Reklama

Konstantinovy Lázně - rehabilitace po operaci srdce, cév a kloubů

Konstantinovy Lázně jsou malebné lázeňské město nacházející se v západních Čechách, ve středu České republiky. S bohatou historií, termálními prameny a okouzlujícím přírodním prostředím se staly oblíbeným cílem pro ty, kteří hledají relaxaci, regeneraci a léčbu.

Lázně, které v sobotu zahájily 220. sezonu, očekávají letos více pacientů a hostů než loni a v letech pandemie. ČTK to řekla Dana Jurásková, ředitelka LLKL, které mají osm domů s 305 lůžky.

"Zásadně se změnila klientela, z 90 procent jsou to teď pacienti. Velmi se zvýšil počet překladových pacientů po operacích srdce a velkých kyčelních, kolenních a ramenních kloubů, což bude asi třetina," řekla. Nemocnice mají po koronavirové pandemii dlouhé seznamy lidí čekajících na operace. LLKL přeorganizovaly režim, aby zájem pokryly, v Čechách jsou na tyto pacienty zaměřeny ještě Poděbrady. Nabízí jim překlady z lůžka na lůžko pátý až sedmý den, což zvyšuje zátěž léčebného úseku, ale poptávku se daří pokrýt. Pacienty tam vozí z kardiochirurgických a ortopedických pracovišti i z Ústí nad Labem, Prahy a středních Čech. Čtyř- až pětitýdenní pobyty jsou pro LLKL zajímavé.

Od května se s pěkným počasím začínají pomalu vracet samoplátci, ale lázně se ještě nedostávají na čísla před covidem. Věří v to, že letos docílí tradičního poměru 70 procent pacientů od pojišťoven a 30 procent samoplátců. "Oslovili jsme firmy i úřady z kraje a integrovaný záchranný systém a nabídli jim zvýhodněné balíčky pro zaměstnance, zájem mají," uvedla ředitelka.

Lázně kvůli zdražení energií, potravin a růstu mezd zvýšily ceny pobytů už loni na podzim a letos v lednu, celkem do 15 procent. "Ve srovnání s ostatními lázněmi pořád vycházíme dobře, jsme ve spodní polovině cen. Snažíme se být velmi citliví, abychom pro naši klíčovou klientelu kolem 70 let, mohli nabídnout dostupné služby," uvedla Jurásková.

Reklama

LLKL se stále více zaměřují na skupinovou rehabilitaci. Nově nakoupily tzv. motodlahy a teď pořizují šest konzolí na virtuální rehabilitaci. Letos dají do investic a oprav vyšší jednotky milionů Kč. Dokončují dokumentaci a budou vybírat dodavatele druhého výtahu v lázeňském domě Prusík za 3,5 milionu Kč, začnou na podzim a má být hotový do jara 2024. "Celý Prusík jsme rezervovali pro operované pacienty, kteří jsou nejméně pohybliví. Výtah stavíme i kvůli bezpečnostním rizikům," řekla Jurásková. Firma dále jedná o fotovoltaických panelech na lázeňské domy, prověřuje připojení, prodej elektřiny a dotace. "Zvažujeme fotovoltaický ohřev vody, což je celoročně největší žrout energie," uvedla. LLKL se dohodly s ČVUT na diplomové práci na využití alternativních zdrojů energie na celý provoz lázní. S ČEZ chystají změnu starého osvětlení v parku na LED lampy, čímž tam sníží náklady na desetinu. Ve 20hektarovém parku letos zasadily dalších 500 stromů.

Konstantinovy Lázně jsou snem pro ty, kteří hledají harmonii mezi léčbou, přírodou a kulturou. Lázeňští hosté zde najdou ideální kombinaci relaxace, léčení a objevování krás okolního prostředí. Bez ohledu na to, zda hledáte úlevu od bolesti, regeneraci po zátěži, nebo jednoduše chcete prožít příjemnou dovolenou v malebném prostředí, Konstantinovy Lázně jsou ideálním cílem.

Při návštěvě tohoto lázeňského města nezapomeňte využít všech možností, které nabízí, ať už jde o lázeňské procedury, procházky v přírodě nebo poznávání kulturního dědictví. Konstantinovy Lázně vám poskytnou únik od každodenního shonu a umožní vám načerpat energii a zdraví ve spojení s příjemným pobytovým prostředím.

Zdroj: ČTK

Reklama

Komentáře

Reklama