Reklama

Homeopatie na cesty

V dnešní době mnoho lidí cestuje do rozličných zemí světa, kde hrozí různá onemocnění. Též samotné cestování dopravními prostředky může způsobit nepříjemné zdravotní stavy. Zde může být homeopatie účinnou pomo

V případě, že se chystáte navštívit Egypt a arabské země, doporučujeme užívat po celou dobu pobytu lék Oscillococcinum 1 krát denně 1 dávku. Tento lék výrazně posiluje obranyschopnost organismu a působí jako prevence průjmových onemocnění, viróz a také infekční žloutenky.


Lidé, kteří se vypravují do Afriky a musejí užívat "antimalarika" jako prevenci malárie, by měli užívat lék Nux vomica 9 CH (výrazně zlepšuje vstřebávání "antimalarik" a snižuje jejich vedlejší účinky) a lék Phosphorus 9 CH (podporuje a chrání funkci jater). Léky užíváme 1 krát denně 5 granulí od každého.


Pokud letíte do ciziny letadlem a špatně snášíte samotný let, velmi dobře působí lék Borax 9 CH (užívá se při špatném snášení výšek, houpaček a kolotočů či rychlé změny polohy těla). Podáváme 5 granulí večer před odletem, ráno a během letu; podle obtíží a pocitu stísněnosti dávku opakujeme.


Pacienti, kteří mají panickou hrůzu z letu letadlem a jsou velmi netrpěliví a neklidní před jakýmkoli cestováním, budou lépe reagovat na lék Argentum nitricum 15 CH ve stejném dávkování jako u Boraxu.


Nevolnost při cestování- kinetóza neboli nemoc z pohybu postihuje jedince při cestování. Vyvolávají ji rozličné pohyby dopravních prostředků.

Kinetózy mohou mít různé projevy: ochablost, bledost v obličeji, studené pocení, nevolnost se sliněním, zvracením, závratě, bolesti hlavy atd.
Poruchy se zlepšují a zpravidla zcela mizí, jakmile dopravní prostředek zastaví.


Cocculus indicus 9 CH -Postižený pociťuje prudké závratě zhoršené zrakovými vjemy a silnými pachy, stav se zlepšuje teplem. Dávkování: 5 granulí každé 2 hodiny.


Tabacum 9 CH - Postižený je bledý, v ústech má hodně slin, trápí ho nevolnost, bušení srdce. Zlepšení nastává na čerstvém vzduchu nebo při zavření očí. Dávkování: 5 granulí každé 2 hodiny.


Borax 9 CH - Potíže se zhoršují posuvným pohybem dopravního prostředku shora dolů a nakloněním dopředu - mořská a letadlová nemoc. Sebemenší pohyb stav zhoršuje. Dávkování: 5 granulí každé 2 hodiny.


Ipecacuanha(lpeca)9CH - Potíže jsou provázeny silnou nevolností, zvracením, sliněním. Pacient má čistý
jazyk a nemá žízeň.Dávkování: 5 granulí každé 2 hodiny.


Zdroj: Poznáváme homeopatii - nakladatelství Grada

Reklama
Reklama

Komentáře

Kolda (Po, 28. 6. 2010 - 09:06)
Před dovolenou si vždycky kupuju léky, aby mě nic nepřekvapilo, a zjistil jsem, že přes internet je to levnější. Tak to všude píšu, aby lidi ušetřili http://eshop.farmax.cz/
lemra (Po, 28. 6. 2010 - 11:06)
Táhni s tou svou šmelinou k čertu a neotravuj na všech možných tématech!
Jana Duričková (Pá, 12. 4. 2019 - 09:04)
Ve článku https://pohadkova-rise.cz/nevolnost-aute-prakticke-rady/ jsem se dočetla o speciálních žvýkačkách, které by s nevolností měly pomoci. Máte s nimi zkušenosti?
Reklama