Reklama

Skořice a máta udržuje bdělost řidičů

Zapomeňte na kávu, řidiče prý udrží bdělé při dlouhých přesunech pravidelné čichání skořice a máty. Podle vědců z amerického státu Západní Virginie zvyšují vůně z těchto pochutin rychlost reakcí, snižují únavu a působí i proti úzkosti a frustraci za volantem.

Když je řidič pohotovější, snižuje se riziko nehody. Pokud není tolik frustrovaný, klesá pravděpodobnost, že ze vzteku vyvede nějakou hloupost, řekl agentuře Reuters Bryan Raudenbush z Jezuitské univerzity ve Wheelingu.

Výzkum navazuje na předchozí studii z atletického prostředí, která prokázala, že máta a skořice stimulují nervový systém. Zlepšují tak motivaci a výkon, rychlost reakcí a snižují únavu sportovců.

Test účinků skořice a máty na řidiče prokázal stejné vlastnosti. "I když jsme použili vůně, naše minulé výzkumy nasvědčují tomu, že účinné je také cucání mentolových pastilek nebo žvýkání," uvedl Raudenbush.

Zdroj: ČTK

Reklama

Reklama

Komentáře

valerianka11 (Pá, 8. 12. 2006 - 23:12)
zajimalo by me,jestli je mata i skorice i dobry stimulant napr.pred cvicenim a jestli nepatri mezi budive aminy,protoze ty jsou skodlive?
Lenka (St, 16. 12. 2020 - 17:12)
A podporují máta a skořice obecně funkci mozku? Nebo doporučili byste mi něco na lepší soustředěnost?
Lenka (St, 16. 12. 2020 - 17:12)
A podporují máta a skořice obecně funkci mozku? Nebo doporučili byste mi něco na lepší soustředěnost?
Pavel (Čt, 17. 12. 2020 - 06:12)
Opět příprava na reklamu v podobě "zkušeností", kdy se najde druhá smyšlená osoba, která ochotně doporučí nějaký pochybný eshop... Mor dnešních diskuzí.
Reklama