Reklama

píštěl

pavel (St, 2. 9. 2009 - 13:09)

Ahoj,
pkud je jen menší tak bych na operaci nešel. Doktoři umí jen řezat ale problém je v tom že píštěl má tendenci se vracet. Doporučuji se spíš zaměřit na koupele v heřmánku a probiotyka, zdravý jidelniček a zamyslet se co a jak nejlépe posilovat svoji imunitu. koneckonců imunita si s něčím neporadila a tam je chyba.'

stará píšťala (St, 2. 9. 2009 - 12:09)

Přidám fungující radu,přikládejte na abces spařenou půlku cibule a snažte se jí tam udržet co nejdéle,ideálně pres noc. Opakujte dokud abc. nevytáhne. Vyšlo mi to několikrát, bohužel se to vrací tak po dvou letech. Každý rok bez operace dobrý, protože se to vrací i po ní.'

Pepa (Út, 1. 9. 2009 - 22:09)

Pozítří jdu na operaci s píštělem. Je mi 17. Nikdo mi neřekl nic podrobnějšího co se píštělu týče. Jen to že to mám po tátovi a že v nemocnici budu 14dní. Myslel jsem že to prostě vyříznou zašijou a holá domů. ale netuším co jsou to Dreny, táta říkal že nějakej hnis, ale kvůli tomu snad jdu na tu operaci aby mi vyřízli píštěl což bych už ten hnis neměl mít ne?'

Market (Ne, 30. 8. 2009 - 18:08)

Dobrý den. Děkuju Vám všem, že se dělíte o informace, hodně jsem se zde dozvěděla. Tento problém se bohužel netýká mně, ale mého sedmiletého syna.Absces u konečníku se mu vytvořil, když měl 5 měsíců, te??d už je z toho píštěl. Už jsme byli na dětské chirurgii domluveni na operaci, ale primář na poslední chvíli zaváhal, že by možná bylo lepší počkat až bude starší. No a te??d, když čtu, co všechno je třeba vytrpět a projít, tak mu děkuju. Už dokonce to nabírání není tak moc bolestivé jak kdysi a méně časté, vždy po vytečení hnisu se mu to znovu zatáhne a je zas klid. Tak se jen modlím, a??t se to nezhorší a??t s tím může ještě nějakou dobu žít. Aby byl už dost starý na to, aby mohl pochopit, že je to třeba vytrpět, aby mu mlékaři pomohli.
Všem přeji rychlé hojení po operacích a nikdy návrat.
Obdivuju Vás a děkuju, za Váš optimizmus. Doufám, že budete psát dál, hlavně povzbudivé zprávy.'

Tom (Út, 25. 8. 2009 - 12:08)

Včera jsem se ptal v nemocnici na to moře,minule jsem zapomněl:)Doktor řekl že určitě ne ale to jsme se bavili o tom když už to je rozřízlé jako to mám já,že prý ta slaná voda přeje bakteriím či co takže by mi to začlo mokvat'

jennyL (So, 15. 8. 2009 - 20:08)

díky moc Tome za odpověď, oni mu to právě ještě neřezali, tak proto se ptám, zatím to léčí protizánětlivými čípky. Jeden doktor řekl, že moře ne a druhý zase doporučuje, tak nevím....'

mahu (So, 15. 8. 2009 - 17:08)

v nemocnici mi na zahojení dávali višňák,smrdí,ale pomáhá.'

mahu (So, 15. 8. 2009 - 16:08)

Před 25lety mi lékaři našli píštěl na kostrči.Nejdříve jsem šla pouze na ambulantní zákrok,rozřízly po lokálním umrtvení(hrozný puch).Absces jako blázen,marodila jsem s tím 14 dní.Po 5 letech jsem se operaci nevyhla.Původně jsem měla být tak týden v nemocnici a týden doma.V nemocnici jsem pak ztvrdla přes měsíc,byla na dvou operacích a rekonvalescence 14 dní.Čím dřív,tím líp.Vidět je jen malý otvor,kterým se čistí to co je uvnitř.Já měla dosti velké ložisko u kostrče,poslední dny před operací jsem nemohla sedět,ležet,stát,no hrůza.Tak kdo má podezření,ať zbytečně neotálí.'

Tom (So, 15. 8. 2009 - 10:08)

Hm,moře,to fakt nevim nejsem si jistej co ta slaná voda a otevřená rána. Jsem letos chtěl k moři ale asi nic,no ale docela by mě to zajímalo tak se v pondělí zeptám doktora...'

jennyL (Pá, 14. 8. 2009 - 21:08)

a co moře? může uškodit?'

Tom (Pá, 14. 8. 2009 - 17:08)

Tak když si nejsi jistá tak to asi nemáš to co já,to bysis byla sakra jistá:)Jestli je to otevřená rána tak to riziko tam asi je že se tam něco dostane.S tim co mám já bych do bazénu nelezl...'

A. (Pá, 14. 8. 2009 - 15:08)

nejsem si jistá, ale nejspíš mám něco podobného, může tomu něco uškodit když půjdu do bazénu?
(bojím se, aby se dovnitř nezanesla nějaká infekce)'

Jana3 (Pá, 7. 8. 2009 - 11:08)

pro Toma....i já kvičela :)...... Také se mějte krásně a přeji brzské uzdravení J3'

Tom (Pá, 7. 8. 2009 - 10:08)

Jano díky za Vaše zkušenosti.Je to zase o něco lepší,bych řekl.Začal jsem to umývat častěji,určitě to ničemu neuškodilo no ale to roztažení tý rány a výplach sprchou to je záživný:)občas u toho kvičím:)Mějte se krásně, užívejte si léta a přeji hlavně to ZDRAVÍ...'

Jana3 (Út, 4. 8. 2009 - 10:08)

Pro Toma.... oplachovala jsem to snad každou půlhodinku. Trávila jsem život v koupelně a pořád oplachovala a oplachovala a oplachovala a když jsem nebyla ve sprše seděla jsem v heřmánku. Ránu jsem vždy prsty rozevřela a proudem vody sprchovala. Opravdu, čím víc tím líp :-). Doktor byl nadšný jak se to krásně hojí a rána se bez problémů zavírá..... Přeji úspěšnou léčbu a není to tak hrozné i když malinko nepříjemné. Horší je to, že to člověku otravuje život. Pokud se to dobře vyřízne tak je vše zažehnáno. Já měla díru jako pomeranč a pěkně hluboko. Dr. nevěřil vlastním očím .... ajsem fit, ale hlavně optimismus a žádné fňukání. To nezabírá :-).... V Sanatoriu u Sv. Anny je špičkovej pan doktor i když má občas svoje mouchy, ale kdo je dneska nemá?? Je fajn a všem jen DOPORUČUJI ale hlavně přeji ZDRAVÍČKO:-)'

Jana3 (Út, 4. 8. 2009 - 09:08)

Tome, oplachovala jsem to snad každých 30 minut a to opravdu. Žila jsem v koupelně, ale zabralo to. Ránu jsem vždy prsty rozevřela a proudem vody jsem jí vyplachovala a vyplachovala a vyplachovala :-)... doktor byl nadšený, že se to krásně hojí bez kompikací.A když jsem nevyplachovala seděla jsem v heřmánku :-), Chce to opravdu pořád oplachovat třeba každou hodinu... funguje to......Přeji úspěšnou léčbu Jana'

Tom (St, 29. 7. 2009 - 16:07)

Jano,jak často jste to sprchovala?Doktoři se na tom nějak nemohou shodnout,někteří říkají tak dvakrát denně jiní třeba i desetkrát,tak nevim...'

Tom (St, 29. 7. 2009 - 16:07)

Jano 3 děkuji za dávku optimismu a za své zkušenosti:)Budu doufat že to také klapne už napoprvé...'

M. (St, 29. 7. 2009 - 11:07)

Alčo,rada nad zlato,opravdu.Jen před 12ti lety byly jiné postupy,než dnes.Dnes je medicína trochu dál než kdysi,jako zdr.sestra bys to měla vědět.
U píštělí jde o to,aby se celá píštěl vyřízla dobře!!Je to o doktorovi a o tom jak moc se snažíme aby se to dobře hojilo,čili dobrá hygiena,klid.....'

Alča (St, 29. 7. 2009 - 02:07)

Lidičky,nechci vám kazit naděje,ale na op.odstranění píštěle jsem byla před 12-ti lety a dopadlo to hrozně.z píštěle o velik.1cm mi udělali řez přes 12cm,celá rána se mi rozpadla,načež mi doktor říkal,že si to mám jen umývat mýdlem a čtverce mi po měsíci odmítal dále předepisovat.píštěle se mi rozšířily do třísel,takže už se přebaluju jako mimino.proplachovala jsem peroxidem,antibiotiky,zkoušela všechno možné i nemožné,ale posledních 5 let už čekám jen na to,kdy mi uříznou celou nohu v kyčli i s půlkou zadku,abych měla klid.Jsem zdravotní sestra a doktoři na mě stejně ser... tak vám držím palce,můžu děkovat bohu,že má tolerantního přítele.radím vám jen to,že pokud vás to nějak moc neobtěžuje a ta dirka není moc velká,radši k doktorovi nechoďte,nebo vám to zprasí jako mně.Alča'

Reklama

Přidat komentář