Reklama

Zimní víkend na Lipně: Voda ve všech skupenstvích

Kdo není skalním vyznavačem nekonečných alpských sjezdovek a dává jako lyžař přednost českým kopečkům, neměl by letos vynechat alespoň víkend na Lipně. Zdejší okolí totiž nabízí vyžití milovníkům všech podob vody, které existují.

Zatímco v létě je přehrada vhodná k plavání nebo výletům na kanoi, zima nabízí zcela jiné zážitky. Celkem pět kilometrů sjezdovek, z toho 3 červené, a 4 modré nepatří sice k těm nejprudším u nás, ale zato lyžařům nabízejí další výhody. K nim patří umělé zasněžování, 6 vleků a jedna lanovka. Dvě sjezdovky nabízejí noční lyžování a na svoje si tu přijdou v místním snowparku s pyramidou, skokem a terénními nerovnostmi i milovníci snowboardu. Již tradičně je pak okolí Lipna oblíbeným rejdištěm běžkařů.

Nejen na lyžích může relaxovat člověk
Pokud navíc přeje počasí a lipenská přehrada zamrzne, nabízí úžasnou možnost pro bruslaře. Jsou zde upravené trati v délce kolem padesáti kilometrů. Dalšími zimními radovánkami, které okolí Lipna nabízí, jsou stále oblíbenější snowtubing a nordic walking, ti línější si mohou vyjet na koni a znalci se psím spřežením nebo vyzkoušet výlet netknutými bílými pláněmi na sněžnicích.
Nedávnou novinkou je zde potom krytý Aquaworld , který nabízí bazén 16x8 m, kruhový bazén s různými atrakcemi, jako je divoká řeka, vířivka, perličková koupel nebo masážní trysky,dále sauna a zajít si sem můžete i na příjemnou masáž.

Pro náročné dále i výše
Z Lipna není problém si na den vyrazit na lyže do Kramolína nebo na rakouskou stranu hor. Zde je velmi oblíbené nedaleké středisko Hochficht, nazvané podle nejvyššího ze tří vrchů spojených celkem deseti sjezdovkami. A pokud zde chcete oslavit kulaté narozeniny či výročí svatby, můžete investovat do dražších atrakcí, jako je vyhlídkový let balónem (6 900 Kč/os.) nebo tandemový seskok padákem (4 400 Kč/os.)
Pokud už lyže nemůžete ani vidět, můžete se vypravit na půldenní výlet do nedalekých měst Český Krumlov nebo Česká Budějovice, jen pár kilometrů vzdálený je působivý klášter ve Vyšším Brodě nebo architektonicky cenný gotický kostel ve Frymburku.

Zdroj: Plus

Reklama

Reklama

Komentáře

Reklama