Reklama

První Tibeťan - káča

Pět Tibeťanů je energetický a zdravotní program, jehož původ lze zřejmě hledat u tibetských mnichů. Skládají se z pěti jednoduchých cviků.

První Tibeťan, káča

První Tibeťan je jednoduché a nenucené otáčení dokola. Jak je přirozené, vidíme na dětech, často se točících kolem vlastní osy. I dospělí to někdy dělají, když chtějí vyjádřit pocit velkého štěstí. Pak začnou tančit a točí se dokola.

Ačkoli je toto otáčení tak snadné, mnoha lidem se z něj motá hlava. To svědčí o tom, že tělesné mízy nemohou bez překážek proudit tělem. Z tohoto důvodu je třeba zkontrolovat postoj před začátkem cvičení. Chodidla stojí paralelně, nohy stojí rovně a nesmí být do X nebo do O. Kolena jsou lehce pokrčená, páteř rovná, neprohýbejte se v kříži ani se nehrbte. V ideálním případě stojíte tak rovně, jako kdybyste viseli na neviditelné niti, umístěné na temeni.

Reklama

V tomto základním postoji zvedněte obě paže, aby tvořily s vašimi rameny vodorovnou linku. Napjaté prsty se vzájemně dotýkají, dlaně směřují dolů. Napřed vydechněte, pak se při výdechu začněte otáčet ve směru hodinových ručiček. Při otáčení dýchejte klidně a rovnoměrně. Rychlost otáčení by měla být jen taková, abyste se vyhnuli závratím. Když se zastavíte, spojte dlaně ve výši očí a pohled zafixujte na palce. Znovu si zkontrolujte svůj postoj: stojí chodidla souběžně a jsou od sebe vzdálená na šířku pánve?

 

 

Reklama

Komentáře

Reklama