Reklama

píštěl

jo (Po, 17. 1. 2011 - 08:01)

mám píštěl mezi půlkami,...Jo, to je běžný postup, to právěže nesmí srůst!! Píštěl se prořízne a pak by se to mělo natahovat, aby to znovu nesrostlo.
Ono se to česem narovná (vyhladí)do ztracena.

Jan (Po, 17. 1. 2011 - 00:01)

mám píštěl mezi půlkami, za nějakou dobu s tim mám jít na operaci, ale prý mi to nezašijí, ale nechájíé srůst sama od sebe. je to běžný postup?

Alpik (Čt, 13. 1. 2011 - 10:01)

Stejná zkušenost jako Libor nademnou, ale já jsem ještě ve fázi čištění ...

Lenka (Ne, 2. 1. 2011 - 22:01)

Dobrý den,
udělala se mi bulka na kostrči, ale až na půlkami. Nic z ni neteče, je to prostě bulka pod kůží. Kůže je hladká, nezarudlá, prostě pod ní jen něco je. Je to píštěl nebo to může být něco jiného?
Většinou to nebolí, jen po dlouhodobém stání je to citlivé.

Jana2 (Pá, 19. 12. 2008 - 21:12)

Info pro Jana:

Na kontroly po operaci jsme nejprve jezdila i 2x v týdnu, pak jen 1 v týdnu a nakonec po 14 dnech. Hodně záleží na průběhu hojení. Jinak pokud by byl nějaký problém, mohla jsem přijet kdykoliv, naštěstí toho nebylo třeba. Píštěl jsem měla hodně rozšířenou, ale otevřená ráda se dobře zhojila. Důležité bylo časté sprchování rány bez použití mýdel apod., pomáhali i heřmánkové koupele. Lékař Vám určitě dá podrobné informace. Ohledně potřeb - jen jsem kupovala sterilní čtverce a to raději ty větší (ne 7,5x7,5 cm), projímadla a šaratici. Tu jsem pila doslova na litry. Po operaci jsem musela dodržovat 14 dní jen tekutou či kašovitou stravu a hlavně zajistit i doslova tekuté vyprazdňování. Opravdu jsem z toho měla strach, na internetu jsem četla jen samé hororové příběhy. Proto se ráda podělím se svou zkušeností. Skutečně jsem to čekala mnohem horší. Přeji, ať operace dobře dopadne, rychlé hojení bez komplikací :o)'

Mišo (Po, 8. 12. 2008 - 21:12)

Ja mam tiež nejake tie skúsenosti so Sinusom Pilonidalis. Trvalo to asi tri roky kým som sa osmelil a zašiel za svojim lekárom. Ten mi odporúčal chirurgický zákrok, vraj sa to ináč nedá riešiť. Musím povedať že mi nebolo všetko jedno. Moj sínus mal asi takýto priebeh: nad konečníkom som mal malý vačok asi 1x1 cm s kanálikom ústiacim blízko konečníka. Vyšetrením na chirurgickej ambulancii sa zistilo, že vo vačku sú vlasy a hnis, ktorý mi následne odstránili a vydrenovali. Musim povedat, že som z ambulancie vyšiel bledý ako stena. Hrozna bolesť. Avšak kým so sa osmelil ist k lekarovi tak to bolo stale dookola - vytekanie hnisu, čírej tekutiny a nasledne krvi - hrôza. Chodiť som poriadne nemohol. No a ked mi ambulantne odstranili hnis atď. tak som bol objednany na operaciu, že sa to ináč nedá liečiť. Tak som si ?ahol pod nôž a po hodine to bolo komplet vonku. V nemocnici som stravil asi tyždeň a odvtedy s tým mam pokoj. síce mi ostala mala jazvička, ale ta nie je až tak vidite?ná. Je tomu už rok a musim povedať že som nadmieru spokojný. Pevne verím že sa mi to nevráti.
Moj e-mail: goodboy19"azet.sk'

Jan (Út, 25. 11. 2008 - 08:11)

Také mě čeká operace píštěle a dofám, že proběhne vše v pořádku a budu moci, tak jako vy, optimisticky odpovídat těm, které tato nepříjemná operace čeká. Mám však dotaz: Je vhodné zakoupit nějaké speciální gázy na ošetřování rány? Je nutné kupovat antibakteriální hygienické prostředky (mýdlo apod.)Je vůbec možné alespoň provizorně chodit bezprostředně po operačním zákroku? Jak časté jsou po propuštění z nemocnice návštěvy odborného lékaře (dotaz je směřován z důvodu dojezdu k ošetřujícímu lékaři). Děkuji za odpovědi.'

Jan (Út, 25. 11. 2008 - 08:11)

Také mě čeká operace píštěle, chci se zeptat těch, kteří mají tuto operaci za sebou, zda je nutné zakoupit nějaké speciální gázy na přelepení rány a zda je lepší zakoupit i antibakteriální hygienické potřeby (mýdlo apod.)Je vůbec možné s otevřenou ránou alespoň provizórně chodit? Jak časté jsou návštěvy lékaře bezprostředně po propuštění z nemocnice (dotaz je směřován kvůli dopravování se k ošetření). Děkuji za odpovědi a doufám, že i já pak budu moci poradit ostatním, které tato nepříjemná operace čeká, a to tak jak píšete vy, tedy optimisticky.'

sidoil (Út, 25. 11. 2008 - 07:11)

Byl jsem nedávno operován také na píštěl u konečníku. Musím říct, že to není až zas tak zlé, čekal jsem zákroky mnohem horší. Vyšetření a doléčení sice bylo trochu bolestivé ale jsou i horší:). Po operaci jsem jel už po 3 dnech domů a stačilo už jen časté sprchování. Rána se zacelila s drobnými defekty, neboť se mě už píštěl rozvětvovala. Po dalších týdnech to bylo už jen lepší a lepší. Po měsíci neschopnosti jsem opět normálně, bez nějakých bolestí a výtoků, svědění atd atd mohl jít dopráce a normáně žít. Osobně pokud by se to vrátilo, tak jdu okamžitě k lékaři!!! Tady není vzhledem k tomu že to má tendenci se rozvětvit na co čekat. Potom to je jen a jen komplikovanější.'

Monika (Po, 24. 11. 2008 - 22:11)

Moc děkuji Standovi za uklidnění, neboť katastrofické verze léčení, které jsem měli k dispozici, nebyly nic moc. Doufám, že vše proběhne stejně tak bez problémů jako u Vás ( 6 týdnů oproti 4 měsícům se dá vydržet i o vánočních svátcích vydržet).'

Standa (Ne, 23. 11. 2008 - 00:11)

Další info zde: http://www.pilonidal.org'

Standa (So, 22. 11. 2008 - 23:11)

Ještě snad něco: aby se Sinus Pilonidalis nevrátil, doporučuje se laserem nechat odstranit chlupy z oblasti srůstu půlek hýždí. Běžné vyholování nepomáhá, neboť neodstraňuje kořeny a chlupy po něm rostou tvrdší, což riziko recidivy zvyšuje.'

Standa (So, 22. 11. 2008 - 21:11)

Sinus Pilonidalis jsem měl v 17 letech. Byl jsem tou dobou na praxi v Rakousku a operovali mě tedy v rakouském Hornu. Týden po zákroku jsem zůstal v hospitalizaci. Lékaři ponechali ránu po vyjmuti cysty otevřenou a každodenně ji čistili.
Po propuštění do domácího ošetřování jsem 14 dnů vykonával pravidelné sedací koupele v heřmánkovém roztoku. Poté jsem se vrátil do práce, ale každý den ráno jsem navštěvoval lékaře, který mi ránu čistil, a to až do úplného zahojení (od operace cca. 6 týdnů).'

Návštěvník (St, 19. 11. 2008 - 14:11)

Vážená paní doktorko, vážený pane doktore, můj syn má být začátkem prosince operován, neboť má Sinus Pilonidalis. Chci se zeptat jak dlouhá je asi rekonvalescence a jakým způsobem se rána ošetřuje bezprostředně po propuštění z nemocnice. Zda je nutné nějakým způsobem přizpůsobit například lůžko, aby netrpěla páteř, neboť z dostupných informací pouze vím, že pacient musí ležet na břiše a je zřejmé, že několik týdnu opravdu nevydrží spát aniž by zvedl hlavu. Mnohokrát Vám děkuji za odpověď. Monika'

Návštěvník (Út, 18. 11. 2008 - 21:11)

Lucinko tady nečekej odbornou pomoc, prosím zajdi k svemu gastroenterologovi,tady je to vseobecna diskuze a neni to tu o odborne pomoci,krece jsou predzvest mozneho relapsu'

lucka (Út, 18. 11. 2008 - 21:11)

pani doktorko mam crohnovu chorobu a strasne krece uz ji mam 1.a pul roku co mam delat

Jirka (St, 29. 10. 2008 - 16:10)

Osobně doporučuji zkusit FN MOtol v Praze, jelikož tento problém mě trápil také, a zde mi ho odstranili.'

Jana2 (Čt, 9. 10. 2008 - 22:10)

Byla jsem také v Sanatoriu sv. Anny v Praze, jinak "můj příběh s píštělí" je již popsán v předchozích příspěvcích.'

Josef (St, 24. 9. 2008 - 19:09)

Když už máte píštěl jako důsledek předchozího abscesu, jediný způsob jak se jí zbavit, je nechat ji chirurgicky odstranit. Píštěl se sama nezahojí ať děláte co děláte, obtíže se možná dočasně trochu zmírní, ale píštěle se nezbavíte a stejně se budete dál trápit. Já jsem se trápil s píštělí tři měsíce, pak jsem šel do Sanatoria sv. Anny v Praze, kde mi píštěl odstranili dokonce ambulantně, bez narkózy pouze s lokální anestezií a za 15 minut po operaci jsem šel domů. Teď jsem měsíc po operaci a vše se zdá zatím O.K., ale nechci to zakřiknout. Ne každou píštěl jde ale odoperovat bez narkózy, záleží na tom kudy píštěl vede. V každém případě ale stojí za to jít na specializované pracoviště, kde mají s léčením píštělí zkušenosti.'

martina (Út, 16. 9. 2008 - 19:09)

Ahoj,tak koukám,že v tom nejsem sama.Už jsem byla na operaci s píštělí 3x.Nyní se mi udělala další,mezi půlkami mám bouli jako golfový míček,vytéká hnis s krví,bez vložky se neobejdu(asi napíšu román můj život s vložkou),nemůžu pořádně sedět při chůzi to taky bolí.V jaké nemocnici mě toho zbaví???????????????????????!!!!!!!dííííky'

Reklama

Přidat komentář