Reklama

píštěl

koka (Út, 5. 7. 2011 - 18:07)

Starik: A kdypak jste si to...mé doporučení je to neodkládat, na chirurgii stejně sami určí operatéra pokud se s někým mimo nedomluvíte...ale je to prašť jak uhoď, záleží na typu píštěle i na štěstí, aby nedocházelo k recidivám...

petra (St, 1. 6. 2011 - 10:06)

To je banalita. Já měl to...No u mě prý není jiná cesta než to rozříznout a podívat se dovnitř, píštěl sice nahmátnu pod kůží, ale nevím, jak je hluboko. Když jsem byla na rentgenu, tak to druhé ústí na konečníku ještě nebylo aktivní, takže to vypadalo jak slepý tunel, bohužel se o něco později ukázalo, že mi ta dezinfekce po vstříknutí ránou po hematomu vytéká z ústí u konečníku.

milan (Út, 31. 5. 2011 - 18:05)

Chtěla bych se zeptat, zda...To je banalita. Já měl to samé, také po hematomu, ale byla 4cm dlouhá a šla až za svěrač. Doktor mi to udělal mbulantně-protáhnul tím niť, kterou pak každé 3 dny dotahoval a tím ji přeřezával. Trochu to bolelo, ale nemusel sem do špitálu. Po prořezání jsem to ještě musel prstem a mastičkou prohrnovat, aby to znovu k sobě nesrostlo (aby se to narovnalo).

petra (Po, 30. 5. 2011 - 21:05)

Chtěla bych se zeptat, zda má někdo zkušenosti s poúrazovou píštělí. Mně se udělala od řezu po hematomu (2cm od konečníku) a ústní přímo na konečníku, ale prý není přes svěrač, ale pouze přes kůži. Mám jít na operaci, ale mám hrozný strach, jak to vyřeší na tom konečníku.

HankaT (Po, 23. 5. 2011 - 23:05)

Chtěla bych se se všemi, co je čeká operace sinu pilonidalis, podělit o zkušenosti. Bulku nad kostrci jsem měla cca 3 roky, bolela jako čert. Občas praskla a byl chvilku klid, porad jsem návštěvu lékaře oddalovala, myslela jsem si, že to určitě vyřeší jen nejaka mast. Pak jsem si říkala, že před svatbou chci byt zdravá a fit, tak jsem šla k lékaři. Milá paní doktorka me poslala na chirurgii a odtud uz jsem putovala do mesice na operační sal. Odstranili mi vse a ránu zasili s tím, že jsem měla zavedeny dren a dvakrát denne me kontroloval doktor a několikrát za den sestřičky. bohužel se stalo to, že rana se infikovala a museli mi povolit stehy, tudíž mi zůstala díra na pravé půlce zadku o velikosti tenisového míčku. Měla jsem z toho strach, že to bude bolet a nebudu se moc hýbat a bude to dlouho zarustat. Bolest byla cca týden po operaci, ale dostávala jsem injekce a pK prášky na bolest, takže nebyl problém. Prvních 14 dni jsem ležela v nemocnici, pote jsem zarizovala převazovani na každy den dvakrát. Operace proběhla 18.4.2011 a nyní mám ránu zacelenou a jsem bez bolesti. Léčba bude ještě chvilku trvat a jizvu mi bude lékař sledovat, ale již je to ve stavu, kdy muzu normálně sedět a hýbat se bez potíží. Bála jsem se asi jako všichni, kteří se na operaci chystají, ale já jsem zadnou extra bolest necitila a jsem rada, že to mám za sebou. Jen bych nedoporucovala slabším povaham zkoušet se na otevřenou ránu dívat, hezky pohled to není, ale hojení je překvapivě rychle (asi taky, jak u koho). Přeji všem pevne nervy a šikovný personál v nemocnici.

quick (Út, 26. 4. 2011 - 16:04)

Vážení,měl jsem řezanou pištěl čtyřikrát,z toho jednu kompletní-prorostlou až na střevo.Mazec-lékařská citlivost jako na konci 1 světový,když už vše došlo.Pane Bože už nikdy víc.....ale začínám mít u konečníku zase takové známé pobolívání...

koka (Pá, 1. 4. 2011 - 10:04)

koka - máš stejnou diagnozu...marty, tak já měla komplikovanou píštěl, hodně rozvětvenou 11 cm řez, s 5 stehy, úspěch tkví v tom, že ti doktoři vyoperují vše, chobotky i pouzdro s dermoidní cystou, ale stačí ponechání kousku chobotku a recidiva je tady...stejně tak jako při zašití riziko recidivy roste, protože to není zarostlé a po cystě zbude prázdná dutina...bohužel nejčasteji se recidiva projeví do dvou let od operace, tak musíme doufat, že se námto vyhne...a ano, moře je na to fakt dobré, dohojuje...takže letos jedu taky...

Marty (Čt, 31. 3. 2011 - 00:03)

koka - máš stejnou diagnozu jako ja. Ale me to na konci ledna operovali a hned zasili. rana se mi vyborne zahojila a zatim zadne komplikace nenastaly a doufam ze se to nevrati. zaujala me tva skusenost s tim morem, tak se letos take pokusim nekam vypravit. je videt, ze vyleceni teto nemoci je obtizne. preji pevne nervy v lecbe.

koka (St, 30. 3. 2011 - 21:03)

píšu jak jsem slíbila, v únoru jsem podstoupila operaci sinus pilonidalis, nález byl velký, rán se infikovala, byla ponechána k sekundárnímu hojení, takže zahojené to bude až v půlce května, tj. cca po 3 měsících od operace, tohle je fakt na dlouho, ta bolest po operaci a následných cca 21 dní to bylo dost náročné na péči i na psychiku, přála bych si, aby se to již nevrátilo, ale tady tahle nemoc je nevyzpytatelná a vše je o štěstí, všem přeji brzské uzravení bez recidiv

Wavy (Čt, 17. 3. 2011 - 23:03)

Wavy:píštěl by to mohla...Asi máš pravdu...Ale moc tomu nerozumím, protože mě nic nebolí, při souloži také necítím, že bych tam měla nějaký boláček nebo absces..Prostě nic, jen mi tam někdy uniknou takové bublinky vzduchu a jde to špatnou cestou...

Tom (Út, 8. 3. 2011 - 16:03)

Wavy:píštěl by to mohla být každopádně bych s tim zašel k lékaři a neřešil to samoléčbou,já měl píštěl i s abscesem no a byl to docela mazec takže bych nečekal až se to zhorší...

dan (Po, 7. 3. 2011 - 10:03)

docela se divím, že máte takové problémy s doktorama. Me to chytlo o vikendu, v nedeli dopoledne se mi na to mrknul, ale uz to bylo praskle, tak to jen desinfikoval. Dalsi den v pondeli jsem sel k nemu na lokalni operaci a hned jsme sel domu. Žádné před operací jsem neměl. Ovšem je to doktor soukromý a stálo mě to 250 kč :D pro Ostravske a okolí je to doktor Prokop v Ostravě-Mariánských Horách.

dan (Po, 7. 3. 2011 - 09:03)

Před 3mi roky jsem s tim byl na třech operacích. Rána se nechtěla pořádně zahojit. Pak jsem odjel na dovolenou do Egypta a po dvou dnech koupání v moři bylo po problému. Ted se mi to vrátilo, ale ne z niceho nic. Jsem opet po lokalni operaci a k mori se ted nedostanu, takze vyzkousim koupit sul v mořské akvaristice a pokusim se udělat nahražku moře, doufam že to zafunguje.

Wavy (Po, 28. 2. 2011 - 20:02)

Dobrý den,
trápí mě choulostivý problém. Stává se mi, že při nadýmání vzduch odchází ven pochvou místo konečníkem. Mívala jsem to už v dětství, ale teď je to mnohem častější. Snažila jsem se najít nějaké informace, ale nic jsem nezjistila. Jen mi někdo poradil, že by se mohlo jednat o píštěl vedoucí z konečníku do pochvy. Nikdy jsem o něčem takovém neslyšela a marně jsem na internetu hledala informace. Moc mě to trápí a po přečtení některých příspěvků mám docela strach, jak by se tento problém řešil. Zatím jsem se nesvěřila lékaři. Je mi 21 let. Budu vděčná za informace, děkuji.

pozor ! Michálk (Po, 21. 2. 2011 - 10:02)

viz server ordinace.cz:

Epilepsie
Přemysl Michálka | 10. února 2011 16:46:02 | Dobrý den, nabízím vám v této oblasti pomoc protože se v rodině s touto chorobou potýkáme také. v Jedná se o cestu přírodní medicíny, nikoliv experimentální, či dokonce šarlatánskou. Máte-li zájem se o postupu, který nám…
» vstoupit do diskuse

Atopický ekzém (Atopická dermatitida)
Přemysl Michálka | 10. února 2011 16:36:35 | Dobrý den, nabízím vám v této oblasti pomoc protože se v rodině s touto chorobou potýkáme také. v Jedná se o cestu přírodní medicíny, nikoliv experimentální, či dokonce šarlatánskou. Máte-li zájem se o postupu, který nám…
» vstoupit do diskuse

Alzheimerova choroba
Přemysl Michálka | 10. února 2011 16:33:58 | Dobrý den, nabízím vám v této oblasti pomoc protože se v rodině s touto chorobou potýkáme také. v Jedná se o cestu přírodní medicíny, nikoliv experimentální, či dokonce šarlatánskou. Máte-li zájem se o postupu, který nám…
» vstoupit do diskuse

Cukrovka - Diabetes mellitus
Přemysl Michálka | 10. února 2011 16:32:06 | Dobrý den, nabízím vám v této oblasti pomoc protože se v rodině s touto chorobou potýkáme také. v Jedná se o cestu přírodní medicíny, nikoliv experimentální, či dokonce šarlatánskou. Máte-li zájem se o postupu, který nám…
» vstoupit do diskuse

Průjem
Přemysl Michálka | 10. února 2011 16:19:08 | Dobrý den, na základě toho, že trpíte stejnou diagnózou a to Crohnovou chorobou jako já, dovoluji Vám nabídnout touto cestou pomoc, ať už svými bohatými zkušenostmi a to jak s bezezbytkovou stravou, tak cestou jak nepříjemné…
» vstoupit do diskuse

Průjem
Přemysl Michálka | 10. února 2011 16:17:29 | Dobrý den, na základě toho, že trpíte stejnou diagnózou a to Crohnovou chorobou jako já, dovoluji Vám nabídnout touto cestou pomoc, ať už svými bohatými zkušenostmi a to jak s bezezbytkovou stravou, tak cestou jak nepříjemné…
» vstoupit do diskuse

Crohnova choroba
Přemysl Michálka | 10. února 2011 16:11:27 | Dobrý den, na základě toho, že trpíte...

koka (So, 19. 2. 2011 - 14:02)

po operaci se vám ozvu jak mi to dopadlo a jaké je hojení, jen doufám v trochu štěstí, že mi to udělají pořádně, když už jsem se tak s tím natrápila...a že se mi to nevrátí (což je u téhle nemoci běžné), nebo že se mi to nezhorší...

koka (So, 19. 2. 2011 - 13:02)

pokračování - nejvíc mě štve, že vám doktoři řvou, že mají malé paty, ale nejsou schopni diagnostikace onemocnění a tuto diagnostiku zvládne i laik - s takovými pocity se jim svěřuji do péče...a doufám, že mi tu operaci zase nezprasí, aby mi to nedělalo po ní ještě větší problémy než teď....všechny informace lovím z netu, v nemocnici vám řeknou naprosté minimum na kterého se máte rozhodnou zda operaci podstoupit či nikoli...ale vzhledem k tomu, že to v čese roste, zvětšuje se positžené místo abscesem, tak si myslím, že by se operace odkládat neměla...navíc si nikdy nemůže te být jistí, zda vám to v klidu nerostlo po mnoho let, jen te´d už vám to začalo dělat problémy, takže když to otevřou můžete to mít rozsáhlé a propojené ve střevem, dalšími vnitřními orgány, pochvou...stejně tak vám nikdo neřekne, že jsou 2 možné opraceace jedna kdy vám to bezpečnostním stehem k sobě sešijí (vyšší riziko vracení píštělí, vyšší riziko zhnisání, rychlejší uzdravení) a zdlouhavá, kdy vám to nechají nezašité k sekundárnímu hojení - k této se přistupuje, pokud první druh selže...také vám nikdo neřekne, že délka rekonvalescence je pohybude dle velikosti vyjmutého nálezu a schopnosti hojení vašeho těla a také dle toho, zda budete mít komplikace či nikoli od 14 dní do 6 týdnů, 3 měsíce při sekundárním hojení nebo dokonce až půl roku v případě jakýchkoli komplikací a zhisání...

koka (So, 19. 2. 2011 - 13:02)

Moje anabáze,v r. 2008 v listopadu jsem po výšce nastoupila do práce, když jsem párkrát v celodenního sedění v kanclu měla trochu zatvrdlou bolestivou hrudku na zadku, nepřikládala jsem tomu důraz, po změnění polohy sezení se mi ztratila, v únoru 2009 jsem si všimla v tom místě hnědé skvrny a jako by vředíku jak po štípnutí komárem, vředíku jsem pomohla vytlačila jsem z něj krev z nisem, utíkala jsem k doktorovi, myslela jsem, že mě něco štíplo, bylo mi řečeno, že to je nežid, že se na to neumírá, dostala jsem framykoin na mazání, jenže to skoro půl roku půřád praskalo a teklo na moc, (měla jsem před svatbou, tak jsem chtěla počkat na operaci po svatební cestě), ne moc, hnis velikosti nehtu. Na podzim jsem s tím byla u moře a světe div se velký flek se zmenšil na 1/3 a měla jsem půl roku klid, když se to probudilo v lednu 2010, došla mi trpělivost, poslali mě na vyšetření na chirurgii do městské nemocnice, kde mi řekli, že tomu nic není že se nic řezat nebude(jeden den to prasklo, druhý to bylo skoro zahojené), vzhledem k tomu, že tento problém mě trápil 2 dny v měsíci, nechala jsem to být, byla jsem s tím červenci 2010 u moře, které mi opět pomohlo a flek se úplně ztratil, myslela jsem, že to vyhnilo a bude vše ok, no ale škaredě jsem se spletla, v listopadu 2010 se ten flek a hnisání zase objevilo, už jsem neměla důvěrů k doktorům, kteří mi to odmítli odstranit, tak jsem pátrala v diagnózách na netu, až jsem narazila diskuzi o píštělích, začla jsem hledat v ráze na zadku dírky a ony tak fakt byly, byla jsem zděšena, líčila jsem to praktikovi, opět mi dal žádanku na chíru, tentokrát jsem šla do fakultní nemocnice, tam mi bylo sděleno sinus pilonidalis-2 pištělky (4 dírky) s abscesem.je vidět, že to roste díky nečinnosti a špatnému posouzení prvního chirurga, kdybych si sama neurčila diagnózu, tak mě posílají od čerta k ďáblu doteď.teď v únoru 2011 jsem před operací,vidím to jako jediné řešení,sice píštělka až tak nezlobí ale abscesy se tam tvoří a dírky přibývají

jana (Pá, 4. 2. 2011 - 21:02)

Můj syn (25) je 3 roky po operaci. Dělali mu to v Přerově a snad to bude OK. Dělali mu to nějakou technikou Boy. Chirurg, který ho operoval říkal, že s tím má osobní zkušenosti. Říkal, že mu celou píštěl vyberou a nezašijí. Líp to pak sroste a neopakuje se to. Zarůstalo mu to cca 4-5 měsícu. Ale zatím je to OK. Má několik kamarádů, kteří byli také na opeaci, ale bohužel většina z nich už absolvovala cca 3 operace další. Vždycky jim to zašili a píštěl se objevila znovu. Vůbec jsem netušila, že je toho tolik. Objevuje se to prý po 20 roku a většinou u kluků. (Ale od sousedů na tom byla i jejich dcera (18let). Tak vám držím pěstičky - ať vás zadek nebolí!!!

Marty (Pá, 4. 2. 2011 - 20:02)

Ahoj. Na kostrči se mi udělala dírka ze které vytékal hnis a občas i trochu krve. Nějakou dobu sem si toho moc nevšímal (několik měsíců, asi tak rok) ale pak mi to ze dne na den nateklo v listopadu 2010 a udělal se bolestivý puchýřek. Neváhal jsem a zašel jsem k doktorovi, i když mi to druhý den zase splasklo a přestalo bolet. Lékař chirurg určil diagnózu: sinus pilonidalis. 27.1. jsem byl v motolské nemocnici v Praze kde mi prý vyoperovali chuchvalec chlupů a ránu (asi 6cm) zašili. šance, že se to zahojí bez komplikací je prý 50:50. Dnes pár dní po operaci je jizva zatím klidná a vyžaduje být přelepená fáčem napuštěným do roztoku Betadine (dezinfekce). Prý se tam nesmí dostat infekce. Stehy budou ponechány ještě asi 12 dní. Otevřená rána by musela být, pokud se to špatně zahojilo. To bych musel asi rok marodit a chodit denně na převazy a kontroly...

Reklama

Přidat komentář