Reklama

vysazení horm.antikoncepce

Lenka Beránková (Út, 14. 5. 2002 - 10:05)

Holky potrebovala bych poradit. Je mi 23 a 5 let jsem brala Marvelon a v lednu toho roku jsem ho vysadila. A le potiz je v tom, ze menstruaci mam tak po 21 dnech a jiz 2x se mi stalo ze prisla po 14 dnech. Uz jsem z toho zoufala. Gynekolog mi radi pockat ze se to upravi. v lete jedu na dovolenou na 14 dni a mam hruzu, ze celou dobu se tam budu potykat s temito problemy. Jestli enkdo mate s timhle nejake zkusenosti prosim napiste. take bych chtela otehotnet ale nevim zda je to v teto situaci vubec mozne. Lenka

Lenka Beránková (Út, 14. 5. 2002 - 10:05)

Holky potrebovala bych poradit. Je mi 23 a 5 let jsem brala Marvelon a v lednu toho roku jsem ho vysadila. A le potiz je v tom, ze menstruaci mam tak po 21 dnech a jiz 2x se mi stalo ze prisla po 14 dnech. Uz jsem z toho zoufala. Gynekolog mi radi pockat ze se to upravi. v lete jedu na dovolenou na 14 dni a mam hruzu, ze celou dobu se tam budu potykat s temito problemy. Jestli enkdo mate s timhle nejake zkusenosti prosim napiste. take bych chtela otehotnet ale nevim zda je to v teto situaci vubec mozne. Lenka

Návštěvník (Po, 13. 5. 2002 - 15:05)

Jitko, diky za odpoved :o) uz mi stejne zbyvaji 4 tabletky, takze je doberu. Mej se hezky, Lucka.

Návštěvník (Po, 13. 5. 2002 - 10:05)

Lucko,pokud vysadíš v polovině cyklu,tak dojde ke krvácení ze spádu. Takže zkus to vydržet(nebo se připrav na menses:-) a platíčko dobrat. Pak vysaď už natrvalo,nebo požádej lékaře o jiné tabletky-často trvá dlouho, než dívka a lékař zvolí takové, které vyhovují-je to trošku jako detektivka.

Návštěvník (Pá, 10. 5. 2002 - 14:05)

Čau Sono a Andreo, moc díky za nové zprávy a zkušenosti. Moc mi pomůže, když se někdo se stejným problémem ozve. Moc děkuju za radu teplot, začnu s tím ještě tento měsíc. Teoreticky by mi měla za týden začít ovulace ale..... mám taky bezbolestnou a slabou menstruaci, každých 24 dní. Polykám pilulky už 6 měsíc a nic moc, min. měsíc na ultrazvuku mi řekla gyn. že je sliznice stále nižší. Jak už jsem psala beru hormon. léky, ale děkuji za radu Andrei, kt. má zkušenosti s přírod. léčblou. Andreo, to je pokrok, když jsi dostala menses přirozeně. Moc Ti to přeju. Nevím jestli bych mohla taky zkusit ten přírod. hormon k těm lékům co mám. Ale myslím, že snad ano, teda douf. Přemýšlela jsem nad Gynexem, ale nevím, jestli pomůže. Zkusila bych cokoliv přírodního. Zkusím i tem přípravek o kt. píšeš Ty Andreo, napiš mi potom i nějaké výsledky, až příjdou. Ty Sonko nebereš nějaké vitamíny? Holky mějte se. Lada

Návštěvník (Pá, 10. 5. 2002 - 13:05)

Asi patřím k těm šťastnějším, ale po 7 letech braní HA (Diane, Logest) jsem po vysazení něměla žádné problémy a cyklus byl přesný téměř na den (28 dní).Ale pila jsem pravidelně kontryhel. Jen těhotenství jsme nezkoušeli, protože už děti máme. Po roční přestávce jsem se k HA vrátila.

Návštěvník (Pá, 10. 5. 2002 - 06:05)

Ahoj Lado, také chci otěhotnět, a nejde, HA neužívám asi 1 a 1/2 roku, po vysazení HA, jsem měla strašně rozházený cyklus. Ted se konečně srovnal asi na 33dní, Menses mám ale velmi slabou, také mě hodně bolí prsa, to mě nikdy nedělalo, minule snad celý měsíc. Basální teplota se měří každý den ráno ve stejnou dobu, vždy než vstaneš, teploměr si nachystej večer k posteli. V první fázi cyklu jsou teploty menší kolem 36,1 - 36,5, v polovině cyklu klesne /to by měla být ovulace/ a pak prudce stoupne, kolem 37 to by se mělo držet do MS, pokud teplota ráno klesne, dostaneš MS, pokud ti vydrží aspon 14dní po termínu MS zvýšená, mělo by to ukazovat na těhotenství. Takže tak nějak, já si ji měřím jen ve prostřed cyklu asi 16,17, den. abych věděla jestli teplota stoupla, a byla ovulace, a pak až před termínem MS, pokud jsem měla 37,2 třeba a pak ráno klesne na 36,5, tak ten den vím, že přijde MS. Testr na sliny mám, ale nepoužívám ho. Jinak se říká, že pokud neměříš teplotu pravidelně každý den po dobu 3 měsíců, tak se z toho moc nepozná. Měj se hezky a napiš. PS: Tenhle měsíc jsem myslela, že to vyjde, a zase nic. Sona

Návštěvník (Pá, 10. 5. 2002 - 05:05)

Mila Lado!Nase pribehy jsou dost podobne a uz jsme obe na sebe jendou narazily asi pul roku nazpatek.Jen abych se Ti priblizila...Loni v kvetnu jsem ukoncila uzivani HA diky kvasinkove infekci. Od kvetna jsem cekala sedm mesicu na mesicky,ktere neprisly.Jelikoz momentalne ziju mimo CR, nemuzu si zatim dovolit zadna vesti vysetreni. Po tech sedmi mesicich jsem zasla na gynekologii,kde mi doktor rekl,ze zkusime uzivani hormonu - Privery .Brala jsem tri davky ,ani jednou nezabrala. Pak mi nasadil zpet HA - jinou - mesicky prisly.V te dobe jsem psala na tento server. Tusim,ze jsi to byla Ty a jeste nejak Katka,kdo mi radil,abych o tom jeste popremyslela. Ty mesicky byly jen tzv. pseudo. Prestala jsem brat HA uplne.Dostala jsem kontakt na jednu lekarku akupuktury a tam me ted dava " do kupy". Po sesti sezenich me mesicky prisly - poprve za celou dobu prirozene. Tento mesic ale jeste cekam. Je mi jasne,ze to trochu potrva,ale je to na dobre na ceste. Poradila mi taky,abych zacala uzivat tzv. DONG QUAI, coz je bylinka uzivana v Cine prave na problemy s menstruaci,je to takovy prirodni hormon.Uzivam to od nedele. Divala jsem se na internet a da se sehnat i u nas. Davam ted opravdu prednost prirodni lecbe,hormony se mi prici .Odstrani mozna priznak,ale ne pricinu.Kdyby ses chtela na neco zeptat,klidne mi napis na mail.Mej se zatim moc fajn a drz se. Uvidis,ze bude lip.

Návštěvník (Čt, 9. 5. 2002 - 09:05)

Ahoj Zuzko a všichni, škoda, že tyhle stránky pročítám až teď. Já s velkými potížemi neberu HA již rok. V tuhle dobu loni, jsme si s manželem řekli, že zkusíme rodinu. Bohužel patřím mezi problémové typy a po 7 letech užívání jsem ztratila menzes. Teď se léčím znovu hormon. tabletami abych menstruovala. Zajímá mě jak se tu bavíte o bazálních teplotách. Poraďte mi, jak a kdy se měřit a kolik má být ta teplota. Dokonce jsem četla o ovulač. testru, ale zdá se mi to zbytečná investice. Jednou jsem četla, že po roce a půl neúspěšného snažení se otěhotnět je žena neplodná. Já ale doufám, že budu moci otěhotnět. Mens. jsem měla vždy nepravidelnou, ale neplodná douf. nejsem. Můžu teď rok po vysazení brát Gynex? Užívala jsem Periodin, ale bez výsledku. Před ani při menstruaci nemám bolesti, znamená to, že nemám ani ovulaci. Ozvěte se mi. Díky.

Návštěvník (St, 8. 5. 2002 - 15:05)

Pani doktorko, beru 3 baleni Marvelonu (prvni HA v zivote)a mam velke bolesti hlavy. Neurolog rekl, ze by to mohlo byt zpusobeno HA, a at ji zkusim na nejaky cas vysadit. Chtela bych se zeptat, jestli muzu vysadit prasky v polovine cyklu, nebo bych spis mela dobrat vsech 21? A zda je jeden mesic dostatecne dlouha doba na to, aby se poznalo, ze bolesti byly zpusobeny HA? (je mi 21 let)Dekuju Vam za odpoved a preji hezky den. Lucie

Návštěvník (Čt, 2. 5. 2002 - 14:05)

Ahoj Honzo,je od Tebe velmi pěkné, že se zajímáš o problémy při vysazení HA. Já jsem brala 5 let Dianu. Po vysazení se mi udělaly příšerné pupínky po zádech /i když jsem je tam v životě neměla/ - byly rudé a bolely. Taky mě začaly hodně padat vlasy. Vydržela jsem antikoncepci nebrat 6 měsíců a problémy dále přetrvávaly. Navštívila jsem jak gynekologa, tak kožního lékaře. Všichni mi říkali, že na to nic není a že se to samo srovná. Při představě, že nebudu mít vlasy a nebudu si moci v létě vzít tričko s výstřihem jsem opět začala brát HA. Nechala jsem si předepsat slabší - Trisiston. Po měsíci problémy ustaly. Během podzimu bych ráda otěhotněla a teď se psychicky připravuju na vysazení HA. Doufám, že to bude lepší než po Dianě. V předchozích příspěvcích si ženy chválí Gynex. Napište, kdo s ním máte nějaké zkušenosti.Děkuji. Simona

Sissi (Út, 30. 4. 2002 - 23:04)

Jak známo, hormonální antikoncepce poškozuje funkci jater, proto se průběžně uživatelkám bere krev a dělají se jaterní testy. Játra a pleť jsou ve velké spojitosti, v jakém stavu jsou játra, v takovém stavu většinou bývá pleť. Protože játra čistí krev a když jsou zatížená, může nastat problém i s pletí. Mně hormonální antikoncepce způsobila ošklivý ekzém v obličeji, kterého se nemůžu zbavit. Antikoncepci už nechci ani vidět! Takže pozor!

Návštěvník (Út, 30. 4. 2002 - 23:04)

mela jsem velmi spatnou mastnou plet a velmi silne akne. zacala jsem brat trifazovou hormonalni antikoncepci Triquilar. Plet se zlepsila, akne zmizelo. Ze zdravotnich duvodu jsem pred dvema mesici vysadila. Plet nadale zustava bez akne a ani se tak nemasti.Jinak co se tyka Diane 35. Moje pritelkyne gynekolozka mi ji doporucila at ji beru pouze pokud je akne velmi silne a pak at prejdu na tabletky s mensim obsahem hormonu. Proti akne pusobi totiz i slabsi preparaty ktere tolik nezatezuji telo. Vysledek se ale treba dostavi az pozdeji napr. po 3 mesicich.

Návštěvník (Út, 30. 4. 2002 - 23:04)

HA Diane jsem brala asi 4roky, plet byla skvělá, před rokem jsem ji vysadila, pak ještě dva měsíce to bylo dobré /hormony ještě působily/, pak to začalo, akné hrozné, na zádech a v dekoltu, nemohla jsem mosit trička na ramínka, plavky atd.. Dodnes se to trochu spravilo, ale na zádech se mi ještě občas něco udělá, ale byla jsem z toho fakt hotová.. Cau, myslím, že tvoje přítelkyně, pokud trpěla na akné dřív, může očekávat stejný efekt...

Návštěvník (Út, 30. 4. 2002 - 23:04)

Souhrn: Akné po vysazení Diane 35 - ANO/NE, Jak moc?! Co vy?! Další zkušenosti s vysazením HA?!Jsem přítelem jedné, příspěvky do diskuze na téma vysazení HA a nebezpečí hormonů, trošku vystrašené báječné dívky. Užívá Diane 35 a je moc ráda, že jí zmizelo akné, které ji moc trápilo (ackoliv me nikdy nijak moc nevadilo - byla a je krásná i tak!). Ale podle toho, co se tady píše, se po vysazení D35 začne dělat akné znova a daleko horší. Bere to zatím asi 4 měsíce, takže si myslim, že po případném vysazení by se nic moc nedělo. ALE, prosim všechny holky, které s vysazením mají jakékoliv zkušenosti - Kéž by převládly ty dobré - ať je sem, nejenom pro nás, napíšou! Samozřejmě nechci, aby moje dívka měla po celém těle pupínky, ale mám jí moc rád, takže by mě na tom vadilo ze všeho nejvíc nahlodání jejího sebevědomí a její trápení se blbejma pupínkama. . . A tim míň chci, aby to řešila te´d, kdyby na tom tak bylo 1% dívek. Já chci jenom informace - předem děkuju!

Návštěvník (Čt, 18. 4. 2002 - 14:04)

Ahoj, beru ATK již skoro pět let (postupně Femoden, Triquilar, Logest a nyní nejdéle Mercilon). Mívala jsem problémy s migrénami při menstruaci a za rok a půl jsem přibrala 10 kg, které jsem dodnes nedala dolů (i přes pěčlivě volenou stravu). Teď to chci vysadit, protože dokončuji školu a případné těhotenství by mi až tak moc nevadilo, ale děsím se, co by eventuelně mohlo přijít za problémy. Menstruaci jsem před braním ATK měla velmi nepravidelnou a bolestivou a i proto mi ji vlastně doktor předepsal. Je tedy předpoklad, že to bude trvat dlouho, než se moje tělo srovná?

Návštěvník (St, 17. 4. 2002 - 19:04)

Už 4roky beru (s přestávkami) HA - Femoden. Jsem s ním docela spokojená, ale je mi jasné, že brát to takhle dlouho není asi moc zdravé. Už jsem se snažila dvakrát vysadit, ale pokaždé se mi osypal obličej, udělaly se mi dost nechutné vřídky na zádech a ve výstřihu (ani během 6 měsíců to nepřešlo, naopak se to čím dál tím víc zhoršovalo, a to jsem jedla jak vitamín C, tak i Zinek), ale ze všeho nejhorší byla bolestivá menstruace, kvůli které jsem to vlastně začala brát. Pokud vysadím, okamžitě mám ukrutné bolesti, zvracím, omdlívám a silně krvácím klidně i 8 - 10dnů, přičemž křeče v břiše mám skoro po celou dobu menses. Dost mi to komplikuje život - kdybych HA teď nebrala, nevím, jak bych zvládala práci a školu - kvůli bolestem jsem často skončila na pár dní doma, což je dost nepříjemné. Můj gynekolog nad tím kroutí hlavou, myslí si, že si vymýšlím, protože všechno je prý v pořádku. Má někdo zkušenost s nějakou přírodní léčbou?

Návštěvník (Pá, 12. 4. 2002 - 12:04)

Mám dotaz. Sedm let beru Triquilar a snáším ho bez potíží. Jen ze začátku jsem stoustla asi 7 kilo, ale na místech, kde mi to vůbec nevadilo.Teď asi posledního půl roku na sobě pozoruzu zvláštní změny. Začíná se mi protahovat a zesilovat menstruace a provází jí bolesti (ne strašné, ale nic moc). Mám ranní nevolnosti (těhotná nejsem) a pleť se mi z ničeho nic o hodně zhoršila.Navíc hubnu a tloustnu aniž bych omezovala jídlo nebo se naopak přejídala. Za čtrnáct dní dokážu bez příčiny přibrat a zhubnout 6 kilo.Je možné, že za to může Triquilar? Máte někdo podobné zkušenosti? Neberu žádné jiné léky a ani jsem nějak razantně nezměnila životosprávu.Za odpověďi děkuji.

kukacka (Pá, 22. 3. 2002 - 22:03)

ja jsem vysadila pred dvema tydny. prvni tyden ok. dostavila se menstruace. ale pak ten druhy tyden jakoby telo cekalo na davku hormonu. zacali mne strasne bolet cele nohy. lytka i stehna. a celkove se citim unavena. plet se mi nijak moc nezhorsila. splaskla mi prsa ktera jsem mela behem dvouleteho uzivani dost pevna. a chut na sex je skoro zadna. s kondomem je to takovy divny. chybi to krasny spontani milovani. prestala jsem brat HA hlavne proto ze mi po ni narostl zadek a zacala se mi delat celulitida. brala jsem trivoru. tak nevim jestli se k ni zase nevratim. v sexu jsem totiz dosti aktivni a ted kdyz si to predstavim s tim kondomem tak mne prejde chut. mate s tim taky podobny zkusenosti. partner rika at ty prasky neberu, ale kondom mu taky moc prijemny neni.

Návštěvník (St, 13. 3. 2002 - 10:03)

Ahoj holky,přidám vám moje zkušenosti po 4-měsíčním vysazení HA-Triquilaru, který jsem brala 6let a přibrala jsem asi 8 kilo a kvůli operaci jsem ho přestala brát. Dva měsíce jsem měla hroznou pleť(ono to zase nebylo tak strašné, nějaký ten pupínek,ale rozhodí vás to), která se teď konečně vzpamatovává a trochu mi víc padaly vlasy(ale zase ne nijak extrémně). A na druhou stranu-menstruace přišla skoro na den přesně, další asi o dva dny dříve, ale naprosto bez bolestí a nijak zvlášť silně naopak slabší, o nějaké 3 kila jsem bezpracně přišla, chuť na sex je teď větší a zpátky už se k HA rozhodně nevrátím, jsem rozhodnutá pro Mirenu.

Reklama

Přidat komentář