Reklama

vysazení horm.antikoncepce

Návštěvník (Út, 28. 5. 2002 - 15:05)

Čau Soni, Andri, konečně mám chvilku napsat pár řádků. Já už teplotu taky neměřím, nemám na to ani čas. Myslím, že jsem na těhotenství v jednu chvíli hodně upnula, je to až paranoidní. Smála jsem se holkám, který chtěly otěhotnět za každou cenu a teď se řadím k nim. Máš pravdu Soni, začíná léto,dovolená před námi. Paráda! Začali jsme s manželem doma něco budovat, tak mám myšlenky někde jinde. I když... Nakonec jsem se Andri rozhodla, že žádné vitamíny a byliny užívat nebudu, tabletky kt. užívám teď úplně stačí. I když někdy si vemu vit. E. Jsem zvědavá, jak se u Tebe projeví te Dong.. a akupunktura. Je fajn, když poznáš zase jinou léčbu než jen pojídání tablet. Uvidíme. Změny hlenu jsem si všimla asi po 3 měsících léčby. Uvědomila jsem si že při HA jsem neměla ani zdravý výtok, hlen. Je fakt že to s tou sliznicí hodně zamávalo. Já Soni zatím na podrobnější vyšetření nepůjdu, teď v červenci mám po 15 dni jít zase na ultrazvuk, zatím nic. Uvidím co bude, snad mi řekne, že už je sliznice v normálu, ale.... Mějte se holky a zas napište. Lada

Návštěvník (So, 25. 5. 2002 - 01:05)

Ahoj Ladi!Ja jsem taky uzivala tri mesice Proveru na MS,ale nezabrala mi.Dong guai beru treti tyden.Ms zatim nemam,ale zda se mi,ze se ve mne neco urcite deje,protoze mam konecne aspon nejaky "hlen" - no to zni teda super...Ja bych ale osobne nekombinovala bylinky a leky,podle me to nema cenu.Ja se po selhani leku odhodlala vyuzit bylinek a akupunktury a doufam,ze se uz konecne zacne neco dit. Co se tyce otazek okoli ohledne deti....to je neco ...Nikdy by me predtim nenapadlo,jak mohou byt takove otazky protivne.Za prve nechci nikomu sdelovat sve zdravotni potize a za druhe takove otazky povazuju za dost osobni samy o sobe. A kdyz se me nekdo pta,tak odpovidam - ... az prijde ta vhodna chvilka,budete prvni kdo se to dozvi....Hlavu vzhuru,me bude 28,vdana jsem ctyri roky,vsechny kamaradky okolo me uz dite nebo deti maji, anebo jsou tehotne,ja ani nemam MS...Chvilemi jsem z toho nestastna,brecim,jsem naladova,ale posledni dobou jsem nejak nad veci.Neziju momentalne u nas a muj vek podle mistnich nazoru je jeste prilis mlady....tak mi to ted mozna ani uz tak neprijde. V kazdem pripade Ti a vsem ostatnim drzim palecky,bude lip,uvidis !

Návštěvník (Pá, 24. 5. 2002 - 10:05)

Ahoj Lado, já myslím, že to není tak hrozný, že bereš hormony na úpravu, myslím, že některé prostě člověk protřebuje. Já jsem zas brala 3 měsíce PROVERU, protože jsem měla MS malinko pozadu, ted to mám 33dní, celkem slabě. Proveru mě předepsal na srovnání a na otěhotnění, ale zatím nepomohla, tak už ji neberu, nebylo mi po ní ani nějak moc dobře. Jinak na teplotu už kašlu, dnes mě ale překvapilo, že jsem zas objevila ten hlen /bílek/, přitom si myslím, že ovulace u mě už proběhla v úterý, tak zas nevím. Ale už nad tím nepřemýšlím, nechám to být bud se to povede nebo ne. Ted bude léto a dovolená, tak si budem užívat. Už jsi byla na nějakém vyšetření myslím podrobnějším?? Já ne. Jen ultrazvuk, myslím, že jsem zdravá, jen jsem chtěla dostat partnera na ten spermiogram, snad půjde, chci mít jen jistotu, že je v pořádku. Ted když čtu, že spousta chlapů má mizerný, pomalý atd.. sperma, tak si myslím, že to není špatné vědět jak na tom chlap je. Zatím ahoj Sona

Návštěvník (Pá, 24. 5. 2002 - 09:05)

Čau všichni a hl. Sono,je fajn, když si můžu s někým takhle postěžovat. Jak se máš, co novýho. Já jak jsem psala teplotu už taky neměřím. Ovulaci jsem teď zřejmě měla, pociťovala jsem to co jsi popisovala Ty, tzn. tlak v podbříšku, i výtok byl trochu silnější. Co mě ale překvapilo, měla jsem asi 2 dny trochu pálení a svědění. Samo to odeznělo, tak nevím co to znamenalo. Jinak je pravda co jsi psala o celuli., já ji měla taky, chce to opravdu pokud možno vysadit HA a pohyb. Na cvičení nemám moc času, ale stačí pohyb, kolo atd. Myslím, že i praskání žilek mi začalo až po cca 5 letech užívání HA, cholesterol byl vyšší, prsa citlivější až bolavější a chuť na sex? nulová. Teď je to přesně rok a 1 měsíc a teprve se dostávám do normálu. Soni co si myslíš o tom, že teď užívám zase hormon. léčbu, abych menstruovala. Jsem ráda, že se to upravuje i když mens. nic moc. Ozvi se. Čau Lada.

Návštěvník (Pá, 24. 5. 2002 - 06:05)

Ahoj Lenko, myslím, že s celuli. mám už dost zlušeností. Brala jsem asi 7let Diane35, kvůli pleti atd..byla perfektní HA. Nikdy jsem si v tu dobu nemyslela, že mám celuli. až jednou doma jsem lítala v tangách a máma mě řekla, at s tím zadkem něco dělám, že se na mě pěkně klepe, a to jsem hubená. No a pak jsem se podívala do zrcadla zatla zadek a zhrozila se celuli. tam byla, a povolený svlay atd.. Takže první krok byl vysadit HA, ted zas kvůli tomu zas nemám tak pěknou plet jako předtím, ale důležitější je pro mě postava. HA neberu 1 a 1/2, a zadek mám ted ještě lepší, o vánocích jsem začala cvičit posil. cviky na zadek každý den 30-40min., ted cvičím tak 3x týdně stačí to na udržování. A hlavně hodně piju, hlavně v práci doma se už nedonutím, ale pouze vodu, žádné limonády atd.. Také jsem postřehla, když jsem v týdnu v práci a nosím úplé kalhoty a celý den v nich sedím, tak je obcas vidět, přes víkend ne. Myslím, že pokud se chceš celuli. zbavit, tak první krok je se zbavit HA, opravdu není hezké, když někde jsme na bazéně a já vidím mladé holky, které jsou sice hezké v obličeji, ale ty jejich postavy, klepající se zadek s celuli., není nic přitažlivého pro chlapa. Samozřejmě některé ji ještě nemají, ale až začnou brát HA, tak uvidí. Jsem pyšná na to, že si někdy všimnu, že mám rozhodně lepší postavu než mladé holky, které jsou třeba o 10let mladší než já. Takže Ti radím dobře ze svých zkušeností vysad HA, čím ji budeš brát dýl, bude ti dlouho trvat než se zbavíš cel. Ahoj a klidně ještě napiš, pokud Tě ještě něco zajímá. Sona

Návštěvník (Čt, 23. 5. 2002 - 14:05)

Milá Soňo, zajímala by mě souvislost antikoncepce a celulitidy. Trpim ji uz od 16-ti , za posledni rok se to hodne zhorsilo, taky jsem hodne pribrala, 17 kilo, antikoncepci beru 7 let, takze od 16-ti posledni rok a pul beru logest, muze pribytek vahy a celulitida souviset s antikoncepci?diky Lenka

Návštěvník (St, 22. 5. 2002 - 11:05)

Ještě Pavlo,pokud se rozhodneš pro 5. den M nebo pro tu neděli, pak se budete muset ještě 1 týden chránit jinak, protože i za těch pár dní už se mohlo vajíčko vytvořit. Při zahájení 5. den se HA prý lépe snáší, při 1. dnu jsi chráněná hned. Tak si vyber. Já to začala ten 1. a snáším jí dobře i tak:-)

Návštěvník (St, 22. 5. 2002 - 11:05)

Musíš vyčkat do další menstruace, ať přijde kdykoliv. Jinak by sis hrozně rozhodila cyklus na děložní sliznici. Pak začni-1. nebo 5. den M, případně první neděli po začátku M, to bys měla prožívat víkendy bez menstruace, ale to ti poradí i doktor nebo to je v letáčku v balení tabletek.

Návštěvník (St, 22. 5. 2002 - 10:05)

zdravim vsechny holky.Chtela bych poradit.pred mesicem jsem vysadila antikoncepici..2 tydny jsem nedostala menstruaci, ale tehotna nejsem!!!Chtela bych ji zacit brat znovu, ale nevim kdy.jestli muzu hned nebo az po menstruaci.dekuji vsem za odpoved.Mejte se.PA

Návštěvník (St, 22. 5. 2002 - 06:05)

Oprava - spíš přežíjí 48 hod, 72 hod. jen opravdu ty silné a odolné.

Návštěvník (St, 22. 5. 2002 - 06:05)

Také mě doktor řekl, at se na teplotu vyprdnu, že každé tělo ovuluje jak chce. Mám dvě známé, které opravdu otěhotněly hned 2-3 po MS, takže z toho vyplývá se snažit celý měsíc, každý třetí den. Spermije ve Vás přežíjí 72hodin, a čekají na vajíčko, takže nejlepší je styk před dnem ovulace, vajíčko vydrží jen 17 hodin. Pak může být pozdě.

Návštěvník (St, 22. 5. 2002 - 06:05)

Lado, tobě by se měl hlen vyskytovat kolem 11,12,13, dne prostě v půlce. Nejlepší je mít sex den před tím hlenem, ale to asi nepoznáš. Já jsem měla ovulaci ted o 3 dny dřív, mám to vypočítané na čtvrtek, ale už asi proběhla v pondělí a úterý, prostě to poznám, mám hlen a stav jako by měla příjít MS, /bolest břicha, záda, a je mě lehce nevolno/ ted to přešlo. Jinak já jsem brala HA asi 7 let, a rok mi trvalo, než jsem se dala do kupy, ale bez prášků. Mám MS také dost slabou tak 4 dny z toho 2 jen špinění. Myslím, že jsem po vysazení ani neovulovala, je to možné, někoho ta HA zablokuje třeba na půl roku, ani o tom nevíš, že nemáš ovulace a snažíš se zbytečně. Ale každý má jiné tělo, takže to samozřejmě neplatí u všech. Bež se podívat na adresu www.porodnice.com. Zadej rodiče - plánování atd.. je tam všechno perfektně napsaný, opravdu to stojí za to, já si to četla snad dvakrát, je tam popsaný jak všechno probíhá atd.. Pak napiš. Ahoj Sona

Návštěvník (Út, 21. 5. 2002 - 15:05)

Cau Soni, můj cyklus je asi 26 dní. Dost málo a dost slabý je i menzes. Taky to teď flákám, ráno vstanu do práce, a většinou si pozdě vzpomenu, ře se chci měřit. Taky na to nechci myslet, ale je fakt, že mě okolí deptá otázkami, narážkami o dítěti, a na co čekáme, přitom je problém ve mě, a prostě mě to začíná vadit. Uklidňuji se, že je mi 25 let a mám čas. Ve skrytu duše si vyčítám, že jsem tu HA vůbec brala, nebo že jsem ji nevysadila dřív. Četla jsem, že nízká dělož. sliznice je problém. Asi to bude trvat dlouho. Co se týká toho hlenu nepozorovala jsem nějaké změny, na co bych se měla zaměřit? Je fajn, že ses ozvala, měj se Lada. O.

Návštěvník (Út, 21. 5. 2002 - 15:05)

Ahojky Simono,reaguji na tvoje zajimave veticky..viz nize.Ja bych mela zajem o vice informaci ohledne urcovani plodneho obdobi.Byla by jsi tak hodna a napsala mi vice informaci?Diky moc.JitkaMilá Simono, gratuluji Ti ke Tvému rozhodnutí vysadit HA. Pokud budeš chtít přesněji určovat plodné období, doporučuji ještě sledování hlenu a stavu děložního čípku. Pokud budeš chtít, dej mail a napíšu více.

Návštěvník (Út, 21. 5. 2002 - 06:05)

Cau Lado, nevím kolik dní máš cyklus, ale jestli kolem 33dní jako já, tak by už měla teplota stoupat, kolem 37, uvidíš. Múj cyklus je 33dní, od 17,dne zhruba v polovině, začne teplota stoupat, a drží se do doby než přijde MS. Pokud máš krátký cyklus, a teplota neukázala zvýšení, asi to bude znamenat anovulační cyklus, každá žena ho mívá 1-2krát do roka. já ted na to kašlu, teplotu neměřím, nehlídám se je mi to jedno, až to přijde, tak to bude. Spíš jsem se sledovala předtím, furt a všechno, ted když je venku už hezky, tak myslím na něco jiného, na dovolenou atd... Pokud chceš vědět jestli a kdy ovuluješ, tak si kup v lékarně testy, je to ale dost drahé, já bych za to zatím ty peníze nedala. A co tvůj hlen?? Objevila jsi ho?? Já ho pozoruju v polovině cyklu. Zrovna jsem v půlce. Tak zas napiš. Sona

Návštěvník (Po, 20. 5. 2002 - 12:05)

Ahoj všichi, Jituš díky za uklidnění ohledně ovulace, jelikož jsem se o to dřív nezajímala, hltám všechny nové informace. Tak trochu jsem v to doufala, že nemusím mít bolesti abych ovulovala. Co Soni Ty? Měřím si teď teploty a mám už 3 rána stejnou, každý den 36,6. Dnes je to 17 den cyklu. Andreo, teď mám chvilku, tak budu na internetu kupovat ten DONG QUAI. V pátek jsem se v lékárně ptala na Gynex, nebo periodin, paní řekla, že když beru horm. léky (utrogestan, estrofem), tak užívání těchto bylin je druhořadé, že mi nepomůžou. Nějak s ní nesouhlasím. Poraď, já myslím, že v dnešní době nejsou bylinky a vitamíny v přiměřeném množství na škodu. Nic méně dala jsem na její radu a nekoupila jsem si nic. Mějte se fajn a zase se ozvěte. Lada

Návštěvník (Čt, 16. 5. 2002 - 18:05)

Laduš,to,že před ani při menstruaci nemáš bolesti, neznamená, že neovuluješ! To by pak trpěla dysmenorrheou každá žena, což se nepozoruje. Pokud jsi jimi nikdy netrpěla, tak jsi prostě z těch šťastnějších (ačkoliv, zas nevíš, jestli jo,nebo ne). Tak se neznepokojuj...

Návštěvník (Út, 14. 5. 2002 - 13:05)

Podělím se s vámi o svou vlastní zkušenost S přestávkami jsem užívala HA téměř 7 let(Diane, logest, Femoden).Poslední dva roky jsem brala Diane. Před 6 měsíci jsem HA vysadila. Potkaly mě obdobné problémy - nadměrné vypadávání vlasů, ojedinělé projevy akné na ramenou a na obličeji. Menstruuju mnohem slaběji v intervalu 26-28 dnů. Již druhý měsíc se snažím otěhotnět-zatím marně. Máte někdo obdobnou zkušenost? za jak dloho po vysazení Ha se vám podařilo otěhotnět? ahoj johanka

Návštěvník (Út, 14. 5. 2002 - 13:05)

Kedlubno, Diane jsem vysadila proto, že po pěti letech braní jsem začala uprostřed cyklu špinit nebo mírně krvácet. Tak jsem přešla na Logest a bylo to v pohodě.

kedlubna (Út, 14. 5. 2002 - 12:05)

Ájo, chtěla jsem se zeptat, zda si vysadila Diane ze zdravotních důvodů. Já rok 1 a půl užívám diane a zdá se mi, že mám poslední dobou potíže jako je únava, alergie, přibírání na váze apod. Dík za odpověď.

Reklama

Přidat komentář