Vydat se do ciziny bez cestovního pojištění je nebezpečný hazard

Komerční cestovní pojištění dnes nabízí snad každá pojišťovna v České republice. I přes jeho dostupnost se stále najdou tací, kteří se spoléhají jen na Evropský průkaz zdravotního pojištění. Ten ale zdaleka nekryje všechny léčebné výlohy.

Přestože nám členství v Evropské poskytuje  záruku lékařské pomoci, spoléhat se na Evropský průkaz zdravotní pojištění nelze. Ten sice dokazuje, že jste zdravotně pojištěni v zemi EU, pravidla krytí léčebných výloh však mají jeden háček. V zemích, kde je průkaz uznán, je s ošetřovaným pacientem nakládáno stejně jako s občanem dané země. V případě, že si místní za léky, pobyt v nemocnici či ošetření na některých klinikách připlácejí, připlatit si budete muset i vy. Navíc, dle dostupných údajů je spoluúčast v některých zemích opravdu vysoká a částka za léčebné výlohy se může vyšplhat na několik tisíc korun. A to se bavíme pouze o jednoduchých zákrocích či nákupu v lékárně.

V případě, že byste s Evropským průkazem hledali ošetření v soukromém zdravotnickém zařízení, po návratu do České republiky máte nárok na úhradu nákladů pouze do výše českých cen a jen pokud šlo o péči, která je v naší zemi hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Dovedete si tedy snadno představit, na kolik vás například akutní návštěva u zubaře v zahraničí může vyjít. Komerční cestovní pojištění je nezbytnou součástí cest do zahraničí.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele Ctibor
  Ctibor (anonym)

  Naprosto souhlasím. Nechápu, jak může jet člověk do ciziny bez pojištění. Obzvlášť s dětmi je to risk. Člověk nikdy neví, co se stane a pak už je pozdě. Přitom stojí pojištění pár korun a sjednané je to taky během chvíle. Když jsme jeli na hory, obrátil jsem se na https://www.top-pojisteni.cz/cestovni-pojisteni/cestovni-pojisteni-na-hory a byl jsem spokojený.

  Led 05, 2019
 • Obrázek uživatele Radka
  Radka (anonym)

  Jsme docela početná rodina a chystáme se na zahraniční dovolenou. Kde si výhodně zařídit cestovní pojištění? Za dobrou cenu a při dobrých podmínkách?

  Črv 04, 2022
 • Obrázek uživatele Pavlína
  Pavlína (anonym)

  Nedívala jste se třeba online na srovnávač pojištění? Mě se podařilo takhle vždy najít pojištění výhodně a sjednávala jsem ho online. Uděláte to během pár minut.

  Črv 06, 2022
 • Obrázek uživatele Radka
  Radka (anonym)

  Nedívala jsem se na online srovnávač pojištění, protože to se rovnou přiznám, že to mě ani nenapadlo. Který jste využila?

  Črv 08, 2022
 • Obrázek uživatele Pavlína
  Pavlína (anonym)

  Už jsem ho teď používala znovu. Na srovnávači pojištění Klik.cz si můžete najít nabídky pojištění rychle a hlavně výhodně. Bez toho, že by musel člověk někde jít. V pohodě to vyřídíte z domu.

  Črv 11, 2022

Přidat komentář

Reklama

Reklama