V Maďarsku vyhlásili celostátní epidemii chřipky

Maďarské epidemiologické centrum OEK dne 12.2. 2014 vyhlásilo celostátní epidemii chřipky. Údaje získané od lékařů z jednotlivých částí země ukázaly prudký týdenní nárůst výskytu tohoto onemocnění, informovala agentura MTI.

 Ze zpráv zdravotnických zařízení podle informace centra vyplývá, že v období od 3. do 9. února vyhledalo lékařskou pomoc kvůli příznakům chřipky 17.100 pacientů. To je ve srovnání s předchozím týdnem zvýšení o 20 procent.

    Situace v jednotlivých částech země se přitom podstatně liší. Nejhorší situace v počtech případů na 100.000 obyvatel je v hlavním městě Budapešti a v župách Pest a Györ-Moson-Sopron. Přes 25 procent postižených tvoří děti, nejvíce postiženou skupinou jsou lidé ve věku 15-34 let.

    V západomaďarské župě Veszprém je podle centra přes 70 procent pacientů mladších 15 let.

    Vedoucí oddělení epidemiologie Státního zdravotního ústavu (SZÚ) Jan Kynčl minulý týden uvedl, že v České republice má chřipková sezona letos zpoždění, počty pacientů s akutními respiračními infekcemi včetně chřipky jsou zatím minimální. Minulý týden bylo hlášeno 1134 případů na 100.000 obyvatel. Epidemie v ČR obvykle začíná v druhé půli ledna, případně na přelomu ledna a února, když počty nemocných přesáhnou 2000 na 100.000 obyvatel.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama