Reklama

Křeče

Jenn (Po, 21. 5. 2007 - 16:05)

Lidisky pomocte, chytam křeče do prstů u nohy, ale hořčík beru v tabletech od nějaké značky Kardio s nápisem magnesium a na krabičce je nakreslený takový červený srdíčko......křeče mě převážně chytaj když jedu na bruslích, nebo plavu ve studený vodě nebo jsem bosa, ale někdy se stane že mě chytnou jen tak...... nefim co s tím i když beru ten hořčík....'

Nilanerda (Čt, 3. 5. 2007 - 18:05)

Kup si vitaminy nebo pij minerálky. Vápník - hořčík - zinek = harmony.'

Tom (St, 2. 5. 2007 - 19:05)

Ja ne ale ma pritelkine trpi stejnymi priznaky skuste zvysit prisun hořčíku pri to pomaha, a vice pohybu protoze svaly jsou stuhle potrebuji aby s nemi bylo manipulovano od toho je i mame!!! skuste to za skousku nic nedate!!!!'

ZD (Pá, 13. 4. 2007 - 14:04)

Mám už skoro 2 roky ten samý problém jako Liba. Je mi 52let. Křeče na všech možných místech těla. Prsty u nohou, rukou, lýtka, vnitřní část stehen a mezi žebry. Dříve jsem chodila cvičit, před rokem jsem byla nucena přestat protože mi bylo nesmírně trapné třeba 10x za hodinu přestat cvičit a začít propínat tělo v důsledku křeče (brala mně převážně při protahovacích cvicích nebo při skrčení, ohnutí...) Úplně mně to takto vyřadilo z aktivního provozu a velice mi to ztrpčuje život. Magnezium, které mi předepsala p.doktorka a které jsem dlouhou dobu brala bylo absolutně bez účinků. Nyní mám předepsána antiepileptika...opět bez účinků. Snažím se dodržovat pitný režim, to mi dělá dost problém a mám pocit, že když opravdu málo piju, že křeče jsou intenzivnější. Můžete někdo poradit?'

Lucka (Čt, 15. 3. 2007 - 21:03)

Potřebovala bych poradit.Už je to asi půl roku, co mě začaly chytat divné křeče. Třeba když si rychle převlékám tričko přes hlavu, tak mi ztuhnou svaly ze zadu za krkem a na chvilku chytnu křeč. To samé se mi stane když třeba rychle protáhnu nohu nebo jinou část těla. Nestává se to sice moc často, ale je to hodně nepříjemné. Je mi 22 let, moc necvičím a často jsem ve stresu. Tak třeba je problém někde v tomhle. Děkuju moc za radu.'

Liba (Po, 5. 2. 2007 - 14:02)

Mám problémy s křečemi na všech možných místech těla.Ve svalech, prsty na rukou i nohou,mezi žebry atd.Domnívám se, že je to pozůstatek po operaci štítné žlázy.'

SUVR (Čt, 1. 2. 2007 - 16:02)

Milá Kristýno, Tvoje křeče v břiše nejspíš souvisí s trávením. Ale jen lékař a testy mohou odhalit přesně správnou příčinu(!) Podobné potíže jsem mívala při nadměrné produkci žluči, pro ni je typický závěrečný průjem - to zdaleka neznamená nemocný žlučník (pokud Tě nebolí), spíš doporučuji jaterní testy, kde žluč vzniká. Normálně nadměrnou produkci žluči provokuje především těžká "nedietní strava" - živočišné tuky, smaženiny apod. Na tu žlučník reaguje asi po 1-2 hodinách, kdy ostatní dobře stravielný obsah žaludku je už pryč, ale tuky v něm stále plavou. Pokud Tvé potíže trvají, zreviduj si, po jakém jídle. Píšu Ti hlavně proto, že žlučník šetřící dietou nikdy nic nepokazíš.po'

SUVR (Čt, 1. 2. 2007 - 16:02)

Je mi 62 a semtam pociťuji křeče v v prstech nohou a chodidlech. Nejde o příliš závažný stav, spíš nepříjemný. Takže mám za to, že nejde o žádný chorobný stav, jen o nějakou moji chybu. Vypozorovala jsem ji - jakmile za den nenachodím aspoň 4 km, křeče se mi večer "pomstí". Marná sláva, zvláště pro nás starší platí "pohyb, pohyb, pohyb ...".'

Kristýna (Ne, 21. 1. 2007 - 18:01)

Potřebovala bych radu na křeče v břiše doprovázené únavou,závratěmi poté průjem.Hořčík moc nepomáhá.Díky'

Alena (Čt, 30. 11. 2006 - 11:11)

Díky za odpověď, ale pokud by to byly křeče cévní asi by mě zabíral ten glyvenol a to nezabírá. Tak typuji ty svalové. Hlavně taky proto, že pokud mám větší záběr (delší pochody nebo jízda na kole) objevují se víc.
Ale ty doporučené diskuze si přečtu díky.'

PPP (Čt, 30. 11. 2006 - 10:11)

Myslím, že bys měla zjistit jestli jde o křeče cévní nebo svalové. Hořčík pomáhá hlavně na svalové k. a chce to užívat holý, v kombinacích nezabírá. Mne zabírá jen v takové tmavé plastové kravičce lOO tbl asi za l3O Kč a stačí 1 denně. Ostatní levnější např. 3O za 4O kč mi nepomohl vůbec.
To kakao je nějaká blbost nebo pověra.
Asi by tě měl vyšetřit cévní lékař, čti i jiné diskuse, tromboza, tromboza z HA, zánět žil, warfarin apod...'

Alena (Čt, 30. 11. 2006 - 09:11)

Ahoj, jmenuji se Alča a mám už delší problém s křečemi v levé noze. Beru hořík s vápníkem, glyvenol na žíly, piji dostatečně a pohybu mám taky dost. Někdy se ani nevyspím a prochodím (prokulhám část noci). Na neuro říkají, že to mám od páteře, no dobře, ale co s tím se nedovím. Jedna známá mi řekla abych spávala s kakaem v posteli. No nevím, slyšel to už někdo?'

lucka (St, 29. 11. 2006 - 12:11)

helena:jo diky heleno za radu mozna je to opravdu tou cukrovkou ale myslim si ze v tomm bude jeste jeden hacek co se tyke te diety!jim pouze kdyz mam hlad jenze ja ho mam porad a casto se mi stava ze se treba najim a pripadam si jako ze jsem nic nesnedla!a za pul hodinky jde treba zvracet ale nezvracim jidlo to podotykam proste zvracim zaludecni stavy!a mam porad strasne hladove telo!co si o tom myslis??ja vim zni to blbe ale je to tak!

nikola (St, 29. 11. 2006 - 12:11)

ahoj taky hraju hokej ale zavodne a tohle znam nejdriv si zkuz povolit brusle a jestli to nepomuze je to pitnym rezimem stravou nebo nedostatkem hortiku vyzkousej vse!

Zdenek+ (Po, 27. 11. 2006 - 19:11)

Lucko ! Souhlasím s Helenou. Jsem taky diabetik 2. typu
a měl jsem s těmi křečemi svalů stejný problém.
Hlídáním hladiny cukru se to upravilo.
S Helenou bych nesouhlasil pouze s tím glukometrem.
Je poměrně drahý a stejně narazíte na problém s měřícími
proužky. Jeden stojí 14,-Kč a při poctivém měření
jich spotřebujete spoustu. U lékařky, pokud Vám zjistí
cukrovku, dostanete glukometr zdarma a k tomu 400 proužků
na rok. Jinak doporučuji si nalistovat
Http:/www2.Medatron.cz/forum ( " Kupování proužků " )'

Helena (Ne, 26. 11. 2006 - 21:11)

licko,muze to byt od te cukrovky.Beres leky?Mas ji pod kontrolou?Mas ted cukr dobry?Vse rekni doktorovi,byvaji to druhotne potize pri cukrovce a musis asi na dalsi vysetreni.S tim pitim-zizni bych typovala,ze se ti cukr nesnizil?!Na dietu si zvyknes a ta slabost po ni prejde,az si telo zvykne na maly prisun.Nejlepsi co pro sebe muzes udelat,je koupit si glukometr a merit si cukr v krvi.Sama tak poznas,ktere potraviny nemuzes a ktere Ti naopak nevadi.To,co Ti predepise doktor,je prilis vseobecne a neplati na kazdeho.Strasne moc si tim zjednodusis zivot,nejdrive se porad mer a pak uz budes vedet,co ti skodi.Takhle ani nevis,jestli nejsi slaba /pokud beres leky / proto,ze mas cukr moc dole.Jsi pouze odkazana na kontroly u dr.Mezi tim Ti je spatne a nevis proc.

lucka (Ne, 26. 11. 2006 - 17:11)

ahoj jmenuji se lucka a mam uz delsi sobu takovy vaznejsi problem!asi pred tremi mesici mi prisli na cukrovku 2 typu, ztukovatele jatra , a tayk mi rekli ze mam nejakaou vadu metabolismu ale dal mi k tomu nic nerekli.podstoupila jsem ct hlavy i magnetickou rezonanci ct bylo v poradku mg (jeste nejsou vysledky) doktorka mi rekla ze musim drzet prisnou dietu to je logicke.jenze ja mam stale problemy dietu jsem zkousela drzet a je to jeste horsi citim se strasne slaba nemam na nic naladu a ani mi to vubec nepremysli, boli me klouby a jelikos jsem sportovec tak nemam naladu ani na ten sport protoze kdyz mam nejakou zatez hned mam silene krece a to i kdyz beru hortik proste se to neda !taky strasne piju a malo s toho vycuram !meli jste nekdy taky takovy problem?diky za nazory

Honza (Po, 9. 10. 2006 - 22:10)

Dobry den, asi tak 2x tydne hraji amtersky hokej (v prumeru). Casto, temer pri kazdem treningu, popr. zapasu, me chytne krec do nohy, presneji do oblasti mezi prostrednickem a nartem. Tezko se to popisuje, ale snad me trochu chapete. V pevne nasazenych bruslych a chranicich, to je velice neprijemne. Krec prichazi temer nahodne. Nevite co s tim? Popripadne jak se toho zbavit?? Snazim se poradne pred zapasem protahnout, nejdrive opatrne bruslit, zahrat svaly a pak pritlacit, ale "krecek" si me stejne najde.

Helena (St, 19. 7. 2006 - 00:07)

Romane,pokud mas krece predevsim pri sportu-jizda na kole,tak jde nejspis o nedostatek tekutin!Bezne pri jizde na rotopedu musi clovek vypit litr a vic vody.Jinak ho chytnou krece.Tak jak to mas,pijes dostatecne?Hodne lidi nema zizen a tak nepiji a to je chyba.

Roman (Út, 18. 7. 2006 - 20:07)

Při sportu(jízda na kole) trpím křečemi. pravidelně užívám hořčík v dostatečcém množství.nevím čím by to mohlo být. prosím, poradtě, děkuji'

Reklama

Přidat komentář