V Egyptě se opět po letech vyskytla malárie

V jižním Egyptě se množí případy nakažení malárií. Podle zpravodajského webu Al-Ahrám bylo v provincii Asuán potvrzeno již 14 nemocných. U dalších 14 lidí existuje vážné podezření, že jsou chorobou přenášenou komářím bodnutím rovněž nakaženi. Informovala o tom agentura DPA.

 Všichni nakažení pocházejí údajně ze stejné vesnice nedaleko města Edfú. Na místě je již tým zdravotníků, který se snaží zabránit šíření nákazy. Mimo jiné prý rozprašují v okolí vesnice insekticidy.

    V letech 1942 až 1944 zažil Egypt epidemii malárie, při níž se nakazilo kolem milionu lidí a 200.000 z nich na následky choroby zemřelo. V posledních letech se však mělo za to, že malárie je v Egyptě již vymýcená.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele Márie
  Márie (anonym)

  No, dobře vědět! Takže teď vím, že už fakt bude třeba to očkování na malárii, co mi radili přes https://www.ockovacicentrum.cz/cz/ockovani-na-cesty. Jsem ráda, že jsem tam byla na konzultaci a že jsou tam takoví dobří odborníci.

  Čer 21, 2014
 • Obrázek uživatele Mirka
  Mirka (anonym)

  Nevíte jak je to s malárií v Egyptě teď? Ještě stále to tam přetrvává? Ráda bych šla na last minute se svou dcerou na dámskou jízdu. To očkovací centrum je tuším v Brně, že? Tam bych se měla jít také zeptat jak to vypadá s tím Egyptem, abychom tam ještě něco nechytili.

  Zář 11, 2014
 • Obrázek uživatele Gábina
  Gábina (anonym)

  Nevíte jak je to s malárií...Ahoj Mirko, prosím tě momentální situaci v Egiptě neznám, ale také by mě to zajímalo, taky bych ráda last minutě zdrhla od reality, ale teď nevím jestli je ten Egipt to pravé ořechové, je pravda že je cenově dostupný. Každopádně Avenier je skvělý a určitě ti tam poradí!!! Podívej se na jejich stránky : https://www.ockovacicentrum.cz/cz/kde-ockujeme zde najdeš přehled očkovacích míst.

  Říj 08, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama