Speciální pobyty pro pacienty postižené artrózou kloubů

Za světově proslulou františkolázeňskou slatinou jezdí zejména pacienti s artrózou kolenních a kyčelních kloubů, u kterých naše slatina častokrát oddálí termín nutné náhrady kloubu o mnoho let.

Při léčbě využíváme sirnoželezitou slatinu, která zbavuje bolestí pacienty s artrózou kolenních, kyčelních a jiných kloubů na dlouhou dobu, a to bez vedlejších účinků. Sirnaté sloučeniny a přírodní steroidy, obsažené ve slatině příznivě ovlivňují chronický zánět a napomáhají regeneraci.

Pro naše klienty máme připraven také speciální typ pobytu zaměřený na léčbu bolesti páteře s následnou edukací (zaškolením) o prevenci vzniku těchto onemocnění. Početnou skupinou naši klientely jsou pacienti s bolestí páteře na podkladě degenerativních změn nebo původu funkčního.

Po důkladném kineziologickém rozboru rehabilitační pracovník vypracuje individuální plán cvičení, který pak jako prevenci před opakováním potíží s krční nebo bederní páteří bude pacient pravidelně cvičit i doma. Všechny procedury pacient absolvuje v klidném lázeňském prostředí bez stresů a negativních vlivů, které dosud na něj působily v domácím prostředí a zpravidla vedly ke vzniku funkčních poruch pohybového aparátu.

Nově jsme zavedli léčení pomoci celkové kryoterapie (zvlášť placená služba), která při teplotě až mínus 160°C snižuje bolestivost kloubů, příznivě modifikuje zánětlivé procesy v postižených kloubech, zlepšuje imunitu a vyplavením endorfinu zlepšuje náladu u pacientů s artrózou. Pacientům se pak uleví natolik, že dlouhodobě nemusí užívat léky na bolest, zlepší se pohyblivost kloubů a dochází k celkovému zlepšení fyzické i psychické kondice.

Indikace

 • bolestivé syndromy šlach, úponů, burz, podkožní tkáně, tuku a kosterních svalů, včetně postižení způsobených prací s vibrujícími nástroji, nadměrným jednostranným přetížením, mimokloubní revmatismus celkový a lokalizovaný
 • koxartróza v soustavném léčení
 • gonartróza v soustavném léčení
 • artrózy v ostatních lokalizacích (včetně Heberdenovy polyatrózy - s postižením ručních a nožních kloubů)
 • vertebrogenní syndrom algický funkčního nebo degenerativního původu, soustavně léčený

Naši lékaři Vám přesně sestaví individuální léčebný plán, který tvoří následující procedury:

 
 • skupinový léčebný tělocvik - vertebro / cvičení dle SM systému
 • individuální léčebný tělocvik / fyzioterapie
 • slatinné zábaly, slatinné koupele, parafínové zábaly
 • magnetoterapie /VAS 07/, diadynamik, ultrazvuk, Interdyn
 • plynové injekce
 • klasická - reflexní masáž, měkké techniky
 • uhličitá koupel, perličková koupel, celková vířivá koupel nebo podvodní masáž
 • fakultativní (náhradní) léčebné procedury: Léčebný tělocvik v bazénu, trakce, bicyklový trénink, biostimul, šlapací bazénky, perličkové a celkové vířivé koupele atd.

Z výše uvedených procedur Vám ošetřující lázeňský lékař vybere 18 procedur na týden, které budete pravidelně absolvovat a které bude možné, dle potřeby při kontrolních vyšetřeních upravovat či měnit.

Na onemocnění pohybového aparátu se specializují naši odborníci v lázeňských hotelech Imperial, Pawlík, Belvedere, Goethe, Tři lilie, Savoy, Dr. Adler a Metropol.

Imperial

Hotel Imperial

Fascinující luxus uprostřed zeleně

Tři lilie

Lázeňský hotel Tři lilie

Elegance, luxus a tradice od roku 1793, v centru lázeňské

Pawlik

Hotelový lázeňský komplex Pawlik

Lázně, relaxace, wellness, hotel

Savoy

Lázeňský hotel Savoy

Hýčkejte se naší péčí obklopeni parkem v centru

Metropol

Lázeňský hotel Metropol

Hýčkejte se naší péčí obklopeni parkem v centru

Belvedere

Lázeňský hotel Belvedere

Hýčkejte se naší péčí obklopeni parkem v centru

Dr. Adler

Lázeňský hotel Dr. Adler

Příjemná poloha u lázeňského parku

Goethe

Lázeňský hotel Goethe

V historickém centru lázeňské zóny

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama