Reklama

píštěl

Jana3 (Út, 28. 7. 2009 - 19:07)

Pro Toma, jsem po operaci 5 měsíců a rána je ok. Také jsem to měla otevřené a prožila jsem 2 měsíce v koupelně. Chce to sprchovat a sprchovat. Ale pokud se píštěl nevyřízne celá tak prý recidivuje. Já snad měla kliku a vše je zažehnáno. Píštěl je uzavřená jen občas cítím ranku, protože jsem tam měla díru jak na pomeranč. Podle mne žádné vitamíny ani bylinky nepomůžou,ale pomůže jedině opravdu machr doktor, který celou píštěl odoperuje a odstraní. Přeju hodně trpělivosti a nezoufejte. Mě to trvalo od října než se vše povedlo...hodně zdravíčka Jana3'

Tom (Čt, 23. 7. 2009 - 16:07)

ach jo... mně to taky pořád teče tak alespoň vím co mě čeká:( Zítra jdu na kontrolu tak se na to zeptám,pokud tam bude někdo normální.Bohužel posledně tam byl arogantní blb... Chodím na kontroly do nemocnice a pokaždé je tam někdo jiný,co doktor to jiný názor.Kdy jdeš k tomu doktorovi?dej mi prosím vědět co ti řekl. Rozhodně bych to chtěl řešit a né si pořád něčim vycpávat zadek.'

Eva (St, 22. 7. 2009 - 18:07)

Jsem ze Zlína, takže tady. Už se mi stalo, že to zarostlo, ale udělala se mi tam bublina, hromadilo se to pod kůží, tak jsem si to musela propíchnout, a byl pokoj. Už jsem se objednala k jinému lékaři, tak uvidím, co mi řekne, ale asi vím, že to budu muset podstoupit znovu. Teď alespoň vím, co mě čeká, takže je to v pohodě, jen aby se to už nevrátilo.'

Tom (St, 22. 7. 2009 - 12:07)

A nějaké vysvětlení proč to pořád teče ti asi nedali?Mně to teče také,ale nemám to ještě úplně srostlé...Docela by mě zajímalo,jestli když to zaroste a ono to nebude mít kudy vytékat tak jestli se znovu udělá absces...Kde tě léčili?'

Eva (Út, 21. 7. 2009 - 22:07)

Musela jsem si koupit lékařské rukavice, a normálně prstem si "šťourat" v tom otvoru, který mi udělali, aby to prý vytékalo ven, je to nechutné, a to minimálně těch 4-6 týdnů. Teď už to zarostlo, ale malinká dírka tam zůstala, a vytéká to stejně. Už mě to nebaví.'

Tom (Út, 21. 7. 2009 - 13:07)

Evo,jak to doma čistíš?No o tom sanatoriu jsem také přemýšlel,ale pak jsem našel na stránkách znamylekar.cz názory na toho pana doktra Jungwirtha(snad se to tak píše) a moc mě to nepřesvědčilo...'

Eva (Po, 20. 7. 2009 - 09:07)

Doktor mi řekl, že to musím nechat alespoň 6 týdnů otevřené, musela jsem si to doma čistit sama, je to nepříjemné, mám to totiž ne na povrchu, ale v hloubce v tkáni. Známá měla to samé, a stejně musela jít na zákrok znovu, protože se jí to obnovilo. Zkusila bych se objednat v sanatorium u Sv. Anny, zatím jsou na to dobré ohlasy, tady u nás nějak nemají o pacienty asi moc zájem. Nejsem vůbec spokojená s jejich přístupem.'

Tom (Ne, 19. 7. 2009 - 15:07)

Dobrý den Evo!Znamená to tada že ani po 3 měsících se Vám ta rána nazahojila?Po operaci jsem měsíc a půl a také mi stále z toho něco teče...'

Eva (Ne, 19. 7. 2009 - 09:07)

Byla jsem také na operaci-abscesu u konečníku před 3 měsíci, a neustále mi vytéká hnis, i když jen opravdu malinko, spíš po kapkách. Je to nepříjemné, sice to nebolí, ale nevím jak se toho zbavit. O Wobenzymu jsem slyšela, a také o GASTROPHAEINu. Asi to vyzkouším. Pokud máte někdo podobné zkušenosti, napište.'

Tom (Čt, 25. 6. 2009 - 13:06)

Ještě jsem se chtěl zeptat jestli jste při rekonvalescenci drželi dietu..?'

Tom (Čt, 25. 6. 2009 - 12:06)

Dobrý den. Byl jsem na operaci,měl jsem absces u konečníku + píštěl,je to už tři týdny a pořád mi z té řezné rán teče hnis,chodím 3x týdně na čištění. Prosím Vás o nějaké rady popř. zkušenosti. Zkoušel jste někdo Wobenzym?'

servác (St, 20. 5. 2009 - 01:05)

můžu se tě zeptat čím to holíš? přece jenom je to špatně dostupné místo které nemá rovné plochy. a nesvědí to potom když ty chlupy trošku odrostou? to musíš holit častěji než jednou měsičně.'

JANA (Pá, 1. 5. 2009 - 17:05)

ja mam to same muze to byt pistel?a co je to pistel v pupku?dekuji

Vopat 27 (Pá, 24. 4. 2009 - 13:04)

Zdravim všechny, sinus pilonidalis aneb píštěl jsem si užil taky, trápilo mě to asi tak 10 let. Někdy kolem 14-15 roku, jsem na zadku cca 5 cm od konečníku cítil bolest a nevěděl jsem co to je. Vždycky to nějaký ten čas pobolívalo, pak to zase dalo na chvíli pokoj a tak to nějaký ten čas šlo. po nějakých 7mi letech, se mi píštěl zřejmě zanítil a když jsem už nemohl skoro ani chodit, šel jsem na chirurgii a tam jsem se vlastně dozvěděl o co jde. Píštěl mi rozřízli, hnis vyčistili a za půl hoďky bylo po bolesti. Ale těch 5 minut u chirurga stálo teda zato. Hrozná tupá bolest. Protože to přestalo bolet, tak jsem tomu už nějak nevěnoval pozornost, a za půl roku jsem toto absolvoval znovu, protože to opět nateklo. Po-té jsem již neváhal a okamžitě se objednal na operaci exisi sinu pilonidálního. Operace proběhla docela v pohodě, ikdyž pooperační bolesti byly hustý. Po nějakých 2 týdnech se to uklidnilo a po 2 měsících zahojilo. Od tý doby, na radu jednoho doktora si postižený místo holím, tak 1x za měsíc a mám od tý doby pokoj. Po operaci jsem 2 roky a zatím nic, tak doufám, že se to už nevrátí. Ale četl jsem i články, kde lidi tvrdí, že si jim to vrátilo po pěti letech, a že na operaci byli již 3x a pokaždé se jim to vrátilo. Prostě tuto "nemoc" nám byl čert dlužen. Je nutné místo holit a udržovat častou hygienu. V.'

Jana3 (Po, 20. 4. 2009 - 20:04)

Pro Krutopřísňáka od beden.Bohužel není píštěl jako píštěl. Píštělí je několik a ty jsi měl to štěstí,že jsi operaci nemusel podstupovat. Já bohužel ano jinak by se to nedalo vyléčit, protože byla dost hluboko. A mě právě doktor pomohl a jsem mu za to vděčná..... :-))'

krutopřísňák od (Po, 20. 4. 2009 - 19:04)

Jinak tohle bude trošku od tématu, ale chci oponovat těm, co tady strašej, že píštěl je něco hroznýho. Fakt to neni žádnej nezmar, kterýho by se nedalo zbavit. Sám jsem měl od dětsví píštěl na spodnim rtu. Dokonce mi to chtěli operovat (pod narkózou), ale na operaci bych šel možná jedině, kdyby na tom závisel můj život. Nicméně píštěl mě občas pálil v zimě, někdy i při jídle, takže jsem se rozhodl pro operaci v domácích podmínkách. Zbavil jsem se ho celkem jednoduchym způsobem. Do píštělu jsem strčil obyčejnou jehlu s nití, propíchnul jsem si ret skrz na skrz a potom jsem na nit navázal silnější provázek a tim provázkem jsem to párkrát projel sem a tam, aby se ten píštěl rozedřel do krve. Ani to moc nebolelo, jenom tý krve teda bylo překvapivě hodně. Ale když se to zahojilo, tak mi tam zůstala jen malá jizva, takže s výsledkem jsem spokojen.
Někdo si možná bude myslet, že jsem blázen, ale já doktorům prostě nevěřim.'

Jana3 (Po, 20. 4. 2009 - 11:04)

Míšo, ještě, že se vracím....mě bylo řečeno, že se píštěl musí vyoperovat celá a pokud tam jen malinký kousek zůstane tak to recidivuje. Tak nevím zda-li bylo dobré jen píštěl rozříznout??? Nejsem doktor....ale v Sanatoriu u Sv.Anny jsou opravdu machři :-)). Přeji hodně zdravíčky Jana3'

Jana3 (Po, 20. 4. 2009 - 11:04)

Pro Míšu, já byla na operaci píštěle v únoru letošního roku a platila jsem 11 000kč.Pobyt mě stál jako v nemocnici 60.-Kč na den a léky po odchodu domů jsem platila také 100Kč. Každá kontrola po operaci 130,-Kč Když jsem to všechno sečetla tak to dělá něco kolem 18 000Kč. S píštělí se léčím od října 2008 a to pro mne znamenalo každých 10 dnů do Prahy. A zítra lidičky snad NAPOSLEDY...jupííí. Ale korunek nelituji to zdravíčko nám za to všem stojí. A ještě k petrovi...mě řekli, že operace není ( mám VZP ) hrazená pojišťovnou. Tak nevím jak ty ceny dělají,ale asi záleží podle zákroku a náročnosti. Já jsem po operaci od 16.2. pořád na neschopence,ale snad zítra.... Všem přeji jen a jen hodně zdraví a hlavně nebojte se jít do toho. Bez operace se to vyřešit nedá. Pouze se oddaluje a píštěl se může prohlubovat. Papa všem Jana3 :-))'

krutopřísňák od (Ne, 19. 4. 2009 - 22:04)

Mně se před pár lety udělalo "něco" asi tak 5 cm nad kostrčí. Jelikož se bojim doktorů, tak jsem doufal, že to zase samo zmizí. Jenže naopak se to začalo zvětšovat a později z toho vytejkal hnis, takže moje spodní prádlo vypadalo, jako kdybych se připosral. Když boule narostla do rozměrů, že jsem si nemoh ani lehnout na záda, tak jsem se rozhod, že s tim asi budu muset něco udělat. Koupil jsem flašku kořalky, kterou jsem vypil, pak jsem vzal žiletku a bouli rozříznul. No radši vám ani nebudu popisovat, co z toho vyteklo a jak to nehorázně smrdělo. Pak jsem zastavil krvácení a šel jsem si po tý operaci lehnout. Zaschlý zbytky krve zaujaly mýho psa a ve spánku mi inkriminovaný místo okousal. Jelikož jsem byl vožralej, tak mě to kousání vzbudilo až ve chvíli, kdy to vypadalo, jak kdyby mě kousnul do prdele žralok.
Pak to teda asi 2 tejdny docela bolelo, ale od tý doby mam klid :-)'

petr (Ne, 19. 4. 2009 - 00:04)

Dobrý den všem.Moc vás prosím o radu,u konečníku se mi udělal absces který mi po měsíci řízly a vyčistily,ale pořád mi i nadále po dalším měsici vytéká pořád hnis a v nemocnici mi teď řekly,že jedině chyrurgicky celou píštěl vyřezat a do toho se mi vůbec nechce.2měsíce neschopenka.Nebolí to moc jen to pořád vytéká.Nevíte někdo jak se toho zbavit bez té operace prosím?A to mám za 50 dní poprvé v životě letět na dovolenou a nevím co mám dělat.Prosím poradíte mi někdo?Moc děkuji.'

Reklama

Přidat komentář