Itálie začátkem června otevře hranice a zruší omezení pohybu

Itálie po téměř třech měsících restrikcí přijatých kvůli šíření koronaviru zruší 3. června všechna dosud platná omezení pohybu, otevře své hranice a dovolí přeshraniční cesty. Příslušný dekret 16. května schválila vláda.

Od začátku června budou moci do Itálie volně cestovat i lidé ze zemí schengenského prostoru včetně českých občanů a už pro ně nebude povinná dvoutýdenní karanténa, uvedl list La Stampa.

Avizované otevření hranic bude obrovským milníkem pro Itálii, kde se v polovině března se začátkem karantény takřka zastavil veškerý život. Umožní totiž nastartovat turistickou sezonu a cestovat Italům i zahraničním turistům k moři. Kromě občanů ze zemí schengenského prostoru bez hraničních kontrol se Itálie otevře také pro Švýcary a občany Monaka.

Pro Italy sice skončila karanténa začátkem května, a tak mohou volně opouštět své domy a byty, stále ale platí poměrně přísné omezení pohybu a lidé nesmějí opustit svůj domovský region. V rámci regionu nyní mohou cestovat jen kvůli návštěvě příbuzných, od pondělka toto omezení skončí. Hranice regionů ale Italové budou moci překročit poprvé rovněž až 3. června.

V pondělí se v Itálii otevřou také obchody, restaurace, služby nebo pláže.

Itálie patří k zemím, které koronavirová epidemie zasáhla nejsilněji. Celkově se od konce února virem SARs-CoV-2 nakazilo téměř 224.000 lidí, 31.610 z nich zemřelo.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Věra
  Věra (anonym)

  Jsme zkrátka jen pokusní králíci. A nic nenaděláme, to je nejhorší.

  Kvě 18, 2020
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Ano, nic s tím nenaděláme, protože v závěrečné fázi to nakonec vyjde nastejno, ať se hranice otevřou nebo zavřou. Některé státy už to pochopily.

  Kvě 19, 2020
 • Obrázek uživatele Iva 33
  Iva 33 (anonym)

  Já už chci svobodu tohle už mě fakt nebaví! Jinak díky díky za článek

  Dub 08, 2021
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Slibem nezarmoutíš.

  Dub 08, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama