Udělejte si výlet na Šumavu za vlky a bizony

Naprosto unikátní výběh s vlky a naučnou stezku otevřeli v Srní na Šumavě. Visutá pozorovací stezka má tři sta metrů a vy se můžete procházet po dřevěné lávce ve výšce čtyř až šesti metrů nad zemí.

Najdete na ní mnoho pozorovacích přístřešků, laviček a zajímavých informačních cedulí o životě vlčí smečky, pro kterou se staly domovem tři hektary lesa pod vámi. Tyto šelmy zde spokojeně žily ještě v polovině 19. století, ale lovci je vyhubili. Dnes se tu s nimi můžete znovu seznámit, a to na vlastní oči - s celou vlčí rodinkou se třemi vlčaty.
Na chvíli nejspíš budete mít pocit, že jste s nimi v lese na procházce... A na své si přijdou i tatínci, kteří rádi fotí.
Před cestou domů se ještě rozhodně zastavte v návštěvnickém centru Správy národního parku Šumava, který sídlí v energeticky pasivním domě. Zde se dozvíte spoustu zajímavostí o životě vlků, a to z filmových záznamů, které tady pravidelně pořizují.

Za bizony na Divoký západ
Nedaleko Kašperských Hor si budete připadat jako na Divokém západě. „U vesničky Červená máte jedinečnou možnost podívat se do očí pravému americkému bizonovi. V ohradách se tu volně pase poměrně velké stádo těchto chlupatých obrů. Rychle si tak navodíte atmosféru rozlehlých prérií, kde se kovbojové a indiáni proháněli na koních ve snaze skolit toho největšího bizona. Dojedete sem autem, nebo si můžete udělat krásnou procházku kolem vrchu Lišák. Cestu pohodlně zvládnete i s kočárkem,“ říká Sabina Kmecová z Nebespán café & apartments v Kašperských Horách, která na portále www.sumava-volnycas.cz radí, kam vyrazit na zajímavé výlety do okolí.
Jejím dalším tipem je výprava za sovami do Borové Lady - skupinu těchto opeřenců žijících na Šumavě tu uvidíte ve venkovních voliérách, a to hezky zblízka - návštěvní trasu mezi jednotlivými voliérami tvoří dřevěná stezka s rozšířenými pozorovacími místy.

Na blízkém Javorníku na farmě Farim nebo na Horské Kvildě si můžete prohlédnout skotský náhorní skot Highland. Uvidíte, jak spokojeně žije v drsných horských podmínkách Šumavy. Malá telátka vypadají jako chundelatí pejsci...
„Dětem se určitě bude líbit i vodění nebo projížďka na konících z jízdárny na Pohorsku na krásné louce na okraji lesa.

Anebo si můžete objednat i vyjížďku na zalesněných svazích mohutného Žďánova.

Živá zvířátka zkrátka nikdy nezklamou, a proto i my přímo na zahradě Nebespánu chováme morčátka a zakrslého králíčka, o které se děti mohou starat,“ upozorňuje Sabina Kmecová s tím, že v Nebespánu navíc pořádají programy pro dospělé i děti, a zejména pro gurmány. Děti mohou trénovat na horolezecké stěně (sedáky mají k dispozici zdarma), nebo řádit na rozlehlé zahradě. „Dospělí mohou relaxovat na lehátkách na terase, každé úterý navečer si zajít na lekci pilates do tělocvičny, kde si také mohou zahrát stolní tenis, na zahradě badminton anebo si půjčit elektrokola. Spousta zábavy u nás čeká také na milovníky dobré kuchyně, a to nejen v podobě šumavských a francouzských specialit, které podáváme v naší kavárně, ale především v našem gurmánském obchůdku, kde na ně bude s pravidelnými obměnami čekat jeden nový vyzkoušený recept a kvalitní suroviny z okolních farem,“ uzavírá Sabina Kmecová.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  Jéé byla jsem tam. Je to tam moc hezky všechno udělané! A ti vlci! Byl to hezký zážitek je vidět! :) Byla jsem na Šumavě na delší dovolené a bydlela jsem v chatičce ve Hnáčově (http://www.nadrybnikem.eu). Tamní mi řekli o této farmě a tak jsem tam zajela a vážně to bylo pěkné. Určitě doporučuji si tam zajet, a nebo aspoň na Šumavu. Je to krásná část naší vlasti :))

  Feb 01, 2017
 • Obrázek uživatele (__.__)
  (__.__) (anonym)

  A proč? Vlka jsem už chytil minulý týden a bizóna bych stejně v paneláku neměl kam dát?

  Feb 06, 2018
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Tohle bylo něco úžasného. Byli jsme na delší dovolené na Šumavě v http://www.nadrybnikem.eu/ubytovani-plzensko/. Hned po příjezdu domu jsme se rozhodli tam jedeme další volno znova. Bylo to skvělé.

  Pro 01, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama