, že se jezdí vlevo a že nejvyšší dovolená rychlost je mimo obec 64km/ hod a v obci 40 km/hod.
Koupání a opalování na Matlě většinou nesplňuje klasické představy o písčitých plážích posetých slunečníky. Písčité pláže jsou většinou malé a často přeplněné. O to větší zážitek je opalování na městských kamenitých plážích, kdy sestupujete po žebříku přímo do vln hlubokého a nádherně čistého moře.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama