Reklama

píštěl

Marcela (Pá, 30. 11. 2007 - 08:11)

Já jsem se narodila s píštělem v místě, kde končí krk a začíná hrudník. Celá léta mi to žádný doktor neuměl vysvětlit, proč to je. Až při hodinách biologie na gymnáziu se mi věc vyjasnila: šlo o vývojovou vadu '

Iveta (Čt, 29. 11. 2007 - 21:11)

Dobrý den,tak jsem právě zjistila,že nejsem jediná,kdo má tento problém.V neschponosti jsem od června letošního roku.Mám po operaci píštěle,proběhla v říjnu,ale od té doby je to pořád dokola.Antibiotika,kontroly,čištění-zahojení..Nevím kdy to skončí,je to nepříjemné.Operaci jsem prodělala pod celkovou narkozou a kdybych věděla,že to pomůže.klidně jdu znova..'

Kamila (St, 28. 11. 2007 - 20:11)

Dobry den,cekam na operaci pistele u konecniku. Doktor mi sdelil, ze pokud pistel neni hluboko, tak mi ji prerizne napul a necha se zahojit. Pokud ale bude hloubeji, tak mi narusi sval a pak ze se to bude resit. Jeste ale cekam na scan, ktery ukaze jak hluboko je.Mohl by mi nekdo naspat zkusenosti s timto problemem, popr. elastickou ligaturu, jak dlouho je nasazena a pobyt v nemocnici.A jeslti je toto reseni bolestive. Predem dekuji za kazdou radu.

PÍŠTĚL (St, 31. 10. 2007 - 16:10)

Dobrý den jsem po operaci abscesu třetí den již po druhé v životě.
Na kontrole mi byl vyndán trubicový dren.Od té doby mi hnis vytéká, ale mám zvýšené teploty a stále tvrdé místo nad rozříznutém místě.Když mě propouštěli z nemocnice po výkonu, řekl mi lékař aby jsem přišla při potížích a hlavně teplotách.
Dnes mi jiný lékař řekl, že teploty jsou normální.Navíc řekl sestřičce, že mám píštěl.Mám počkat až mi teplota ustoupí, nebo to může být něco varujícího.
Někdy má člověk pocit,že u lékaře otravuje.
Děkuji mockrát za odpověď.'

Návštěvník (Pá, 14. 9. 2007 - 18:09)

Dobrý den, mám čerstvou zkušenost s píštělí, která mě trápila několik měsíců. Mohu doporučit pročišťování organismu čajem ze směsi řebříčku, kopřivy a měsíčku lékařského. Pila jsem ho asi 1,5 litru denně 6 týdnů. Asi deset posledních dní jsem užívala třikrát denně "švédské kapky" -nejprve jednu čajovou lžičku 3x denně, po pěti dnech 2 čajové lžičky 3x denně, vždy půl hodiny před a po jídle. Kapky je nutno ředit v bylinkovém čaji (jednu čajovou lžičku ředit v 1 dcl čaje). Dále jsem přikládala obklady ze švédských kapek během dne i na noc (na vatu nakapat kapky, kůži potřít měsíčkovou mastí, přiložit vatu s kapkami, mikrotenový sáček a zabalit suchým ručníkem - popis postupu je podle knihy Maria Treben - Zdraví z boží lékárny). Po této kúře píštěl vypadla sama, ale vzhledem k tomu, že jsem celou dobu jenom tušila, že jde o píštěl, už bych si celou situaci nechtěla zopakovat. Přeji hodně úspěchů v léčbě. Domnívám se, že základ léčby je v pročištění organismu.'

katka (Čt, 6. 9. 2007 - 11:09)

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli může vzniknout píštěl v pupku, mám už delší dobu výtok z pupku je to jen takového něco vlhkého v pupku a mírně zapáchá objevuje se jen někdy. Třeba i měsíc ne. Může to být píštěl, nic mě nabolí, krev mám v pořádku.'

Blanka (Po, 3. 9. 2007 - 19:09)

Dobry den,nerada bych vas strasila,ale muj syn mel stejny problem.Byl na operaci pred rokem,na jare znovu.protoze se rana nehojila a nyni mu ze stejneho duvodu hrozi treti operace.Jsme s toho zoufali a rada bych kdyby nekdo poradil jak na pooperacni pistele?

Hanka (St, 11. 7. 2007 - 20:07)

Co se týče Wobenzymu, mně osobně moc pomohl, ne tedy na píštěle.Doporučil mi ho můj lékař a i když investice to tedy není opravdu malá,takto vynaložených peněz nelituji...'

PEPKA (St, 11. 7. 2007 - 18:07)

se synem docházím na chirurgii a máme docela dobrého doktora a taky jsem se na wobenzym dotazovala,protože jak asi víte investice do léčby neni malá a lékař nám řekl,že vzhledem k investici at nečekáme zázraky,ale my tedy léčíme pooperační stav,přijdemi,že u toho wobenzymu je hodně reklami a hodně peněz'

Pavel (St, 11. 7. 2007 - 16:07)

Prosím Vás, osvědčil se Vám někomu u léčby píštěle Wobenzym? Za odpověď děkuji.'

PEPKA (Út, 10. 7. 2007 - 16:07)

muj syn se po neuspěšném vyhojování a drenování v květnu podstoupil operativní zákrok,bohužel z nedostatku volného termínu operace se operovalo v zánětu ,do dnes se mu jizva nezahojila je pořád otevřená ob den převazuji doma.V nemocnici to berou jako banalitu řekli za 14dní v pohodě bohužel jak je vidět neni to pravda a to mu to hned po operaci opět drenovali ,když jsme šli na kontrolu na chíru.tak mu to otvírali je mu 18a odcházel se slzami v očích jaká to byla bolest.Má kamaráda a ten to má odoperovaný a dělá se mu to dál na kostrči a pak za uchem.'

Pavel (Út, 10. 7. 2007 - 16:07)

Operaci jsem podstoupil před 7.lety. V nemocnici jsem ležel měsíc, protože zkoušeli novou metodu, která by zamezila recidivě. Výsledek je, že píštele mám pořád!!! Takže hledám nějaké jiné řešení než operaci.'

striptérka (St, 6. 6. 2007 - 16:06)

no, tak tuhle operaci jsem podstoupila v únoru. byla jsem měsíc v pracovní neschopnosti, v podstatě na konci března už to bylo v porhodě. jizvu mám teda notně dlouhou...tak 10-15 cm...ale neni vidět běžně, tak co....jinak já měla předtím asi tak 11 abscesů, proto jsme přistoupili k celému vyjmutí toho systému a teď už jenom čekaám na to, jestli se to třeba nevrátí...což neni nikdy 100%, že...ale snad dobrý'

stařík (Po, 23. 4. 2007 - 14:04)

Nemám odoperováno. Pištěle se vytvořily v kožním záhybu (mezi "půlkama") na kostrči - nejdříve malá (asi jako u tebe), vždy vytekl hnis jak napjatá kůže časem praskla, později byly i větší a jednou i velká asi jako polovina tenisáku. Nedalo se ani ležet. A toho hnisu, hrůza. Vše vzniklo jako zánět z "napíchaných" chlupů pod kůži a jejich zapouzdření. Vždy po výtoku z toho otvoru dále vytíkalo trocha hnisu (asi měsíc), později smíšený s takovou čirou tekutinou. Nechirurgická léčba spočívala v pravidelné hygieně časem i několikrát denně - místo se snadno potí a chlupy se lehce přirozeně uvolňují. Vše se potom zklidnilo aby se to po delším období znovu objevilo. V místě těch mých jsou také dírky, ale nyní již jen malé a velmi mělké. Mám pocit, že operativně, pokud máš k tvorbě sklony, ti pomohou právě s tou aktuální, nikoliv napořád, recidiva je u značné části postižené populace. Doporučiji zadat přes internet - zjistíš spoustu podrobností. O abscesech na hýždích nevím nic.'

Peta (Po, 23. 4. 2007 - 13:04)

Starik: A kdypak jste si to nechal vyoperovat??Mam stejny problem,je mi 20 let na kostrci mam jakousi dirku z ktere obcas vytece trocha hnisu,nicmene se mi presne s takrka rocnim intervalem tvori abcesy na hyzdich,spise v dolni casti,je to hruza,neskutecna bolest...Rozhodla jsem se jit na operaci,jen bych potrebovala zjistit nejaka doporuceni...dekuji moc!

stařík (Po, 23. 4. 2007 - 07:04)

Trpěl jsem na ně od 20 do 32. V té době jsem se bál jít k lékaři. Opakovaně, asi s ročním intervalem se mi dělaly na kostrči - někda ve stejném místě, jindy o centimetr nad. Postupně, se změnou polohy směrem výše, se přestaly tvořit. Byl to horor.'

Lábus (Pá, 20. 4. 2007 - 16:04)

Já můžu z vlastní zkušenosti poradit s odstraněním píštěle bez operace, nicméně ta se mi o pár cm opodál po jednom roce zase objevila...
Původně to začalo abscesem, který se mi u konečníku vytvořil a za dva dny se pořádně zvětšil. Nechal jsem si ho na chirurgii rozříznout a myslel si, že bude pokoj. Rána se však ne a ne zacelit...po měsíci jsem navštívil jiného lékaře, který mi oznámil, že jde o píštěl, současně mi sdělil, že píštěl může být vedlejším příznakem Crohnovy choroby...absolvoval jsem kompletní krevní testy, vyšetření tlustého a tenkého střeva, fistulografii, ultrazvuk...Crohnova nemoc nebyla potvrzena a lekář mi předepsal 2-týdenní užívání Normixu a následné 4-týdenní užívání Entizolu...světě div se - píštěl se zacelila!!!
Radost však byla předčasná a já s hrůzou asi po roce objevil na jiném místě poblíž konečníku píštěl novou. Hned jsem zamířil k lékaři a zopakoval předchozí léčebnou kůru, píštěl bohužel nezmizela! Jelikož se ani tentokrát Crohnova nemoc nepotvrdila, lékař mi doporučil chirurgické řešení (elastickou ligaturu - viz. příspěvek od Tomáše)-tento zákrok mi provedli právě před třemi dny a já nyní jen doufám, že píštěl zmizí.....když ne na pořád, tak aspoň na pár let!!!'

Ludmila (Po, 9. 4. 2007 - 19:04)

prosím o pomoc,jak se zbavit píštěle bez operace,mám po 2 operacich abscesu u konečníku a po té druhé zůstala píštěl,ale jak jsem četla i po operaci píštěle se to vrací tak jak si pomoci bez ,teče mi to a teď mám problém,že jsem často opruzená,jsem před důchodem a mám z operace strach,když to není jisté,díky'

Tomas (So, 17. 3. 2007 - 22:03)

Dobry den,
nejsem sice doktor, ale operaci pistele jsem uz podtoupil. Jednou mi absces 'vypustili' za pomoci drenu ale jaksi nebylo vyhrano. Tak jsem musel jit podruhe ne elastickou ligaturu, ktera opetovne vytvorenou pistel prorezavala zevnitr diky neustalemu dotahovani az po par dnech sama vypadla. Dneska je to dobre, ale vyvorila se mi dalsi jen asi o 5 cm vedle te puvodni, alespon ze to neni hned velde konecniku jak predtim. Jinak obe operace nebzli ay yas tak hrozne, po te prvni to trosku bolelo, ale ve srovnani s drivejsim stavem nulove a ta druha bezva, takrka bez bolesti

Ada (Čt, 15. 3. 2007 - 18:03)

Dobrý den, před rokem mi zjistili ult.kolitidu, po půl roce se mi objevila píštěl u konečníku. Je to velmi nepříjemné, operaci nechci podstoupit. Stále jsem v pracovní neschopnosti. Lékaři dokonce mluví o invalidním důchodu. Je mi 43let. Chodíte do práce? nebo vám vystavili invalidní důchod? Píštěl mě velmi omezuje a nevím, zda se mám nechat uschopnit a ,,zkusit jít pracovat. Zhorší se má nemoc?'

Reklama

Přidat komentář